Wystawy

"Złota Legenda Geta-Stankiewicza” w Galerii Gardzienice

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 marca 2013, 12:11
Autor: Kmo.

"Złota Legenda Geta-Stankiewicza” (Materiały prasowe)
\"Złota Legenda Geta-Stankiewicza” (Materiały prasowe)

W czwartek (4 kwietnia) o godz. 18.00 w Galerii Gardzienice Ośrodka Praktyk Teatralnych "Gardzienice”, (ul. Grodzka 5a) odbędzie się wernisaż wystawy "Złota Legenda Geta-Stankiewicza” w drugą rocznicę śmierci znanego i cenionego artysty wrocławskiego.

Zaprezentowane zostaną prace z kolekcji wrocławskiej Galerii Sztuki Platon oraz ze zbiorów Muzeum Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.

Zobaczyć będzie można duży zbiór miedziorytów oraz kolekcję plakatów. Ta ostatnia będąca w posiadaniu uczelni obejmuje prace powstałe na przestrzeni ponad 40 lat – najstarszy w zbiorze plakat pochodzi z 1967 roku i został zrealizowany dla spektaklu "Momento de verdad”. Późniejsze plakaty Geta tchną optymizmem i beztroską radością, są malarskie, ale jednocześnie realistyczne.

W latach 90. ubiegłego wieku Get zaczyna tworzyć w technice miedziorytniczej, sięga po elementy graficzne, które nieodłącznie będą kojarzyć się z jego stylem.

Poczucie humoru, pogodny dystans do świata, stała obecność artysty, który odbiorcy zadaje zadania do rozwiązania – to właśnie charakteryzuje plakaty Geta

Gościem specjalnym wystawy będzie Marek Śnieciński, autor filmu upamiętniającego artystę pt. "Eugeniusz Get-Stankiewicz”. Film będzie stanowił część wystawy.

Zapowiedzi wydarzeń z regionu znajdziesz na strefaimprez.pl
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna