Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Pańszczyzna w Janowie Podl.?

Utworzony przez obserwator, 9 kwietnia 2011 r. o 10:59
Czy to prawda,że w Janowie ma być wprowadzona pańszczyzna?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak mówi Radio Erewań nie ma być tylko już jest. I nie "pańszczyzna" tylko "księżyzna". Do roboty parafianie. Słowo parafianin za SJP PWN - daw. «człowiek zacofany i ograniczony» zaś inny SJP: człowiek bez ogłady, wykształcenia, zacofany, ograniczony. Więc co tu się dziwić skoro nie wiecie co do was mówią w kościele moi drodzy "parafianie" Idźcie i pracujcie pilnie a wasze dzieci dzięki temu będą bierzmowane! Pewien "parafianin" usłyszał że proboszcz szuka chętnych do pracy za 50 zł dniówki od tych co nie mogą odrobić swojej. Poszedł więc do proboszcza że chce zarobić bo nie ma z czego żyć a kilkoro dzieci ma. Proboszcz przyjął go do pracy ale na koniec dnia zamiast wyjąć z kieszeni te obiecywane z ambony 50 zł, wyjął kajet i zapisał nazwisko w kajecie, i rzekł mu: "pierwsza dniówka za darmo bo kolejki swojej nie odrobiłeś"! No czy to jest po chrześcijańsku tak ludzi oszukiwać w biały dzień i to ksiądz!?!?!?!?! To jest granda i oszustów banda!!! Pewien "członek" rady parafialnej chcąc się wykazać przed proboszczem przyszedł do swojego zakładu pracy z listą poparcia "dla życia" i przeciw aborcji. Było to w tym samym zakładzie w którym to ksiądz proboszcz (diabeł wcielony) kazał pracować nawet w Bożę Ciało!!!!! Jednak nikt się nie chciał podpisać bo co to za życie kiedy za robotę płacą grosze a parafii trzeba "księżytznę" czy "pańszczyznę" odrabiać. Kościół w ten sposób chyba zachęca do aborcji - bo więcej dzieci to więcej dniówek do obrabiania. A gdzie pomoc rodzinom wielodzietnym??? A no masz przykład wyżej Broń mnie Panie Boże nie neguję wiary naszej katolickiej czy w ogóle istnienia Pana Boga! Ale neguję z całą mocą i odwagą oraz męstwem danym mi przez Ducha Świętego w Sakramencie Bierzmowania zachowanie i nauczanie proboszcza janowskiego. Gdyby Jezus Chrystus stanął dzisiaj w janowskiej świątyni to z pewnością powyganiał by takich kapłanów jak kupców przed wiekami. "Nie róbcie z domu Ojca mego targowiska!!!!" Czy to są księża czy "Bankierzy Boga"???? Oni robią tylko biznes na ciemnym ludzie! "Po owocach ich poznacie"! Amen.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pewnie jeszcze trochę, to będą łapanki w kościele...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Pewnie jeszcze trochę, to będą łapanki w kościele...
nie w kościele ale do kościoła
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pańszczyzna jest to przymusowa, bezpłatna praca głównie na roli (również w innych usługach) chłopów na rzecz pana w zamian za zezwolenie na użytkowanie przez nich ziemi. Wykształcił się on w Europie w okresie feudalnym, po czym powoli zaczął zamierać w wyniku przechodzenia na czynsz.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak jesteście ludem ciemnym to proboszcz może sobie pozwolić na co chce.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
filozof napisał:
Jak jesteście ludem ciemnym to proboszcz może sobie pozwolić na co chce.
Tak a nawet więcej! On bogiem waszym a wy jego baranami!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Pańszczyzna jest to przymusowa, bezpłatna praca głównie na roli (również w innych usługach) chłopów na rzecz pana w zamian za zezwolenie na użytkowanie przez nich ziemi. Wykształcił się on w Europie w okresie feudalnym, po czym powoli zaczął zamierać w wyniku przechodzenia na czynsz.
No a w Janowie Podlaskim powraca z powodu niemożności płacenie tego czynszu na rzecz parafii. Czyli idąc do przodu jednak się cofamy! Jewrosajuz!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
teolog napisał:
Tak a nawet więcej! On bogiem waszym a wy jego baranami!
Nie bluźnijcie jakikolwiek katabas byłby na parafii!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ale neguję z całą mocą i odwagą oraz męstwem danym mi przez Ducha Świętego w Sakramencie Bierzmowania zachowanie i nauczanie proboszcza janowskiego. Gdyby Jezus Chrystus stanął dzisiaj w janowskiej świątyni to z pewnością powyganiał by takich kapłanów jak kupców przed wiekami. "Nie róbcie z domu Ojca mego targowiska!!!!" Czy to są księża czy "Bankierzy Boga"???? Oni robią tylko biznes na ciemnym ludzie! "Po owocach ich poznacie"! Amen. WÓT MA WIELE PIENIĘDZY, ON ZAPŁACI ZA ODKUPIENIE, OD WIN, STRZELAJĄC DO ZWIERZĄT MA POPLECZNIKÓW !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Pewnie jeszcze trochę, to będą łapanki w kościele...
Az sie wierzyc nie chce czytajac to .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ktoś wie, co było na kazaniu wczoraj?Bardzo grzmiał za to,że nie stawiło sie tyle osób co trzeba do odrobku? Nie chciało mi sie iść do kościoła i kogo bym nie pytał, to wiele osób nie było..... A dużo naiwnych poszło na te przymusowe roboty?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chyba tłumów nie było skoro sam proboszcz płot malował! A w kościele też nie byłam bo byłam w Warszawie pod Pałacem Prezydenckim!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
katoliczka napisał:
Chyba tłumów nie było skoro sam proboszcz płot malował! A w kościele też nie byłam bo byłam w Warszawie pod Pałacem Prezydenckim!
A ja od 2 lat jeżdżę do Konstantynowa albo do Serpelic. I rodzinkę odwiedzam przy okazji....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
katoliczka napisał:
Chyba tłumów nie było skoro sam proboszcz płot malował! A w kościele też nie byłam bo byłam w Warszawie pod Pałacem Prezydenckim!
Żadna praca nie hańbi,ale uszlachetnia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No do roboty "parafianie" janowscy! Nie obijać się pleban czeka! A komunia już nie długo i bierzmowanie! Co chcecie żeby wasze dzieci nie były dopuszczone do tych zaszczytów?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co nie prawda to nie prawda!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
obserwator napisał:
Czy to prawda,że w Janowie ma być wprowadzona pańszczyzna?
,
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
drodzy parafianie kazanie napisał:
Jak mówi Radio Erewań nie ma być tylko już jest. I nie "pańszczyzna" tylko "księżyzna". Do roboty parafianie. Słowo parafianin za SJP PWN - daw. «człowiek zacofany i ograniczony» zaś inny SJP: człowiek bez ogłady, wykształcenia, zacofany, ograniczony. Więc co tu się dziwić skoro nie wiecie co do was mówią w kościele moi drodzy "parafianie" Idźcie i pracujcie pilnie a wasze dzieci dzięki temu będą bierzmowane! Pewien "parafianin" usłyszał że proboszcz szuka chętnych do pracy za 50 zł dniówki od tych co nie mogą odrobić swojej. Poszedł więc do proboszcza że chce zarobić bo nie ma z czego żyć a kilkoro dzieci ma. Proboszcz przyjął go do pracy ale na koniec dnia zamiast wyjąć z kieszeni te obiecywane z ambony 50 zł, wyjął kajet i zapisał nazwisko w kajecie, i rzekł mu: "pierwsza dniówka za darmo bo kolejki swojej nie odrobiłeś"! No czy to jest po chrześcijańsku tak ludzi oszukiwać w biały dzień i to ksiądz!?!?!?!?! To jest granda i oszustów banda!!! Pewien "członek" rady parafialnej chcąc się wykazać przed proboszczem przyszedł do swojego zakładu pracy z listą poparcia "dla życia" i przeciw aborcji. Było to w tym samym zakładzie w którym to ksiądz proboszcz (diabeł wcielony) kazał pracować nawet w Bożę Ciało!!!!! Jednak nikt się nie chciał podpisać bo co to za życie kiedy za robotę płacą grosze a parafii trzeba "księżytznę" czy "pańszczyznę" odrabiać. Kościół w ten sposób chyba zachęca do aborcji - bo więcej dzieci to więcej dniówek do obrabiania. A gdzie pomoc rodzinom wielodzietnym??? A no masz przykład wyżej Broń mnie Panie Boże nie neguję wiary naszej katolickiej czy w ogóle istnienia Pana Boga! Ale neguję z całą mocą i odwagą oraz męstwem danym mi przez Ducha Świętego w Sakramencie Bierzmowania zachowanie i nauczanie proboszcza janowskiego. Gdyby Jezus Chrystus stanął dzisiaj w janowskiej świątyni to z pewnością powyganiał by takich kapłanów jak kupców przed wiekami. "Nie róbcie z domu Ojca mego targowiska!!!!" Czy to są księża czy "Bankierzy Boga"???? Oni robią tylko biznes na ciemnym ludzie! "Po owocach ich poznacie"! Amen.
A tera jeszcze trza bedzie do zamku na pańszczyznę chodzić jak pradziady przed laty!!! A wójt mówił do gazety że tera u nas w Porchowie (czytaj Janowie) osiedlać się bedo ale ja pytam czy tej samej rasy co i przed laty??? Czy te nowe osadniki to nie czasem lud pejsaty??? Nożem chrzczony??? Thuuuu!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tam druty kolczaste na zoo
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...