Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Jak Kargul z Pawlakiem: Poszło o nasze słupki i wasze sztachety

Utworzony przez irek soldziński, 20 maja 2009 r. o 21:32
Jak Kargul z Pawlakiem: Poszło o nasze słupki i wasze sztachety Marek Pietrzela Bialska policja zajmuje się sprawą płotu. Płot dzielił posesję radnego powiatowego i posesję sąsiada. Obie rodziny od lat ze sobą nie rozmawiają. Teraz weszły w stan wojny, (Fot. Marek Pietrzela) Janów Podlaski, dzielnica domków jednorodzinnych. Przy ulicy Dominikańskiej mieszkają po sąsiedzku dwie rodziny. Od niedawna ich posesje oddziela wysoka betonowa konstrukcja. Krystyna i Henryk Kamińscy są oburzeni na swojego sąsiada Ryszarda Bosia. W zeszłym tygodniu Boś, znany opozycyjny radny powiatu bialskiego, bez uprzedzenia, zlikwidował postawiony 30 lat wcześniej drewniany płot. - To był szok, kiedy zobaczyłem, że moje słupki są pogięte i przewrócone. Nawet młoda wisienka została wyłamana. Po mojej posesji chodził zięć Ryszarda Bosia, kiedy zapytałem go o to, co się stało, nie chciał rozmawiać - opowiada Henryk Kamiński i dodaje, że po pewnym czasie usłyszał z sąsiedniego podwórka pogróżki, że "go załatwią” i teraz boi się o siebie i rodzinę. Kamiński w miniony weekend o sprawie płotu i jego niespodziewanej rozbiórce zawiadomił janowski komisariat, bialską komendę, a nawet Komendę Wojewódzką Policji w Lublinie. Twierdził, że boi się o siebie, gdyż zięć sąsiada jest policjantem. Krystyna Kamińska twierdzi, że przez prawie trzydzieści lat obie rodziny żyły zgodnie. Dopiero od kilku lat obaj gospodarze ze sobą nie rozmawiają i nawet nikt nikomu się nie kłania. - Kiedy był budowany pierwszy płot, nasze były słupki, a Bosiów sztachety. Nie było poważnych zatargów. Z biegiem lat nie chcieliśmy mieć z sąsiadem nic do czynienia, bo znany był z krytykowania wielu ludzi - wspomina pani Krystyna. - Ryszard Boś się do mnie odezwał, gdy starego płotu już nie było i powiedział, że stawia nowy. Kamińscy zaczęli podejrzewać, że zostały naruszone granice ich działki. Pan Henryk powiadomił znów policję, tym razem o tym, że sąsiad zaciera ślady, prostując wyrwane i pokrzywione słupki. Poinformował też inspektora nadzoru, że nowe ogrodzenie wykonane z półfabrykatów niebezpiecznie się chwieje i jest zbyt wysokie. - Przez stare drewniane i spróchniałe ogrodzenie przełaził pies. Kiedy zaczęliśmy je wymieniać, sąsiedzi zaczęli krzyczeć, że złośliwie używamy tępych pił. A ja nie wycinałem sąsiedzkich drzew, tylko gałęzie swojej czereśni. I nikt nie groził Kamińskim, że ich załatwi - mówi Ryszard Boś, który twierdzi, że jest zaskoczony całą awanturą. - Nowy betonowy płot powstał na mojej posesji, za moje pieniądze. Sprawę wyjaśniają bialscy policjanci. Podkom. Cezary Grochowski, oficer prasowy bialskiej policji, potwierdza, że KMP musiała przejąć postępowanie, gdyż skarżący się janowianin wskazał, że jego przeciwnik ma zięcia funkcjonariusza. - Sprawdzamy, czy doszło do zniszczenia mienia. Były zastrzeżenia, że w grę mogą wchodzić koligacje rodzinne. Dla czystości sprawy zajmujemy się tym płotem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A\czy na taki płot nie musi się zgodzić Lubelski Konserwator Zabytków?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
30 lat ? czy to zabytek ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Kochaj sąsiada swego " w telewizji leciiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a ja wam powiem tak, jak kazdy człowiek ma to do siebie ze musi skomentowaxc drugiego człowieka wiec ja wam powiem ze lepiej patrzcie na swój płot, na swój dom na siebie, a na innych patrzcie jezeli oni potrzebuja pomocy. nie obgadujcie jakichs tematów które was nie dotycza, mi chodzi o to ze to jest ich płot, ich prywatna sprawa i ch*** wam do tego dlaczego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Akset napisał:
a ja wam powiem tak, jak kazdy człowiek ma to do siebie ze musi skomentowaxc drugiego człowieka wiec ja wam powiem ze lepiej patrzcie na swój płot, na swój dom na siebie, a na innych patrzcie jezeli oni potrzebuja pomocy. nie obgadujcie jakichs tematów które was nie dotycza, mi chodzi o to ze to jest ich płot, ich prywatna sprawa i ch*** wam do tego dlaczego.
to już nie jest ich sprawa bo polecieli z tym do gazety, i na wszystkie komendy, więćc o tym przeczytaliśmy i coś tam każdy pisze co chce, po swojemu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Onegdaj w janowie bywało napisał:
Najwyższe szkoły to ony kończył i nadal kontynuuje u Wandzi teściowej onego! Wandzia to szara eminencja janowskiej władzy! Przecie gdzie ona go popchnie tam on leci sam by tak daleko nie zaszedł! A o zamiłowaniu onego do szpiegostwa świadczy sprawa Kamińskich i Bosia! Toż to bez łokularów widać o co tam chodzi! Nie będą mogli zasłużyć się u onego bo nic nie zobaczą i nie usłyszą! Oj Kamińsa ony teraz zwolni za brak najświeższych informacji o największym opozycjoniście onego!
A za co ony się Pana Bosia czepił?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dominik napisał:
A za co ony się Pana Bosia czepił?
Gówno to do kazdego i wszystkiego się przyczepi!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Heniu jak ty się tak Bosiem ciekawisz, to my o tobie napiszemy...w gazetach..to będzie jeszcze ciekawsze!!!widać , że lubisz kłótnie i rozgraniczenia..lepiej siedz cicho i czekaj do wyborów....już niedługo!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Heniu jak ty się tak Bosiem ciekawisz, to my o tobie napiszemy...w gazetach..to będzie jeszcze ciekawsze!!!widać , że lubisz kłótnie i rozgraniczenia..lepiej siedz cicho i czekaj do wyborów....już niedługo!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zaraz bedziecie II w rankingu, bo sie ludziska kotłowniano- blokowe o droge , dojazd i garaże dro z eminencjo włodarzem wyświnconym kotłownio słomiano
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ony benkart napisał:
Heniu jak ty się tak Bosiem ciekawisz, to my o tobie napiszemy...w gazetach..to będzie jeszcze ciekawsze!!!widać , że lubisz kłótnie i rozgraniczenia..lepiej siedz cicho i czekaj do wyborów....już niedługo!!!!
HENIU,WSTYD MI JEST ZA CIEBIE;SASIAD CI FUNDUJE PŁOT,A TY TAKI WYGADANY I Z RYSIEM ,NIE MOGŁES SIE DOGADAC.DAJESZ SATYSFAKCJE INNYM.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
HENIU,WSTYD MI JEST ZA CIEBIE;SASIAD CI FUNDUJE PŁOT,A TY TAKI WYGADANY I Z RYSIEM ,NIE MOGŁES SIE DOGADAC.DAJESZ SATYSFAKCJE INNYM.
OJ tak ! tak dogadaj sie, zamiast do prasy, to do sąsiadów gadaj !!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kultura - pisanie na forum małą czcionką !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zniecierpliwiony napisał:
Kiedy ty Rysiek przestaniesz pisać sam w swojej obronie i oczerniać innych? Jesteś małym człowiekiem, który potrafi szczekać tylko zza kurtyny, a tak naprawdę boisz się własnego cienia. Już cię wyborcy docenią. Też chodzisz do Kościoła, a jak traktujesz bliźnich - zapomniałeś jak zająłeś pierwsze miejsce w powiatowej olimpiadzie wiedzy społeczno politycznej bialskiej organizacji ZSMW - to kto to organizował - Kościół czy władze PZPR-u. To było w maju 1973 roku. I wtedy służyłeś tamtemu systemowi a dzisiaj jesteś w PIS. Panie Pietrzela - proszę się tym zająć.
pluj w oczy to mówi, że deszcz spada czy tam jak.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,gdyż skarżący się janowianin wskazał, że jego przeciwnik ma zięcia funkcjonariusza. A sam nie ma zięcia funkcjonariusza o tym to nie powiedział ? a może już nie ma ? ale chece na tej Dominikańskiej !!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
JAK BARDZO SPRYTNIE WŁODAŻ ODWRUCIŁ UWAGĘ OD SIEBIE ,SĄSIADY SIE KŁOCĄ A ON SIĘ ŚMIEJE.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jakem Boś, a Naumiuk myslał, za za nim pójdę do konserwatora. Niech sam sie wygłupia, że zna konstytucje. Jakem Boś - ja nie do czarnej roboty, tylko do spijania śmietanki. No pachołki kampania wyborcza do EURO - coś wam potem skapnie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
gryziesz na oslep, sam nie wiesz gdzie , ale tak się odgryza taraktorzysta !!!!!!!!!!!!!!! nie da sie wrzucić wszystkich do jednego kotła !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
lolo napisał:
pluj w oczy to mówi, że deszcz spada czy tam jak.
A dlaczego na tym forum nie piszecie - zawsze to lepiej tutaj niż w dymie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...