Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Rolnicy okupowali biuro Polskiego Związku Łowieckiego. Domagali się odstrzału dzików

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 29 kwietnia 2017 r. o 07:38 Powrót do artykułu
Brawo Panie Starosto. Wiecej takich politykow co sa za ludzmi. Brawo PSL.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Regulamin polowań trzeba zmienić. Wprowadzić noktowizję, sztuczne doświetlanie pola ostrzału i ograniczyć okresy ochronne. I nie nazywać takiego odstrzału polowaniem tylko odstrzalem redukcyjnym bo z tradycyjnym polowaniem nie ma to wiele wspólnego. Zezwolić na legalny handel dziczyzną z odstrzalów redukcyjnych to myśliwy będzie mial pieniądze na paliwo i inne koszty. Bo polowania zgodne z obecnymi przepisami to dla myśliwego duże koszty, koła łowieckie to stowarzyszenia utezymujace sie z dobrowolnych składek członków i wplat za upolowaną zwierzynę. Pieniądze te są wydatkowane na opłaty statutowe, dzierżawę , a w największej części od lat na szkody łowieckie. Po raz setny piszę ze zgodnoe z ustawą żywe dzike zwierzę jest własnością skarbu państwa, własnością koła łowieckiego staje się w chwili upolowania go zgodnie z przepisami poza okresem ochronnym. Wtedy myśliwy płaci za dzika wg wagi średnio 5 zł za kg masy tuszy po wypatroszeniu (waga ze skórą i całą resztą bez wnętrzności ) przy 60 kg dziku wychodzi 300 zl. Mięsa. Na dziku nie ma tyle co na tuczniku. Dobrze jak w takim przypadku będzie ok. 25 kg mięsa. Do tego policzyć trzeba koszty pozyskania (wyjazdy, paliwo - dzika nie strzela sie zwykle za przypadkowym jednym wyjazdem i wszystkie skladki - u mnie 1500 rocznie same skladki), do tego księżyc w pelbi jest tylko kilka dni i czesto zachmurzenie i tak uniemożliwia nocne polowanie. Rolnicy nie pozwalaja stawiac ambon ma polach bo im szkoda dwa metry kwadratowe. Nie robia ma duzych polach zadnych dróg dojazdowych a przeciez jak strzelę dzika około100 kg to jakos muszę go zabrac. Wiec co? Wypisuję sie z koła niech sami pilnują. Jak w zeszlym roku miesiac jeździłem codzienne (80km) pilnowac pól (nie strzelilem dzika zadnego ale zapobieglismy wielu szkodom) to przedstawiając te sprawę rolnikom że my pilnujemy żeby się włączyli to usłyszałem ze to nasz zasrany obowiazek a oni nie maja czasu. Ja urlop wziąłem i resztę na zmiany jeździlismy po pracy za darmo przecież. Nic to z polowaniem nie ma wspólnego dlatego z czasem normalni myśliwi zrezygnują. Zostaną bogaci ludzie którzy rolnikowi pola pilnować nie będą. Bo oni swoich pieniedzy za darmo nie rozdają inaczej bogaci by nie byli. Tacy ludzie moga sobie polowac za granicą i OHZ a nie prosić rolnika zeby ich na pole wpuścił. Opzz zniszczy Polskie Łowiectwo bo im chodzi tylko o kasę. A trzeba prawo wykonywania polowania i gospodarowania tuszami zmienić. No i wtedy oddzielić tradycyjne oolowanie od nadzwyczajnych sytuacji jaką jest masowy odstrzal redukcyjny. Teraz stycznia od 15 stycznia do 15 sierpnia jest okres ochronny jesli chodzi o samice dzika czyli loche. W nocy dorosly osobnik może jest do odróżnienia jak cos widac ale moda sztuka nie prowadzaca potomstwa juz nie tak do konca. Wiec nie da sie strzelac wszystkiego i natychmiast. Trzeba tylko zamiast krzyczeć z prawem się zapoznać i lobbowac za jego zmianą a nie ciagle myśliwych ganiać i uniemożliwiać wykonywania polowania. Dewizowcy przyjada zaplaca do skarbu państwa a rolnicy zobaczą nie pieniądze tylko środkowy palec. Dlaczego? Bo w ustawie rolnicy tez mają obowiązki jak państwo będzie placiło to je wyegzekwuje nie tak jak myśliwi ktorzy nie mają do tego narzędzi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sprytnie! !!!! ale prawda i tak wyjdzie na jaw!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kampania trwa! PSL się topi to chwyta sie czego może! Gdzie był PSL jak był w koalicji rządowej z PO. Przed każdymi wyborami PSL przypomina sobie o wiejskim elektoracie!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Są poważne wątpliwości czy umowa z "Ogarem jest zgodna z prawem więc słusznie łowczy nie chciał podpisać planu. Starosta i radny zebrali rolników żeby krzykiem i groźbami wymusić uzgodnienie planu - polecam obejrzeć wideo. Gdyby łowczy nie uzgodnił to chyba nie uszedłby z zębami. Tak to się załatwia sprawy w powiecie bialskim pod przewodnictwem tego starosty...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dziki to plaga trzeba prowadzić odstrzał ..jest ich za dużo
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Polityków w zsl też jest za dużo i od kilkudziesięciu lat robią same szkody. Więc...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Masz pole? To sobie go chroń i zabezpiecz!. Twój majątek - twoja twierdza, a zwiętzynę zostawcie w spokoju.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Cóż. Zatem czekamy na efekty działalności koła Ogar. Mam nadzieję, że rolnicy będą wreszcie zadowoleni. Że koło wywiąże się z planu łowieckiego, wyszacuje szkody i wypłaci rolnikom odpowiednie pieniądze! bo zarówno starosta wie jak i osoby wtajemniczone w sprawie też wiedzą, że koło Ogar ma całkiem sporo grzeszków !!!!! o czym starosta rolników już nie poinformował !!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
całkowicie dziwna sprawa, raz miałem do czynienia z kołem Ogar szkode mi wycenili i choć nie była duża to pieniędzy do dzisiaj nie dostałem. Machnałem ręką
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dziki mają życ, a rolnicy zamiast orać pole niech się rozmnażają i za darmo dostaną 500+ bez wysiłku
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
straty to będzie pan rolnik dopiero miał jak sie okaże jaką fortuną koło Ogar dysponuje hahaha hahaha hahaha
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niech sobie ogrodzą pola, albo niech sami założą koło łowieckie, kupią broń i zrobią co trzeba.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
prawo prawem sądy sądami a i tak starosta robi co chce! dziki kraj!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PSL ma w jednym racje, wszyscy kandydaci do samorządu i do parlamentu powinni przejść badania u psychiatry. Patrząc na starostę i jego zachowanie powinien być przebadany jako pierwszy !!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Masz racje niezarejestrowany. Dlatego pogonić ta zielona mafie. PIS, PIS i jeszcze raz PIS o takiej anarchii jak na obrazka u wyżej. Być nie może . Chłopy niech sobie pola grodza a nie tylko na odszkodowania czekają. Mój sąsiad 50 ha pastuchem już ogrodził a jeszcze kukurydzy nie zasiał wiec ci mundrole teznie u tak zrobią i nie będą z dzikami mieli problemu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A gdzie byli ci wielbiciele zwierząt co to myśliwych uważają za morderców niech pani z TVN wytłumaczy rolnikom że odstrzały są nie potrzebne ona się zna i wie najlepiej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co na to posłowie PSL, którzy są członkami kół łowieckich?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Żelichowski (PSL) - były przewodniczący Komisji Ochrony Środowiska też tak sądził przez okres rządów PO-PSL?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Podczas kadencji 2001-2005 w polowaniach brało udział 70-80 posłów i senatorów. Może zaprosić ich na odstrzał?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 6

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...