Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Przygarnij czworonoga przez Internet

Utworzony przez f, 19 sierpnia 2009 r. o 19:40
Pawlak napisał:
Z zasady. Może jakieś świeże spojrzenie na problem - to nie sarkazm.
Swieże spojrzenie? Szybciej zdrowy rozsądek - nie chcesz nie pomagaj.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Siwy napisał:
Fotka OOOOKROOOOOPNAAAAA ! przypomina więżniów zamkniętych w łagrze. Ileż to naiwnych słodkich idiotów jest na tym świecie ! Cwaniacy z tego schroniska wpadli na genialny pomysł jak wyciągnąć jeszcze parę groszy od tych durniów. Zorientowali się że ludzie nie chcą dawać im kasy od tak po prostu, więc wymyślili "adopcję na odległość". Jak tak dalej pójdzie to obok naszego miasta DLA LUDZI wyrośnie drugie , tej samej wielkości, DLA PSÓW . Stop wariatom !!!
j,,Aby zło zatriumfowało, wystarczy ,żeby dobry człowiek nic nie robił". Idioci , to między innymi tacy ludzie ,jak ty tzn widzący tylko czubek własnego nosa. Reszta ich nie obchodzi , ba nawet przeszkadza. Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem , skorzystałby człowiek , a stracił kot.( Mark Twain ) Napisałam ,,ty" z małej litery , bo na dużą nie zasługujesz....Cyt:,,STOP WARIATOM !!!"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Po co ten sarkazm? Akcja jest dobrowolna i nikt nikogo nie zmusza do pomagania zwierzętom ze schronisk .
Dobrowolna ? naprawdę ? A ile idzie z kasy Miasta na to schronisko ? Pawlak dzieki !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Swieże spojrzenie? Szybciej zdrowy rozsądek - nie chcesz nie pomagaj.
Rozsądek to trzeźwe spojrzenie na problem, a ja tu widzę tylko emocje, a nawet negatywne emocje w stosunku do mojej osoby. Pomagam wziąłem szczeniaka który mi sika do butów i nic tylko staram się wychować, ptak mi narobił na ramię, a ja nic. Ty jakbyś na to zareagował gdyby coś Ci nawaliło na głowę ?
Ostatnio edytowany 22 sierpnia 2009 r. o 19:39
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Siwy napisał:
A ja tu widzę jeszcze jeden aspekt tej sprawy : DYSKRYMINACJA ! Prawdopodobnie ta "adopcja na odległość" doprowadzi do tego że niektóre sobaki (te które mają kasę od swych "opiekunów wirtualnych") będą żyć w komfortowych warunkach, dostaną lepsze żarcie, lepsze budy, lepsze ubrania itd. a tymczasem inne nadal będą mieszkać w tych starych rozwalających się ruderach, spać na słomie, wpieprzać jakąś przeterminowaną padlinę. I to jest DYSKRYMINACJA ! Na miejscu "obrońców zwierząt" napisałbym skargę do Rzecznika Obrony Praw Zwierząt. Tak być nie może ! Wszystkie zwierzęta są równe !
Do Arietty . Co ty na to ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
do adad i Zwierzaka napisał:
A ja uważam że o naszym Człowieczeństwie świadczy przede wszystkim to jak traktujemy innych LUDZI a nie zwierzęta. Czy ja się mylę że szwaby w ob. koncentracyjnych i sowieci w łagrach BARDZIEJ dbali o zwierzęta niż o ludzi ? Jeśli się mylę to mnie poprawcie. A co do "braci mniejszych" to może dla was są to BRACIA, dla mnie to zwykłe zwierzęta. Bratem to mi może być inny CZŁOWIEK a nie jakiś pies, krowa, kuna, robal, glizda czy inne obrzydlistwo. Do Zwierzaka : a może potrafisz napisać coś KONKRETNEGO ? np. a propos tego co napisałem ? Do adad : za dużo czytasz propagandowych broszurek ekofaszystów... Pozdrawiam. Siwy.
Dramatem naszej epoki jest to , że GŁUPOTA zabrała się do myślenia... Szczyt głupoty ( jak widać u niektórych komentatorów ) zdobywa się bez wysiłku ( dotyczy -siwego, ja, Pawlaka i im podobnych). Po waszych wypowiedziach widać ,że człowiek jest najbardziej nieudanym zwierzęciem w przyrodzie. Niektóre istoty ludzkie, to jedyny gatunek zwierząt , których należy szczerze się obawiać. ,, DOPÓKI CZAS MACIE , DOBRO CZYŃCIE ". Aby móc zrozumieć LUDZI, najpierw trzeba stać się jednym z nich, bo nie wystarczy urodzić się człowiekiem - TRZEBA NIM BYĆ !!!! Kto nie ma serca dla zwierząt, nie ma go również dla ludzi- przykre ,ale jakże prawdziwe...Chylę czoło przed wszystkimi, którym los zwierząt nie jest obojętny. Prawdą człowieka jest to , co go czyni człowiekiem .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Siwy napisał:
Do Arietty . Co ty na to ?
Ja Ci Siwy odpowiem "Pieski Świat"(El Mondo cane).
Ostatnio edytowany 22 sierpnia 2009 r. o 19:49
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Arietta, daaaawno takiego belkotu nie czytalem ! teraz musze krowy doic, sorry, ale postaram sie jutro...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Siwy napisał:
Do Arietty . Co ty na to ?
,,Największym głupcem jest ten , kto sądzi ,że poza nim wszyscy są głupcami ". Jest wiele Schronisk dla Zwierząt i lepiej , lub gorzej prosperują. Dzieje się tak , bo w naszym kraju , jest tak , a nie inaczej . Po pierwsze- nie musiałyby istnieć schroniska , gdyby nie ludzka głupota.... Tylko przez nieodpowiedzialnych ludzi , zwierzęta tam się znajdują. Po drugie- gdyby ,,WŁADZA" dotowała odpowiednio schroniska, nie potrzebna byłaby adopcja przez internet... Po trzecie - na jakiej podstawie śmiesz twierdzić ,że zwierzęta adoptowane , będą lepiej traktowane od pozostałych ? Przecież każde schronisko dostaje jakieś tam grosze od władz na utrzymanie zwierząt. Ponieważ te grosze nie wystarczają, ludzie kochający zwierzęta mają okazję wspomagać schroniska i to jest ich dobra wola. Skoro można tym zwierzętom pomóc , dlaczego miłośnicy zwierząt mają tego nie robić? Dzięki takim ludziom i pozostałym zwierzętom również się polepszy. No cóż -mądry zrozumie w lot, głupcowi potrzebny młot......
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Siwy napisał:
Arietta, daaaawno takiego belkotu nie czytalem ! teraz musze krowy doic, sorry, ale postaram sie jutro...
Jak widać głupota ludzka , to najlepsze pojęcie nieskończoności ..... Na marginesie -WSPÓŁCZUJĘ TYM KROWOM, dzisiaj je doisz, a jutro pewnie je zabijesz i zjesz... Jak taki człowiek , może mieć serce dla zwierząt ???? Burak , jak nic
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
arietta napisał:
Jak widać ęciludzka , to najlepsze pojęcie nieskończoności ..... Na marginesie -WSPÓŁCZUJĘ TYM KROWOM, dzisiaj je doisz, a jutro pewnie je zabijesz i zjesz... Jak taki człowiek , może mieć serce dla zwierząt ???? Burak , jak nic
Tak oto Arietta odkryła pojęcie nieskończoności chociaż podobno nawet Wszechświat jest skończony. Arietto lubisz kurczaka na obiad, rosołek ? Obiad zjedzony ? Opowiem Ci coś jeśli chcesz ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Siwy napisał:
Mylisz się Zalerek - ja zwierząt ani nie nienawidzę ani kocham. Mnie futrzaki wiszą i powiewają, interesują mnie tylko wtedy kiedy jestem głodny. Ta twoja propagandowa gadka zupełnie na mnie jakoś nie działa, wprost przeciwnie - podtrzymuje mnie w moich przekonaniach. Wyjaśnij mi jak to jest , człowiek od milionów czy tysięcy lat żył z udomowionymi zwierzętami i jakoś nie było takich problemów. Jak to możliwe że w dawnych wiekach nie było schronisk i jakoś świat się nie zawalił ? I powiedz mi jeszcze dlaczego to właśnie z sobakami mamy taki problem, a nie mamy problemów z innymi udomowionymi np. z kurami, świniami, chomikami, świnkami morskimi, owcami, perliczkami, krowami itp itd ? To tacy słodcy idioci jak ty stworzyli ten sztuczny problem i teraz nie wiedzą jak go rozwiązać. A rozwiązujcie go sobie sami ! od nas normalnych się odstosunkujcie ! Napisz mi jeszcze jakie to "korzyści dla miasta i jego mieszkańców" daje to schronisko ? Bo ja widzę że tylko kasę doi. Korzyści to może dać tuczenie świń a nie trzymanie psów w schroniskowych klatkach ! Chyba ci odbiło ?! Co złego stałoby się mieście gdyby schroniska nie było ? Czy 100, 200 lat temu było w Białej schronisko ?
Dobrze arietta napisała cyt:,,Mnie futrzaki wiszą i powiewają, interesują mnie tylko wtedy kiedy jestem głodny. " On chyba nie tylko krowy zjada, ale wszystko , co lata , chodzi i pełza. Cyt:,, I powiedz mi jeszcze dlaczego to właśnie z sobakami mamy taki problem, a nie mamy problemów z innymi udomowionymi np. z kurami, świniami, chomikami, świnkami morskimi, owcami, perliczkami, krowami itp itd ? To tacy słodcy idioci jak ty stworzyli ten sztuczny problem i teraz nie wiedzą jak go rozwiązać. A rozwiązujcie go sobie sami ! od nas normalnych się odstosunkujcie !" Pytasz dlaczego z psami jest problem, a z innymi zwierzętami problemu nie ma. Odpowiadam , bo z tych pozostałych zwierząt (kury, świnie owce, perliczki, krowy, itd), takie buraki , jak ty , mają pożytek. Karmisz je, bo potem je zjesz, a z psa( który pilnuje twojego dobytku, kiedy smacznie śpisz) masz niewielki pożytek. Jak stanie się niepotrzebny , to się go pozbywa w sposób drastyczny (np zabija siekierą, albo wiesza za stodołą, albo zabija kołkiem itd), wyrzuca , jak śmiecia i albo przeżyje, albo zostanie schwytany i wyląduje w schronisku. Teraz do ciebie dociera, dzięki komu tyle psów znajduje się w schroniskach ? To właśnie dzięki podobnie myślącym , jak ty- schroniska są przepełnione. Pytasz , co by było, gdyby nie było schronisk.... Byłoby pełno bezpańskich zwierząt wałęsających się po ulicach ( również wsiach), zagrażających ludziom i innym zwierzętom (atakowałyby z głodu). Dzięki schroniskom i dobrym ludziom, nie ma ( prawie) takiego problemu. Myślałem, że jesteś bardziej rozgarnięty, ale od kogo tu wymagać ??????????? Cyt:,, A rozwiązujcie go sobie sami ! od nas normalnych się odstosunkujcie !"Faktycznie ty i tobie podobni jesteście ,,normalni".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pawlak napisał:
Tak oto Arietta odkryła pojęcie nieskończoności chociaż podobno nawet Wszechświat jest skończony. Arietto lubisz kurczaka na obiad, rosołek ? Obiad zjedzony ? Opowiem Ci coś jeśli chcesz ?
NIE LUBIĘ.... Odżywiam się ZDROWO, mięsa nie jadam. W końcu bez mięsa też da się przeżyć i wierz mi , nie mam problemów z nadwagą , ciśnieniem , cholesterolem itd.... Spróbuj przejść na wegetarianizm, a uchronisz od śmierci wiele zwierząt., a siebie od wielu chorób. Nie jestem ciekawa Twoich opowieści. Powiem Ci jeszcze tylko, że mieszkam nieopodal Zakładów Mięsnych i słyszę głosy mordowanych zwierząt... To mi wystarczy ,żeby odżywiać się ,, inaczej".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
arietta napisał:
NIE LUBIĘ.... Odżywiam się ZDROWO, mięsa nie jadam. W końcu bez mięsa też da się przeżyć i wierz mi , nie mam problemów z nadwagą , ciśnieniem , cholesterolem itd.... Spróbuj przejść na wegetarianizm, a uchronisz od śmierci wiele zwierząt., a siebie od wielu chorób. Nie jestem ciekawa Twoich opowieści. Powiem Ci jeszcze tylko, że mieszkam nieopodal Zakładów Mięsnych i słyszę głosy mordowanych zwierząt... To mi wystarczy ,żeby odżywiać się ,, inaczej".
Jeszcze jedno - nie noszę też naturalnych skór , ani futer.... Nie mam na sumieniu żadnych zwierząt i jestem z tego dumna. Mam cztery wspaniałe psy ( jeden w mieszkaniu), pozostałe pilnują obejścia i muszę Ci powiedzieć ,że to są prawdziwi przyjaciele . Nie wyobrażasz sobie ile ciepła i miłości dają mi moje czworonogi.Zresztą nie tylko mnie ,ale całej rodzinie-zwłaszcza dzieciom.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
arietta napisał:
... Po pierwsze- nie musiałyby istnieć schroniska , gdyby nie ludzka głupota.... NO WLASNIE ! SCHRONISKA ISTNIEJA BO JEST BEZMIAR LUDZKIEJ GLUPOTY. PRZEZ TYSIACE LAT SCHRONISK NIE BYLO BO NIE BYLO TAKICH NAIWNYCH POZYTECZNYCH IDIOTOW JAK TY. ALE NIE ODPOWIEDZIALAS MI NA PYTANIE "DLACZEGO SCHRONISKA DLA NP. PSOW ISTNIEJA TERAZ A NIE NIE BYLO ICH 100, 200, 1000 LAT TEMU ? DLACZEGO ICH WTEDY NIE BYLO ? CZY SWIAT SIE Z TEGO POWODU ZAWALIL ? tylko przez nieodpowiedzialnych ludzi , zwierzęta tam się znajdują. NO RZECZYWISCIE ! TYLKO TAKIE GLUPKI JAK TY MOGA TORTUROWAC ZWIERZETA TRZYMAJAC JE W TAKICH WARUNKACH ! KIEDYS LUDZIE MIELI LITOSC DLA ZWIERZAT I JE PO PROSTU ZABIJAI KIEDY BYLO TRZEBA A NIE TORTUROWAI W SCHRONISKACH. Po drugie- gdyby ,,WŁADZA" dotowała odpowiednio schroniska, nie potrzebna byłaby adopcja przez internet... WLADZA ? A SKAD TA WLADZA MA PIENIADZE ? CZY PRZYPADKIEM NIE Z MOJEJ KIESZENI ? JESLI POPIERASZ WLADZE KTORA W TEN SPOSOB DOBIERA SIE DO MOJEJ KIESZENI TO ZNACZY ZE JESTES , TAK JAK TA WLADZA, ZWYKLYM BANDYTA ! ZLODZIEJEM ! Po trzecie - na jakiej podstawie śmiesz twierdzić ,że zwierzęta adoptowane , będą lepiej traktowane od pozostałych ? SMIEM, BO TO CHYBA OCZYWISTE ? JESLI KTOS DAJE KASE NA JEDNEGO WYBRANEGO PRZEZ SIEBIE (ADOPTOWANEGO) KONKRETNEGO SOBAKE TO JEGO PIENIADZE IDA NA TEGO WLASNIE SOBAKE ? CZY NIE ? IDA OGOLNIE NA WSZYSTKIE ? NO TO W TAKIM RAZIE SCHRONISKO ROBI LUDZI W BAMBUS ! JAK JEST ? Przecież każde schronisko dostaje jakieś tam grosze od władz na utrzymanie zwierząt. ALE KONKRETNIE ! JAKIE "GROSZE" ? KWOTA NA ROK ? DZIENNIE NA 1 PSA ? A ILE DZIENNIE NA 1 DZIECKO W DOMU DZIECKA ? Ponieważ te grosze nie wystarczają, ludzie kochający zwierzęta mają okazję wspomagać schroniska i to jest ich dobra wola. ALEZ CZY JA CI BRONIE KOCHAC, WSPOMAGAC, ADOPTOWAC CHOCBY I 100 SOBAK ? A ROB SOBIE CO CHCESZ ZE SWOJA KASA ! ALE OD MOJEJ (PODATNIKA) KIESZENI SIE ODSTOSUNKUJ ! Skoro można tym zwierzętom pomóc , dlaczego miłośnicy zwierząt mają tego nie robić? Dzięki takim ludziom i pozostałym zwierzętom również się polepszy. TU NIE BARDZO ROZUMIEM. JAK MA SIE POLEPSZYC POZOSTALYM ZWIERZETOM PRZEZ TO ZE ADOPTUJESZ 1 KONKRETNEGO ZWIERZAKA ? No cóż -mądry zrozumie w lot, głupcowi potrzebny młot...... ZROZUMIALAS ? MOZE JESZCZE RAZ, A POWOLI ? A CO DO KROWY KTORA PRZED CHWILA WYDOILEM : NIBY PO CO MIALBYM JA ZABIJAC I ZJADAC ? CHYBA TY JEDNAK GLUPIA JESTES JAK BUT ! MIALBYM ZABIC KURE KTORA ZNOSI ZLOTE JAJKA ? COS CHYBA JEDNAK U CIEBIE Z GLOWKA NIE TAK ? ZGADLEM ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
arietta napisał:
NIE LUBIĘ.... Odżywiam się ZDROWO, mięsa nie jadam. W końcu bez mięsa też da się przeżyć i wierz mi , nie mam problemów z nadwagą , ciśnieniem , cholesterolem itd.... Spróbuj przejść na wegetarianizm, a uchronisz od śmierci wiele zwierząt., a siebie od wielu chorób. Nie jestem ciekawa Twoich opowieści. Powiem Ci jeszcze tylko, że mieszkam nieopodal Zakładów Mięsnych i słyszę głosy mordowanych zwierząt... To mi wystarczy ,żeby odżywiać się ,, inaczej".
Pytałem bo nie chcę tutaj epatować okrucieństwem nikogo, więc nie będę opowiadać. Wynika z tego że masz dzieci i je także żywisz fasolą i kapustą, czy wiesz że im robisz krzywdę, ponieważ człowiek jest wszystkożerny i nie potrafi jego organizm syntetyzować wszystkich aminokwasów, mięso jeść musi aby się prawidłowo rozwijać. Twoje psy czym się odżywiają : trawą i ziemniakami, przecież to drapieżniki ? Szczerze Ci gratuluję przekonań, ale w moim sklerotycznym pełnym cholesterolu mózgu coś niezatrybia, pewnie to skutek mojego wrodzonego deblilizmu. Mogę prosić o jakieś uzupełnienia do Twojej wypowiedzi.
Ostatnio edytowany 22 sierpnia 2009 r. o 21:51
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Z zasady to pewni panowie lubią popisywać się swoja elokwencją
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~GOŚĆ~ napisał:
Z zasady to pewni panowie lubią popisywać się swoja elokwencją
Z zasady by nie robić kwasów popisz się Swoją elokwencją, to wolne forum.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wolę poczytać Twoje mądrości
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do Siwego z godz.20:08:45- Powiem krótko-żądając mądrej odpowiedzi, musisz również mądrze pytać. Nie mam zamiaru tłumaczyć się z każdej swojej wypowiedzi, bo widzę ,że nie posiadam takich słów, by z durniem mówić o mądrości. Czasem cyt:,, Lepiej z mądrym pieczeń obracać , niż z głupim ją jeść". Jeśli chodzi o zwierzęta, mają one takie samo prawo do świata jak ludzie , skoro na nim są, świat do nich należy. Przecież Noe do swojej arki wziął nie tylko ludzi... Na marginesie-jak dokładnie przeczytasz, co napisałam w swoich poprzednich komentarzach i wysilisz swoje szare komórki, to wiele zrozumiesz. Z tego , co stwierdzasz w swoim ,,podsumowaniu"-NIC NIE KUMASZ. Mam dylemat: śmiać się , czy płakać, tak mi ciebie żal ( dalej zwracam się do ciebie z małej litery , bo właśnie tak uważam za stosowne). Skończyłam z tobą prowadzić dialog , bo nie mamy o czym rozmawiać... Może kiedyś , jak zmądrzejesz.... Z moją główką jest oki, ale z twoją nie bardzo, co widać, słychać i czuć....,,Do swojego życia dodaj troszkę siebie- wtedy zostaniesz kimś".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...