Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Nominacja książki bialskiego historyka.

Utworzony przez ~Podlasiak~, 24 września 2009 r. o 17:29
"Na mocy trójstronnego porozumienia Instytut Pamięci Narodowej, Polskie Radio SA i Telewizja Polska S.A. podpisanego w lipcu 2007 r. ogłosiły coroczny Konkurs „Książka Historyczna Roku” o nagrodę im. Oskara Haleckiego. II Edycja Konkursu „ Książka Historyczna Roku” rozpocznie się 23 kwietnia br. Celem konkursu jest popularyzowanie dziejów Polski w XX wieku oraz krzewienie czytelnictwa książek historycznych. Nagroda w konkursie „Książka Historyczna Roku” jest przyznawana w dwóch kategoriach: - najlepsza książka naukowa opisująca losy Polski i Polaków w okresie XX wieku; - najlepsza książka popularnonaukowa poświęcona historii Polski w XX wieku." http://www.ksiazkahistorycznaroku.pl/ Do tej nagrody został nominowany bialski historyk Mariusz Bechta, za książkę: "Między bolszewią a Niemcami. Konspiracja polityczna i wojskowa polskiego obozu narodowego na podlasiu w latach 1939-1952"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ciekawe! Dlaczego nikt nie napisze o tym, piszą ciągle o jakiś starym Kłosowskim, Kaczyńskim, a o młodych którzy pochodzą z Białej i odnoszą sukcesy to cisza. Może dlatego, że prawda jest taka, że młodzi uciekają z Białej, bo i z kim tu gadać -Biała = Bagno
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jak wyrzucą je***ego faszystę ze stołka prezesa TVP to może wygra. faszysta = giertych = wierzejski. i jest problem, bo mariuszek zadarł kiedyś z wierzejskim...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
rabarbar napisał:
jak wyrzucą je***ego faszystę ze stołka prezesa TVP to może wygra. faszysta = giertych = wierzejski. i jest problem, bo mariuszek zadarł kiedyś z wierzejskim...
Dlaczego mówisz o faszystach w kontekście "Bechta" ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ale dlaczego mówisz o faszystach w kontekście LPR, Giertych, Wierzejski!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
farfał = giertych = wierzejski jeszcze jaśniej trzeba???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
farfał = giertych = wierzejski jeszcze jaśniej trzeba???
Ale co to ma z faszyzmem, chcesz powiedzieć, że w Polsce istnieją partie faszystowskie tak jak w niemczech NDP?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~gość~ napisał:
Ale co to ma z faszyzmem, chcesz powiedzieć, że w Polsce istnieją partie faszystowskie tak jak w niemczech NDP?
może w Poslce nie, ale w Białej niewiadomo
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
homo napisał:
może w Poslce nie, ale w Białej niewiadomo
Ale co to w BP istnieją partie faszystowskie? Jakie? Powiedz bo nie zasnę, faszystów w ryj walić trzeba!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nie ma żadnych faszystów, sa tylko homogłupki, które nie potrafią zrozumieć prostego tekstu...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
nie ma żadnych faszystów, sa tylko homogłupki, które nie potrafią zrozumieć prostego tekstu...
To zacytuj i wytłumacz.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ależ niektórzy rzeczywiście cieżko myślą. Przecież kolesiowi z tym faszyzmem to najwyraźniej chodzi o przeszłość Farfała. A do Bechty nikt nic nie ma i nikt go o nic nie oskarża. Wporzo koleś jest.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
homo napisał:
może w Poslce nie, ale w Białej niewiadomo
Ale ja się nie pytam kim tam był Farfał, tylko chcę wiedzieć czy w BP są jakieś partie faszystowskie? Bo Homo sugeruje jakoby były!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
HomoII napisał:
Ale ja się nie pytam kim tam był Farfał, tylko chcę wiedzieć czy w BP są jakieś partie faszystowskie? Bo Homo sugeruje jakoby były!
Homo II ! co się tak czepiłeś tych faszystowskich partii ? Homo nie sugeruje "jakoby były" tylko sugeruje "jaja kobyły". Czytaj uważnie !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kobyła napisał:
Homo II ! co się tak czepiłeś tych faszystowskich partii ? Homo nie sugeruje "jakoby były" tylko sugeruje "jaja kobyły". Czytaj uważnie !
porozmawiajmy jednak o ksiazce.... he, he...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kolejny tom serii „Mazowsze i Podlasie w ogniu 1944–1956”, realizowanej przez historyków z oddziału warszawskiego IPN, poświęcony jest przejściu członków Stronnictwa Narodowego, Obozu Narodowo-Radykalnego „ABC” lub Ruchu Narodowo-Radykalnego „Falanga” w nowe formy organizacyjne (Organizacja Wojskowa Związek Jaszczurczy, Narodowa Organizacja Wojskowa, Narodowe Siły Zbrojne i Narodowe Zjednoczenie Wojskowe), ukształtowane podczas II wojny światowej w warunkach zagrożenia bytu narodowego i utraty niepodległości przez Polskę. Przedstawia ofiarne angażowanie się narodowców w tworzenie lokalnych struktur Polskiego Państwa Podziemnego i ich udział – mimo odmiennych racji politycznych – w akowskiej akcji „Burza” w 1944 roku. Ukazuje walkę tych struktur z okupantem niemieckim i sowieckim oraz z rodzimymi zdrajcami z PPR i GL-Al i ich udział w antykomunistycznym zrywie powstańczym przeciwników sowieckiej dominacji w kraju. Dokumentuje tragiczny epilog podziemia narodowego na Podlasiu, które po wejściu Armii Czerwonej podzieliło los struktur poakowskich, ponosząc – tak jak i one – na przełomie lat 40. i 50. XX wieku polityczną porażkę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Autor, o co chodzi z tym faszyzmem, że się ciebie czepiają ?.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
małolat z azs-u napisał:
Autor, o co chodzi z tym faszyzmem, że się ciebie czepiają ?.
To ile osób po wojnie, ta partyzantka wybiła, że taka zasłużona.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Próbowałem ten temat poruszyć wcześniej, ja słyszałem o zamordowanych żołnierzach i ich mogiłach w Porosiukach oraz historię o jakiejś stodole w Kodeńcu podczas której rozbiórki (lata -70) znaleziono kilkadziesiąt szkieletów w wojskowych mundurach, słyszałem także że tamże granatami zabito 7 saperów WP we wrześniu, oczywiście dokonali tego miejscowi Ukraińcy. Czy ten temat nie zainteresowałby naszego zdolnego Historyka (jesteśmy dumni z jego sukcesu), z pewnością i ten rozdział naszej przeszłości należy zbadać. Swoją drogą to jak bardzo spodlał nasz Dumny Naród jeśli okrada mogiły tych którzy dali za Ojczyznę najwyższą ofiarę - swoje życie. Oby wino które kupili za ten złom zamieniło się w ocet.
Ostatnio edytowany 1 października 2009 r. o 22:51
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pawlak napisał:
Próbowałem ten temat poruszyć wcześniej, ja słyszałem o zamordowanych żołnierzach i ich mogiłach w Porosiukach oraz historię o jakiejś stodole w Kodeńcu podczas której rozbiórki (lata -70) znaleziono kilkadziesiąt szkieletów w wojskowych mundurach, słyszałem także że tamże granatami zabito 7 saperów WP we wrześniu, oczywiście dokonali tego miejscowi Ukraińcy. Czy ten temat nie zainteresowałby naszego zdolnego Historyka (jesteśmy dumni z jego sukcesu), z pewnością i ten rozdział naszej przeszłości należy zbadać. Swoją drogą to jak bardzo spodlał nasz Dumny Naród jeśli okrada mogiły tych którzy dali za Ojczyznę najwyższą ofiarę - swoje życie. Oby wino które kupili za ten złom zamieniło się w ocet.
Kodeniec 1939 to sprawa lepiej znana niż masa innych wrzesniowych epizodów! To była - z racji sympatii do KPZU - jaczejka Moskwy. Ubecy z Parczewa rekrutowali sie z tamtych stron! Pisałem o tym w "Rewolucji, mit, bandytyzm. Komuniści na Podlasiu w latach 1939-1944 "(2000). Szykuje teraz ksiazke o tamtych stronach, wiec prosze o trochę cierpliwosci:)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...