Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Ceny za wodę wzrosną, bo ludzie mniej jej zużywają

Utworzony przez Aqarius, 14 lutego 2010 r. o 20:25
Metoda Tadzia z MPWiK Lublin. A mówią w świecie, że oszczędnością i pracą ludzie się bogacą. To i tak dobrze bo moja SM kilka lat temu do zużycia c.o z odczytu miernikowego dodała 400% i wygrała sprawę w lubelskim sądzie. Pan sędzia ( taki mały brodaty co ma łeb większy od tułowia) w uzasadnieniu wyroku podał, że jak w poprzednim roku było tak duże zużycie to trzeba żeby w następnym było podobne. Nie brał pod uwagę, że ktoś oszczędzał. A po co a czy to z jego kieszeni biedak płaci. Dobrze, że płaci podatki, które opłacają Jego "sprawiedliwość" i chwatit.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ludzie częściej się myjcie i więcej pijcie!Będzie taniej!!!hihihiiihihihi A może odkręcę kran na noc...?Zużycie będzie większe,ale po starej cenie.Czyli i tak zapłacę więcej! Co tu zrobić?!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No fajnie! Za oszczędności maja być kary. Według mnie to jakaś pokręcona filozofia. Już w szkole podstawowej uczą dzieci, aby oszczędzać, ale dla BWiK-u to przynosi straty. Ja może czegoś nie rozumiem. Ale jeśli spada zużycie wody, to, dlaczego nie spada koszt jej wytworzenia? Mniej, scieków-to mniejszy koszt ich oczyszczenia. A tak niedawno wypowiadali się przedstawiciele spółki na temat modernizacji ujęć wody i oczyszczalni ścieków. Być może inwestycje te były nietrafione? Czy modernizacja systemu ogrzewania przyniosła zakładane efekty? Jakie kroki (oprócz wniosku o podwyżkę) podjął zarząd spółki w celu obniżenia kosztów produkcji wody i oczyszczenia ścieków?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nudny napisał:
No fajnie! Za oszczędności maja być kary. Według mnie to jakaś pokręcona filozofia. Już w szkole podstawowej uczą dzieci, aby oszczędzać, ale dla BWiK-u to przynosi straty. Ja może czegoś nie rozumiem. Ale jeśli spada zużycie wody, to, dlaczego nie spada koszt jej wytworzenia? Mniej, scieków-to mniejszy koszt ich oczyszczenia. A tak niedawno wypowiadali się przedstawiciele spółki na temat modernizacji ujęć wody i oczyszczalni ścieków. Być może inwestycje te były nietrafione? Czy modernizacja systemu ogrzewania przyniosła zakładane efekty? Jakie kroki (oprócz wniosku o podwyżkę) podjął zarząd spółki w celu obniżenia kosztów produkcji wody i oczyszczenia ścieków?
Panie Prezydęcie (podobno po SGH) to Pańska spółka przynosi straty czy odnotowała zmniejszenie wpływów za wodę i ścieki. A jak tam koszty zarządu w spółce i po co tak liczna i wysoko opłacana Rada Nadzorcza z politycznego klucza?. No i chyba zapomniało się, że wartość dodaną tworzą firmy produkcyjne (likwidowane w Białej) a nie markety.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pan Czapski, zarabiający 12tys zł miesięcznie, mający dorosłe dzieci które są na własnym utrzymaniu, mimo to narzeka że, za ciepłą posadkę w skórzanym fotelu w bialskim magistracie mało zarabia, może będzie tak łaskaw dopłacić na wodę po 3 zł ludziom zarabiającym 1,2 tyś zł i mającym trójkę małych dzieci na utrzymaniu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panie Czapski. "Jedynie 3 zł na osobę" Jedynie? W przypadku mojej rodziny ( 5 osób ) to będzie 15 zł. Może dla Pana to jest jakis grosz po który by sie Pan nie schylił gdyby wypadł panu z kieszeni. Dla mnie to bardzo duża suma. Nic mnie nie obchodzi, że Pan zadłuzył masto na 100 milionów i że teraz nie ma pan pieniedzy. Ja na Pana nie głosowałam nigdy ale popełniłam błąd i zagłosowałam na radnych których jako porządnych ludzi polecał nasz proboszcz. Teraz czytam, że oni pana popierają pańskie podwyzki zwolnienia nauczycieli i pańska politykę. Moja wina , moja wina moja bardzo wielka wina, juz takiej głupoty nigdy nie powtórzę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
O mamusiu to teraz będę musiał spuszczać wodę po każdym siusiu, a nie jak dotychczas jedno siusiu przelewało drugie. I co może jeszcze łapki umyć po wszystkim. Dobrze, że to tylko woda, a nie prąd czy gaz. Aż strach pomyśleć gdzie taki prezes może dojść na swej scieżce kariery... taczka i do osadnika??? Woda jest potrzebna nie ma alternatywy, zwłaszcza w blokach. Tutaj filozofia spotyka się z ekonomiką. Są straty będzie zysk, będzie zysk będzie premia za osiągnięcia. Potem wybory, nowa władza potępi, będzie nowy prezes. Ale cen już się nie da wrócić. Minie rok, wszystko przycichnie, uleży się (przyzwyczai). Już gdzieś tak było...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie zapominajmy, że każdy z nas płaci już po europejsku za prąd, benzynę, samochód. Płacze a płaci.Woda i ścieki jeszcze do cen europejskich są kilka razy tańsze i muszą wzrosnąć po roku 2015, kiedy skończy się okres przejściowy i to niezależnie , kto będzie prezydentem. Bowiem w UE, nie można dopłacać z budżetu do firmy niezależnie czy jest spółką miasta ,czy prywatną. To samo dotyczyć będzie śmieci, płaci zanieczyszczający i tyle, a jak ktoś biedny, od tego jest opieka społeczna by pomagać, ale zaniżać cen prezydent nie może , bowiem komuny już nie ma.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Nie zapominajmy, że każdy z nas płaci już po europejsku za prąd, benzamynę, samochód. Płacze a płaci.Woda i ścieki jeszcze do cen europejskich są kilka razy tańsze i muszą wzrosnąć po roku 2015, kiedy skończy się okres przejściowy i to niezależnie , kto będzie prezydentem. Bowiem w UE, nie można dopłacać z budżetu do firmy niezależnie czy jest spółką miasta ,czy prywatną. To samo dotyczyć będzie śmieci, płaci zanieczyszczający i tyle, a jak ktoś biedny, od tego jest opieka społeczna by pomagać, ale zaniżać cen prezydent nie może , bowiem komuny już nie ma.
A gdzie są miejsca pracy i 1500 euro płacy że się grzecznie zapytam ? Jak na razie takie standardy udało się tylko niektórym wybrańcom uzyskać mister Ełropejczyk.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Prezes spółki doradza picie kranówki
aby dla niego starczyło na szampan
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~Pawlak~ napisał:
A gdzie są miejsca pracy i 1500 euro płacy że się grzecznie zapytam ? Jak na razie takie standardy udało się tylko niektórym wybrańcom uzyskać mister Ełropejczyk.
A no właśnie UE nie wymaga od polskiego rządu dostosowania pensji do zachodu, tylko opłat...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panie Czapski a ognista woda też idzie do góry?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A dlaczego ludzie oszczędzają - bo woda jest za droga.Jeżeli woda będzie drożeć,to jej zużycie będzie spadać.Czy o to chodzi zarządzającym bialskim przedsiębiorstwem dostarczającym wodę.Błędne kołó.Myślę,że w tej sytuacji wzmoże się oszukiwanie prze odbiorców wody ,już obecnie na allegro można kupić urządzenia zaniżające wskazania wodomierzy.Największe koszty ponoszą uczciwi.Można z powodzeniem obniżyć koszty dostawy wody przez odpowiednie regulacje wynagrodzeńdla pracowników firmy dostawczej i zmniejszenie biurokracji w tej firmie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kazimierz napisał:
A dlaczego ludzie oszczędzają - bo woda jest za droga.Jeżeli woda będzie drożeć,to jej zużycie będzie spadać.Czy o to chodzi zarządzającym bialskim przedsiębiorstwem dostarczającym wodę.Błędne kołó.Myślę,że w tej sytuacji wzmoże się oszukiwanie prze odbiorców wody ,już obecnie na allegro można kupić urządzenia zaniżające wskazania wodomierzy.Największe koszty ponoszą uczciwi.Można z powodzeniem obniżyć koszty dostawy wody przez odpowiednie regulacje wynagrodzeńdla pracowników firmy dostawczej i zmniejszenie biurokracji w tej firmie.
jakie są w BWiK-u koszty zarządu?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gizela napisał:
Panie Czapski. "Jedynie 3 zł na osobę" Jedynie? W przypadku mojej rodziny ( 5 osób ) to będzie 15 zł. Może dla Pana to jest jakis grosz po który by sie Pan nie schylił gdyby wypadł panu z kieszeni. Dla mnie to bardzo duża suma. Nic mnie nie obchodzi, że Pan zadłuzył masto na 100 milionów i że teraz nie ma pan pieniedzy. Ja na Pana nie głosowałam nigdy ale popełniłam błąd i zagłosowałam na radnych których jako porządnych ludzi polecał nasz proboszcz. Teraz czytam, że oni pana popierają pańskie podwyzki zwolnienia nauczycieli i pańska politykę. Moja wina , moja wina moja bardzo wielka wina, juz takiej głupoty nigdy nie powtórzę.
Gizelo nie słuchaj czarnych bo widzisz jakie są efekty!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Poczytajcie PROTOKÓŁY MĘDRCÓW SYJONU To żydowski pomysł żeby opodatkować wodę! Przecież wodę każdy pić musi! Popatrzcie co się dzieje - na każdym najmniejszym zadupi wodociąg! Jeszcze trochę to i prywatne studnie zawalą bo żyd wykupi licencje na wodę i bez opłaty pobierać nie nada! A może by tak jeszcze licencje na powietrze żydom sprzedać, albo na światło słońca!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
jakie są w BWiK-u koszty zarządu?
znam dane bodajże za 2007 rok . ta kwota to ponad 400 tys. w skali roku, jednak w bilansie tej spólki jest więcej "ciekawych" rzeczy od których czlowieka znajacego się chociaż troche na biznesie mogla rozboleć głowa
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ponadto "Wod-Kan” musi uwzględniać podwyżki cen energii elektrycznej, podatków i opłat – wylicza Andrzej Czapski, bialski prezydent i wylicza, że planowana podwyżka cen wody to jedynie około 3 zł miesięcznie na osobę
JEDYNE 3 ZŁ od osoby ? czyli jak w domu 4 osoby to 12 zł x 12 miesięcy = 120 zł rocznie a w białej ludzie nie zarabiają po 12 tysięcy dla nie których te 3zł to dużo
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tttttt napisał:
JEDYNE 3 ZŁ od osoby ? czyli jak w domu 4 osoby to 12 zł x 12 miesięcy = 120 zł rocznie a w białej ludzie nie zarabiają po 12 tysięcy dla nie których te 3zł to dużo
Według moich obliczeń 12x12=144 zł rocznie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
O, widzę, że temat pada. Podwyżki w opłatach są mniej ważne, niż „SPOMLEK”, czy kampanie wyborcze w Janowie, Konstantynowie czy w Neplach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...