Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Pałac Potockich w Radzyniu - rozkwit czy ruina?

Utworzony przez Gość, 19 lutego 2012 r. o 18:13
a po co było przenosić sąd , wywalać miliony na nowe obiekty , trzeba było je przeznaczyc na remont dotychczasowej siedziby
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A spadkobiercy rodziny Potockich nie sa zainteresowani odzyskaniem palacu?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
x napisał:
A spadkobiercy rodziny Potockich nie sa zainteresowani odzyskaniem palacu?
Czekają aż remont się skończ i wtedy i owszem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
sprzedać grupie Anders. to co robią jest świetne. tylko w ten sposó mozemy sobie zagwarantować że będziemy mogli wejść kiedyś na piękny dziedziniec a moze i do środka. wystarczy spojżeć co robi ta firma. dadzą pracę wielu ludziom i nie zaniedbają pałacu. on dalej zostanie a przeciez hotelu nie zakryją za murami, on abędzie widoczny jak sie da.odzyje turystyka, handel, sklepy w mieście w końcu będa się cieszyć dobrą sprzedażą.ja jestem za Grupą Anders.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to jest super miejsce na hotel. zrobic w tym slicznym pałacu centrum hotelowo-konferencyjno-biznesowe. tego w okolicy brakuje. tak robią w całej Europie. zobaczcie jak wróciły do swietności m.in. zamek Ryn.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Takich zabytkowych miejsc, które niszczeją jest dużo więcej, jak np.; http://olublinie.pl/index.php?mact=News,cntnt01,detail,0&cntnt01articleid=149&cntnt01origid=85&cntnt01detailtemplate=szczegoly&cntnt01pagelimit=10&cntnt01returnid=85 lub http://olublinie.pl/index.php?mact=News,cntnt01,detail,0&cntnt01articleid=148&cntnt01origid=85&cntnt01detailtemplate=szczegoly&cntnt01pagelimit=10&cntnt01returnid=85
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pałac perła, ale nie na barki powiatu. Jeszcze dosyć niedawno dzięki pomocy ministra kultury przy wsparciu byłego posła z radzynia udało się odnowić jedną część zewnętrznej elewacji(jest piękna bo widziałem),ale to kropla w morzu potrzeb. Teraz o pomocy z ministerstwa kultury jakoś cicho. Cóż klimat do inwestycji w Radzyniu raczej grupa Anders miała by zapewniony bo o takie rzeczy to obecne władze dbają np. firma Braun. Faktem jest również,że jest to potężny Pałac (rodów magnackich) i zniszczony w środku. Czego hitlerowcy nie spalili to ruscy wywieźli:( Pałac cuda,ale czy się uda? Kupiłem kiedyś dziennik wschodni i tam była talia kart z zabytkami w naszym woj.i Radzyń był najwyżej (też o czymś to świadczy)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
majster napisał:
Pałac perła, ale nie na barki powiatu. Jeszcze dosyć niedawno dzięki pomocy ministra kultury przy wsparciu byłego posła z radzynia udało się odnowić jedną część zewnętrznej elewacji(jest piękna bo widziałem),ale to kropla w morzu potrzeb. Teraz o pomocy z ministerstwa kultury jakoś cicho. Cóż klimat do inwestycji w Radzyniu raczej grupa Anders miała by zapewniony bo o takie rzeczy to obecne władze dbają np. firma Braun. Faktem jest również,że jest to potężny Pałac (rodów magnackich) i zniszczony w środku. Czego hitlerowcy nie spalili to ruscy wywieźli:( Pałac cuda,ale czy się uda? Kupiłem kiedyś dziennik wschodni i tam była talia kart z zabytkami w naszym woj.i Radzyń był najwyżej (też o czymś to świadczy)
Czyli zaczyna podzielać los Międzyrzeckiego Pałacu Potockich,który odkupił burmistrz od powiatu na złość urzędującej nim Fundacji KUL.Teraz świeci pustkami i jedynymi lokatorami są myszy i inna drobna zwierzyna.A swoją drogą to rzecz ciekawa,że ludzie w F undacji działając społecznie potrafili Pałac odremontować i wykrzystywać go efektywnie dla dobra młdzieży "międzyrzeczcyzny" a aministracja z burmistrzem nie potrafią tego zrobić i tylko przed wyborami chwałą się pomysłami!Jak narazie to jedynym pożytkim z jego nabycia to było ofiarowanie staroście i przewodniczącemu powiatu dwu milionów zł.na podratowanie roztrwonionego na błyskotki powiatowego budrzetu .Jeśli ktoś się pyta dlaczego miasto zaciąga olbrzymie kredyty,które będą spłacać pokolenia to jest prosta odpowiedż -- na włsnie takie bezsęsowne inwestycje!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...