Wystawy

Wystawa w Archiwum Państwowym w Lublinie. "Od pomysłu do przemysłu"

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 września 2010, 17:31
Autor: Kmo

W Archiwum Państwowym w Lublinie (ul. Jezuicka 13, wejście od Placu katedralnego) otwarta została niezwykle interesująca wystawa "Przemysł i technika na Lubelszczyźnie”. Szczególnie powinni ją zwiedzić ci wszyscy, których interesuje historia rozwoju naszego miasta i regionu.

Zgromadzono tu dokumenty, fotografie, projekty, patenty wynalazcze od XIX do XX wieku. Świadczą one o tym, że wiek pary i elektryczności w Lublinie charakteryzował dość intensywny postęp techniczny. Powstała pierwsza kolej, ważne zakłady przemysłowe i manufaktury. W XX wieku już był projekt komunikacji tramwajowej w mieście, do dziś nie zrealizowany.

Na wystawie zobaczyć można stare fotografie przedstawiające np. fabrykę Plage-Laśkiewicza, barwne, piękne projekty młynów np. w Kamionce i Dubience, reklamówki maszyn rolniczych, dokumenty, projekty i zdjęcia gorzelni, browarów, przemysłu samochodowego i samolotowego. To wystawa bardzo ciekawa. Możemy nawet porównać co nam zostało z tych lat...

Ekspozycję przygotowaną z okazji festiwalu Europejskie Dni Dziedzictwa 2010 w Lublinie można zwiedzać codziennie w godz. 9-15.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna