Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Parczew: Biogazownie tak, ale nie w pobliżu domów

Utworzony przez alka, 14 lipca 2011 o 09:48
no tak najlepiej, pan burmistrz mieszka sobie daleko, wiec ten smrod do niego nawet nie doleci. Moze niech zbuduja to na Sowinie? tam tez jest duzo miejsca, ciekawe co teraz nasza genialna wladza na to? poza tym droga przez koczergi w strone siemienia i tak jest juz w oplakanym stanie, a oczywiscie pieniadzy na nia nie ma, bo niby skad? najlepiej posypac zwirkiem i heja, niech sie ciesza. Smrod to juz mamy z podkladow pieczarkarni i oczyszczalni sciekow, p[oza tym ciagle wieczorami cos w tym miescie smierdzi, wiec moze juz starczy tego?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Niestety, jeżeli ma tak smierdzieć jak od Kani ze Zmiarek to lepiej nich sobie szukają innej lokalizacji. Zimą to jeszcze da się wytrzymać ale wiosną i latem to się aż niedobrze robi od tego smrodu.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Mała korekta : Mieszkańczy bloku po RSP są w samym sąsiedztwie lokalizacji bioelektrowni, atomiast osiedle Polna bud. wielorodzinnego 400m od tej inwestycj !!! W zalaczeniu pismo przewodnie wyslane do instytucji i gazet przez mieszkańców zach.dzielnicy miasta. Parczew, dnia 17 czerwiec 2011r. Dziennik Wschodni 20-081 Lublin ul. Staszica 20 Działając w imieniu podpisanych na listach mieszkańców m. Parczewa prosimy o zajęcie stanowiska w ramach interwencji, w przedmiocie załączonego protestu przeciwko budowie bioelektrowni w granicach m. Parczew przy ul. Polnej na dz. Nr.732, 733 i 734. Dana lokalizacja została ustalona przez władze miejskie bez konsultacji społecznej. Sam tryb postępowania administracyjnego w sprawie jej lokalizacji budzi kontrowersje w społeczeństwie /ogłaszanie w internecie lub na tablicy ogłoszeń tut. urzędu nie rozwiązuje problemu/. Co mają począć mieszkańcy najbliższych osiedli w tym osiedla wielorodzinnego przy ul. Polnej – J. Pawła II zlokalizowanego w odległości 400 – 500m od projektowanej inwestycji jak również mieszkańcy bloku po byłej Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej znajdujący się w bezpośrednim sąsiedztwie w/w działek przewidzianych pod biogazownię. Czy opinia ludzi w przedmiocie takich uciążliwych inwestycji już się nie liczy tylko prywatny biznes podparty polityką ? Parczew może się stać śmietnikiem połowy województwa w tym wszystkich odpadów z okolicznych rzeźni np. Łuków, Sokołów Podlaski itp. ? Co z drogami i tak tylko łatanymi co roku ? Nikt nie wierzy w idealną technologię produkcji. Co z surowcem który będzie zalegał na hałdach lub w silosach, co z odpadem poprodukcyjnym ? Wiadomym jest, iż jest to uciążliwy i kosztowny problem. Jak życie pokazuje właściciele biogazowni, bioelektrowni idą na łatwiznę. W załączeniu przedkładamy artykuły z prasy opisujące podobne sytuacje. Mamy już jeden zapachowy problem w Żmiarkach gm. Dębowa Kłoda w linii prostej ok. 4,0km od miasta. Przy wschodnich wiatrach mieszkańcy tej części Parczewa odczuwają już skutki produkcji podkładów pod pieczarki, a zakład ponoć pracuje tylko w 40% mocy przerobowej. Czy działanie typowo urzędnicze bez wnikliwej analizy musi szkodzić całemu miastu i społeczeństwu ? Nikt z nas nie kwestionuje potrzeby rozwoju miasta i rynku pracy jedynie bezmyślność lokalizacji. Jednocześnie nadmieniamy, iż akcja zbierania podpisów pod protestem dalej trwa. Oryginały list do wglądu. Informujemy, że przeciwko tej przedmiotowej lokalizacji biogazowni już rok temu były zbierane podpisy mieszkańców w liczbie ok. 300 osób przekazane do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Lublinie przez Starostwo Powiatowe w Parczewie. Obecnie zebrano około 400 podpisów mieszkańców w ramach protestu. Jednak władze miejskie nie podjęły reakcji pozytywnej dla nas w tym zakresie i kontynuują dalej swój plan popierając inwestora. Załączniki : a/ Załączone artykuły : art. z prasy Do wiadomości : 1.a/a Z poważaniem mieszkańcy miasta Parczewa
Zaloguj się, aby oddać głos
0
A mnie ciekawi tylko jedno co z tego będą mieć indywidualnie mieszkańcy z okolic usytuowania tego projektu ? bo jeśli tylko obietnice to mają rację że nie chcą ! A władza musi i łaski nie robi dostosować się do żądań mieszkańców albo wywalić kiepską i tylko obiecującą władzę na zbity pysk !.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Bioelektrownia powinna powstać na terenie miasta Parczew, ale tylko i wyłącznie w JASIONCE !!! Z dala od miasta.
Zaloguj się, aby oddać głos
0

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: