Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Pierwsza bioelektrownia w Lubelskiem: W Uhninie robią prąd z kukurydzy

Utworzony przez rumburak, 29 września 2011 r. o 19:00
Jaka jest MOC zainstalowana? jaka jest wydajność gazu/h ? czy praca jest ciągła? jaka jest zdolność magazynowania / buforowania gazu? jakie jest zapotrzebowanie w biomase na godzine/kilowatogodzine itp? i ILE kosztuje realnie kilowatogodzina wyprodukowanej tak energii??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Taka "elektrownia" to absurd który z rynkowego punktu widzenia jest bez sensu. Sztuczne napędzanie wykorzystywania biomasy jako paliwa sprawia że drożeje żywność, a energii z tego powstają śmieszne ilości i za wysoką cenę. Czas wreszcie pogonić tych wszystkich eko-oszołomów i pogodzić się z faktem że przyszłość energetyki na co najmniej 30 lat to elektrownie atomowe.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
rumburak - bez podania zainstalowanej mocy dosyć ciężko jest odpowiedzieć na Twoje pytania. Z doświadczenia mogę powiedzieć: Biogazownia musi pracować w sposób ciągły. Dłuższe przestoje są szkodliwe dla procesu, dopuszcza się pewne przerwy ale po rozruchu raczej takie sytuacje nie występują. Zdolność magazynowa gazu - z zasady jest to coś ok. 4-8h choć i tak się instaluje pochodnię gazową, na wypadek gdy kogeneratory nie działają. Ile kosztuje i jakie jest zapotrzebowanie na biomasę zależy od tego z czego produkowany jest biogaz. Wydajność gazu na godzinę - zależy od wielkości biogazowni.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Maszek napisał:
Taka "elektrownia" to absurd który z rynkowego punktu widzenia jest bez sensu. Sztuczne napędzanie wykorzystywania biomasy jako paliwa sprawia że drożeje żywność, a energii z tego powstają śmieszne ilości i za wysoką cenę. Czas wreszcie pogonić tych wszystkich eko-oszołomów i pogodzić się z faktem że przyszłość energetyki na co najmniej 30 lat to elektrownie atomowe.
Czemu jest bezsensu? Jak powoduje wzrost cen żywności? Skąd wiesz, że mało energii i drogiej?. Jak już się jest przeciw czemuś to przydałaby się sensowna oparta o fakty argumentacja. Sam jestem ciekaw dlaczego tak uważasz? Z tego co mi wiadomo, będą tam przerabiane odpady gorzelniane, słoma, gnojowica ewentualnie (zależnie od umowy) elementy poubojowe. To jest możliwe dodatkowe źródło dochodu np. ze sprzedaży słomy. Nikt nie mówi, że jest to alternatywa ale ewentualne uzupełnienie, od budowy nowych elektrowni może i atomowej nie uciekniemy. Poza tym, poza energią zależnie od wersji biogazowni mogą tez produkować ciepło i sprzedawać je - o ile jest komu. Większym problemem dla mnie jest to, że jeżeli ja postawie sobie wiatrak i mam nadwyżkę produkcji energii to nie mogę jej sprzedać np. bezpośrednio sąsiadowi ale muszę ją wpuścić do sieci energetycznej i tak zarabiać - a przyłączenie do sieci w taki sposób jest prawie nie możliwe - bo nie chcą za bardzo zakłady energetyczne. Tak sam w przypadku rolniczych biogazowni - oczywiście głównie dotyczy to dużych producentów rolnych - to mogłoby się sprawdzić ale muszą się zmienić przepisy tj. w przypadku wprowadzania energii do sieci.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nie eko napisał:
Z tego co mi wiadomo, będą tam przerabiane odpady gorzelniane, słoma, gnojowica ewentualnie (zależnie od umowy) elementy poubojowe. Poza tym, poza energią zależnie od wersji biogazowni mogą tez produkować ciepło i sprzedawać je - o ile jest komu.
jeśli chodzi o odpady poubojowe - trzeba je zgłosić w raporcie środowiskowym i wyposażyć biogazownię w stację higienizacji. Jeśli nie ma tego elementu w planach początkowych to odpady poubojowe się nie pojawią. Wykorzystanie ciepła jest bardzo opłacalne ze względów ekonomicznych. Kolorowe certyfikaty... Aktualnie ciężko spotkać się z sytuacją kiedy produkowana jest jedynie energia elektryczna.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panie premierze Pawlak. Coś ostatnio cicho z Pana ulubieńcem co na Politechnice Lubelskiej miał robić benzynę z Nałęczowianki. Panie Waldku, Pan sie nie boi, bo nowe cudo w Uhninie stoi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I z tego powinna być znana lubelszczyzna. Z innowacji w wykorzystaniu naturalnych uwarunkowań geograficznych regionu. Mamy bardzo mocny ośrodek naukowy - Politechnika, Uniwerek Przyrodniczy, UMCS, Akademia Medyczna. Tu można i trzeba inwestować w R&D. Taka dolina krzemowa europy - wiecie czym była kalifornia wcześniej - jedną wielką uprawą rolniczą. W to samo można próbować zmienić lubelszczyznę. Jestem tego gwarancją. www.KUŁAK.pl
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No zaraaa zaraaaa. Sawicki minister z Sawic obieca bioelektrownię w każdej gminie!!! A tu zaledwie kilka w kraju zrobił!!! W dodatku takie drogie!!! Bo my Polsce mamy wszystko najdroższe! Stadion narodowy 10 razy droższy niż w Kijowie!!!! A ja myślałem że na Ukrainie większe przekręty robią niż u nas! Autostrady też mamy najdroższe w Europie!!! I dlatego jest ich tak mało!!! Tylko pensje i emerytury mamy najmniejsze w Eurosajuzie! Powiedzcie mi teraz gdzie to wszystko ginie??? Kto się na tym obławia??? Kto robi największe geszefty? Czas na zmiany i rozliczenie tych mega-przekrętów!!! Czas wrócić do rządów Prawa i Sprawiedliwości!!! Do Ziobry i Kamińskiego!!! Za ich rządów nie było Mirów i Zbychów a nawet jak byli to nie czuli się bezkarni bo za plecami było CBA!!! Pora na zmiany!!! Polska zasługuje na więcej!!! Polska zasługuje na normalność!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Polak mały napisał:
No zaraaa zaraaaa. Sawicki minister z Sawic obieca bioelektrownię w każdej gminie!!! A tu zaledwie kilka w kraju zrobił!!! W dodatku takie drogie!!! Bo my Polsce mamy wszystko najdroższe! Stadion narodowy 10 razy droższy niż w Kijowie!!!! A ja myślałem że na Ukrainie większe przekręty robią niż u nas! Autostrady też mamy najdroższe w Europie!!! I dlatego jest ich tak mało!!! Tylko pensje i emerytury mamy najmniejsze w Eurosajuzie! Powiedzcie mi teraz gdzie to wszystko ginie??? Kto się na tym obławia??? Kto robi największe geszefty? Czas na zmiany i rozliczenie tych mega-przekrętów!!! Czas wrócić do rządów Prawa i Sprawiedliwości!!! Do Ziobry i Kamińskiego!!! Za ich rządów nie było Mirów i Zbychów a nawet jak byli to nie czuli się bezkarni bo za plecami było CBA!!! Pora na zmiany!!! Polska zasługuje na więcej!!! Polska zasługuje na normalność!!!
hehehe zrytą masz tą pałę i tyle. katole z pod pałacu prezydenckiego i wyznawcy spiskowej teorii smoleńskiej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
janek napisał:
hehehe zrytą masz tą pałę i tyle. katole z pod pałacu prezydenckiego i wyznawcy spiskowej teorii smoleńskiej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W języku polskim używa sie zwrotu "tę pałę' - nie tą pałę i "spod" - nie z pod.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Polak mały napisał:
No zaraaa zaraaaa. Sawicki minister z Sawic obieca bioelektrownię w każdej gminie!!! A tu zaledwie kilka w kraju zrobił!!! W dodatku takie drogie!!! Bo my Polsce mamy wszystko najdroższe! Stadion narodowy 10 razy droższy niż w Kijowie!!!! A ja myślałem że na Ukrainie większe przekręty robią niż u nas! Autostrady też mamy najdroższe w Europie!!! I dlatego jest ich tak mało!!! Tylko pensje i emerytury mamy najmniejsze w Eurosajuzie! Powiedzcie mi teraz gdzie to wszystko ginie??? Kto się na tym obławia??? Kto robi największe geszefty? Czas na zmiany i rozliczenie tych mega-przekrętów!!! Czas wrócić do rządów Prawa i Sprawiedliwości!!! Do Ziobry i Kamińskiego!!! Za ich rządów nie było Mirów i Zbychów a nawet jak byli to nie czuli się bezkarni bo za plecami było CBA!!! Pora na zmiany!!! Polska zasługuje na więcej!!! Polska zasługuje na normalność!!!
POTWIERDZAM !!! PRECZ Z TUSKAMI I JEGO BENZYNA PO 6 ZŁ PANIE TUSKU ZABIERAJ SIE PAN STAD I TYCH SWOICH PIONKOW CO SĄ ZA TOBĄ I BAYA BONGO ;]
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dzięki takim Przemom i Polakom Małym mamy benzynę po 6 zł i nienawiść i zawiść dookoła.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co te wszystkie wpisy maja wspólnego z bioelektrownia Uhnin?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Maszek napisał:
Taka "elektrownia" to absurd który z rynkowego punktu widzenia jest bez sensu. Sztuczne napędzanie wykorzystywania biomasy jako paliwa sprawia że drożeje żywność, a energii z tego powstają śmieszne ilości i za wysoką cenę. Czas wreszcie pogonić tych wszystkich eko-oszołomów i pogodzić się z faktem że przyszłość energetyki na co najmniej 30 lat to elektrownie atomowe.
Prawdziwą przyczyną wzrostu cen żywności jest spadek powierzchni upraw, związana z niskimi przychodami rolników, często nawet stratami. Gdyż rolnikom nie daje się sprzedawać bezpośrednio w wielkich miastach zamykając targi, a producenci oferują niskie ceny skupu często poniżej kosztów wytworzenia. W przeciwieństwie do Pana ja swoją opinię popieram dowodami: „Bardzo duży wzrost powierzchni ugorów i odłogów - ze 162,9 tyś. ha w 1990 r. do 2,3 mln ha w 2002r” „Nastąpił drastyczny wzrost powierzchni ugorów i odłogów - ze 163 000 ha (1,1% użytków rolnych) w 1989 r. do 2,3 mln. ha (13,6% powierzchni użytków rolnych i aż 17,6% gruntów ornych) w 2002 r.” Dane z: http://www.stat.gov.pl/gus/5840_1421_PLK_HTML.htm http://www.stat.gov.pl/cps/rde/xbcr/gus/PUBL_notatka_dot_charakterystyka_rolniczej_przestrzeni_produkcyjnej_polski.pdf http://tvp.info/informacje/agro-info/niskie-ceny-warzyw-i-owocow/5691025 http://www.gospodarz.pl/aktualnosci/produkcja-roslinna/warzywa/ceny-warzyw-w-skupie-na-rynku-krajowym.html http://www.elizowka.pl/pl/index.php?t=nc Notowania cenowe z dnia 2011-12-02
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...