Wystawy

Wystawa "… z wikliny"

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 sierpnia 2012, 14:43

 (Tomasz Kulbowski)
(Tomasz Kulbowski)

Do niedzieli 26 sierpnia oglądać można w Galerii Gardzienice wystawę "… z wikliny” przygotowaną przez Fundację Kultura Enter w ramach tegorocznej Letniej Szkoły Plecionkarstwa.

Prezentuje ona wykorzystanie w sztuce współczesnej wikliny, materiału znanego z rzemiosł, a tradycyjnego. Od lat wykorzystywana do wyplatania przedmiotów codziennego użytku dla artystów stała się inspiracją i tworzywem. Cięta, wyginana, zaplatana, łączona z innymi materiami otrzymuje nowe zadania i nowe miejsca.

Prace, często powstające na plenerach w korespondencji z naturą, w przestrzeni galerii nabierają nowych znaczeń, skojarzeń i odniesień. Organiczna materia jaką jest wiklina pobudza wyobraźnię do tworzenia, jest materią której odbiór możliwy jest za pomocą różnych zmysłów. Możliwości pracy z wikliną są szerokie. Formy przestrzenne, płaskie, łączone z drewnem, papierem, metalem poddawane są ciągłej metamorfozie spowodowanej "starzeniem się” materii organicznej.

Artyści zaproszeni do udziału w wystawie prezentują indywidualne doświadczenia i techniki pracy twórczej stąd widzimy odwołanie do rzeźby, malarstwa, tkaniny, czy rysunku.
Wystawa jest drugą odsłoną prezentacji wikliny artystycznej. Pierwsza miała miejsce podczas pleneru artystycznego "… z wikliny” realizowanego w lipcu 2010 roku w Ogrodzie Saskim w Lublinie.

Wystawa czynna do 26 sierpnia w godz. 14:00-18:00. Galeria Gardzienice, ul. Grodzka 5A. Wstęp wolny.

W wystawie udział biorą:
Stanisław Dziubak, Aleksandra Herisz, Katarzyna Krzykawska, Aneta Pliszka, Maria Polakowska- Prokopiak, Elżbieta Piórecka, Narcyz Piórecki, Aleksandra Zuba-Benn, Anna Waszczuk, Stanisława Zacharko-Łagowska.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna