Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Pamięci Unitów Podlaskich

Utworzony przez Gość, 18 maja 2014 o 10:56
Prześladowania Unitów podlaskich przez zaborcę cara Mikołaja I, potępiamy po dzień dzisiejszy. Pamiętamy ich męczeństwo. Nasz Papież ogłosił ich świętymi. Cóż z tego. Dzisiejsi potomkowie, katolicy burzą święte nekropolie. Barbarzyństwem należy nazwać mające miejsce kolejny raz, rozkopywanie cmentarza przy dawnej cerkwi unickiej w Konstantynowie. Niechlubną kartę zapisali poprzedni Naczelnicy Gminy, ich śladem idzie obecna władza. Technologia obecnie prowadzonych robót, wymaga wymiany gruntu na prowadzonej inwestycji. Gdzie zostanie złożona ziemia z prochami naszych praprzodków? Czy kości zmarłych i tam pochowanym, psy będą roznosiły po całym Konstantynowie? Wśród tam pochowanych są nazwiska osób współcześnie żyjących w Konstantynowie. Korniluk, Kiryluk, Demianiuk, Sacharczuk, Jakoniuk, Jakimiuk, Kroszka, Zalewski, Hawryluk i inne. Należy to miejsce uszanować. Oznakować i opisać pamiątkowym epitafium. Nie urządzać parkingów, zabronić przejazdu i przejścia, na wzór kirkutów starozakonnych . Panie Wójcie to jest barbarzyństwo.      
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Dzisiaj stojącym ciut wyżej... liczy się tylko zysk. Takich czasów doczekaliśmy w Ojczyźnie naszej! Zamiast poszanowania... przykrywa się święte miejsca niepamięcią. Szanujmy więc polskość i zadbajmy o nią. Każdy skrawek polskiej ziemi ma swoją pieczęć. Nie zrywajmy bezmyślnie pieczęci. Zostawmy nienaruszoną dla pokoleń.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
W tym miejscu godzi się również wspomnieć o cmentarzu cholerycznym. Przy drodze do Sarnak, całkowicie zapomnianym. Żadnego krzyża, tablicy czy czego kolwiek.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Jeżeli nie będziemy pamiętać o przeszłości... o nas też zapomną.  
Zaloguj się, aby oddać głos
0

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: