Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Burza się nie poddaje. Sparaliżowała Białą Podlaską

Utworzony przez Eni, 25 czerwca 2009 r. o 23:11
Białą Podlaską, a nie Podlaskę do cholery!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
no wstyd! polska mowa trudna mowa, czas się cofnąć do szkoły podstawowej. Białą Podlaską, podlaska to przymiotnik.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Podobno cały Plac Wolności POD WODĄ ! Most na Krznie na Al. 1000-lecia ZERWANY ! Tłumy przerażonych mieszkańców uciekają na wschód ! Urząd Miasta ewakuował się do Rumunii ! Ukonstytuowała się Cywilna Rada Ocalenia Nerwowego z gen. Zomerlikiem na czele !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Od wschodu wkroczyła Armia Wnerwiona wsadzając nam ostatecznie tzw. NOS W PLECY ! Fala uciekinierów podąża w kierunku Międzyrzeca ! Z ost. chwili : w Terespolu zaczęły się zamieszki uliczne ! z Parczewa donoszą o kolejnym POGROMIE ! Radzyń odcięty od światła !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
HAHHA ŻAL NORMALNIE !! pODLASKĄ A NIE PODLASKĘ HAHAH
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wariatt napisał:
HAHHA ŻAL NORMALNIE !! pODLASKĄ A NIE PODLASKĘ HAHAH
Całe miasto ZALANE, wszystko pooooszłoooooo w piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiz..... u ! a ty zajmujesz jakimiś drobiazgami ?!?!?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Całe miasto ZALANE, wszystko pooooszłoooooo w piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiz..... u ! a ty zajmujesz jakimiś drobiazgami ?!?!?
ocalała tylko KOSZELÓWKA I WÓJT MICHALUK
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Najpierw nawałnica nadeszła z zachodu (znad Zamościa) nad Lublin a teraz nęka Białą "Podlaskę"... dziennikarze uczeni... inaczej
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zalało archiwum Urzędu Stanu Cywilnego? Czyli bez problemu mogę już pogonić moja starą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bolą mnie zęby gdy widzę co wyczyniają REDAKTORZY Dziennika. Czyżby naukę języka polskiego zakończyli na poziomie podstawówki? Biała Podlaska leży na Podlasiu. Więc nalezy pisać "Białą Podlaską" a nie "Białą Podlaskę", w "Białej Podlaskiej" a nie w "Białej Podlasce". Jeżeli nie wiecie o czym piszę to jest coś takiego jak Słownik Poprawnej Polszczyzny.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~Leon~ napisał:
Bolą mnie zęby gdy widzę co wyczyniają REDAKTORZY Dziennika. Czyżby naukę języka polskiego zakończyli na poziomie podstawówki? Biała Podlaska leży na Podlasiu. Więc nalezy pisać "Białą Podlaską" a nie "Białą Podlaskę", w "Białej Podlaskiej" a nie w "Białej Podlasce". Jeżeli nie wiecie o czym piszę to jest coś takiego jak Słownik Poprawnej Polszczyzny.
Mylisz się jak zwykle, Leon ! Popatrz na stare dokumenty, tam jest tak : nazwa miasta "BIAŁA" , bez " PODLASKA" ! "Podlaska" dodał ruski car w XIX w. A my ruskich nie lubimy ! Tak ? A odmiana jest taka : Gdzie mieszkasz ? W BIALE ! (tak jak np. Gdzie mieszkasz ? W PILE !) Dokąd jedziesz ? Do BIAŁY ! (tak jak "do Piły")Co widziałem ? BIAŁĘ ! (tak jak "Piłę") Popytaj zresztą i posłuchaj starszych ludzi, oni tak właśnie mówią. I tak być powinno ! Tylko lemingowate wykształciuchy z tzw. wielkich miast a ze słomą w butach mówią inaczej ! Nie znają historii ani języka swoich Ojców !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Leon - lecz się mały człowieku, z Białą Podlaską a sparaliżowała Białą Podlaskę,ęęęęę i zapamiętaj na zawsze !!!!!!!!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Leon - lecz się mały człowieku, z Białą Podlaską a sparaliżowała Białą Podlaskę,ęęęęę i zapamiętaj na zawsze !!!!!!!!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kaka napisał:
Leon - lecz się mały człowieku, z Białą Podlaską a sparaliżowała Białą Podlaskę,ęęęęę i zapamiętaj na zawsze !!!!!!!!!!!!!!!!!
Kaka ! przestań kakać ! i mieszać ludziom w głowach ! nasze miasto nazywa się BIAŁA a nie Biała PODLASKA. I odmienia się tak jak napisałem wyżej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
pisanie w takim tonie o burzy w białej podlaskiej,to jest żenująco śmieszne.to była zwykła letnia ulewa.troszkę błyskawic i grzmotów.ja w czasie tej burzy spacerowałem ze swoim przyjacielem-czworonogiem .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Aj wy znawcy polszczyzny, jesteście żałośni !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kaka napisał:
Aj wy znawcy polszczyzny, jesteście żałośni !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tak ? to dawaj argumenty że nasze miasto nie nazywało się zawsze BIAŁA ! I zaprzecz że to ruski car w XIX w. dodał "Podlaska" nie pytając nas o zdanie. A jeszcze pójdż w "lud podlaski" i posłuchaj jak oni (starsi ludzie) mówią o tym mieście, jak odmieniają "Biała", " do Biały", "w Biale" itd. Szanuj swoją historię lewacki wykształciuchu !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ty Siwy nie chodzi o analizę nazwy miasta tylko skoro jest Biała Podlaska to do artykułu w temacie pisze się Białą Podlaskę i nie filozofuj !!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kaka napisał:
ty Siwy nie chodzi o analizę nazwy miasta tylko skoro jest Biała Podlaska to do artykułu w temacie pisze się Białą Podlaskę i nie filozofuj !!!!!!!!!!!
Kaka ! Jeśli już przyjmujesz "Biała PODLASKA" ( za ruskim carem) to odmieniaj prawidłowo czyli "Białą PODLASKĄ" a nie "Białą PODLASKĘ" ! do podstawówki jeszcze raz ! i i nie filozofuj nieuku !!!!!!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Siwy napisał:
Kaka ! Jeśli już przyjmujesz "Biała PODLASKA" ( za ruskim carem) to odmieniaj prawidłowo czyli "Białą PODLASKĄ" a nie "Białą PODLASKĘ" ! do podstawówki jeszcze raz ! i i nie filozofuj nieuku !!!!!!!!!!!!!!!
Z prostego żywioł tyle lania wody . Car był tylko ruski więc to tautologia (masło maślane) , n starej nazwa pochodzi od cezara. Najlepiej wrócić do starej nazwy Biała Radziwiłłowska to i odmiana będzie łatwiejsza . Siwy a Stefaniuk jest większym poetą niż posłem tego będę bronił do upadłego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...