Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Segregowanie śmieci w Białej Podlaskiej

Utworzony przez kerstin, 7 kwietnia 2013 r. o 12:43
Jakie mają być zasady segregowania śmieci w Białej Podlaskiej, czy oddzielnie będą tylko butelki plastikowe, szkło i papier czy jeszcze coś. Czy popiół i odpady z ogródka też mają być oddzielnie, czy resztki po pracach budowlanych można wyrzucić razem z odpadkami kuchennymi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kerstin napisał:
Jakie mają być zasady segregowania śmieci w Białej Podlaskiej, czy oddzielnie będą tylko butelki plastikowe, szkło i papier czy jeszcze coś. Czy popiół i odpady z ogródka też mają być oddzielnie, czy resztki po pracach budowlanych można wyrzucić razem z odpadkami kuchennymi. [/quote] [quote name='kerstin' timestamp='1365331388' post='755876'] Jakie mają być zasady segregowania śmieci w Białej Podlaskiej, czy oddzielnie będą tylko butelki plastikowe, szkło i papier czy jeszcze coś. Czy popiół i odpady z ogródka też mają być oddzielnie, czy resztki po pracach budowlanych można wyrzucić razem z odpadkami kuchennymi.
Poza zbieraniem selektywnym (plastik, szkło, makulatura) w dostępnych punktach inne odpady powinne być segregowane u źródła. Każdy z odpadów które wymieniłeś tj. popiół, odpady po pracach remontowych i budowlanych powinne być zebrane oddzielnie. Odpady z ogródka (trawa, pędy, łodygi, gałęzie) wyjątkowo jako odpady zielone biodegradowalne nie powinne być zmieszane z innymi odpadami. Ma to wymiar ekonomiczny, odpady zmieszane są najdroższe, natomiast zebrane i dostarczone jako wysegregowane (zgodnie z charakterystyka opisaną w cenniku zatwierdzonym przez Prezydenta) są przyjmowane na składowisku w każdą sobotę po cenach o wiele niższych. Myślę, że w UM Wydziale Ochrony Środowiska uzyskasz dokładniejsze informacje jak tanio się pozbyć odpadów teraz i jakie będą zmiany od 1 lipca br. zgodnie z nową ustawą i regulaminem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Piotr z domków napisał:
Poza zbieraniem selektywnym (plastik, szkło, makulatura) w dostępnych punktach inne odpady powinne być segregowane u źródła. Każdy z odpadów które wymieniłeś tj. popiół, odpady po pracach remontowych i budowlanych powinne być zebrane oddzielnie. Odpady z ogródka (trawa, pędy, łodygi, gałęzie) wyjątkowo jako odpady zielone biodegradowalne nie powinne być zmieszane z innymi odpadami. Ma to wymiar ekonomiczny, odpady zmieszane są najdroższe, natomiast zebrane i dostarczone jako wysegregowane (zgodnie z charakterystyka opisaną w cenniku zatwierdzonym przez Prezydenta) są przyjmowane na składowisku w każdą sobotę po cenach o wiele niższych. Myślę, że w UM Wydziale Ochrony Środowiska uzyskasz dokładniejsze informacje jak tanio się pozbyć odpadów teraz i jakie będą zmiany od 1 lipca br. zgodnie z nową ustawą i regulaminem.
Panie z domków dlaczego muszę płacić ponad dwukrotnie więcej za śmieci, może pan tak łaskawie wyjaśnisz ? Bo u mnie jest to co było, ten sam śmietnik, te same śmieci. To jak jest to co więcej ze mnie łupicie to idzie na urzędników i tego Wielkiego Człowieka Co Nam Wyprowadził Przemysł Z Białej, Tego co Realizuje Hasło "by żyło się lepiej" takim Piotrom z domków.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jan z Bloków napisał:
Panie z domków dlaczego muszę płacić ponad dwukrotnie więcej za śmieci, może pan tak łaskawie wyjaśnisz ? Bo u mnie jest to co było, ten sam śmietnik, te same śmieci. To jak jest to co więcej ze mnie łupicie to idzie na urzędników i tego Wielkiego Człowieka Co Nam Wyprowadził Przemysł Z Białej, Tego co Realizuje Hasło "by żyło się lepiej" takim Piotrom z domków. [/quote] [quote name='Jan z Bloków' timestamp='1365354478' post='756013'] Panie z domków dlaczego muszę płacić ponad dwukrotnie więcej za śmieci, może pan tak łaskawie wyjaśnisz ? Bo u mnie jest to co było, ten sam śmietnik, te same śmieci. To jak jest to co więcej ze mnie łupicie to idzie na urzędników i tego Wielkiego Człowieka Co Nam Wyprowadził Przemysł Z Białej, Tego co Realizuje Hasło "by żyło się lepiej" takim Piotrom z domków.
To pytanie należy skierować do Prezesa Spółdzielni. Jeżeli nie będzie prowadzona segregacja odpadów w boksach i wszystkie odpady będą kierowane na składowisko jako zmieszane (najdroższe), to Pan i współmieszkańcy będziecie ,,łupieni". Zasada obowiązuje jednakowo wszystkich i Pana Piotra i Pana Jana i każdego Kowalskiego z komunalnika. Takie zasady są wprowadzone w całej UE i do takich standartów ma się dostosować Polska.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Piotr napisał:
To pytanie należy skierować do Prezesa Spółdzielni. Jeżeli nie będzie prowadzona segregacja odpadów w boksach i wszystkie odpady będą kierowane na składowisko jako zmieszane (najdroższe), to Pan i współmieszkańcy będziecie ,,łupieni". Zasada obowiązuje jednakowo wszystkich i Pana Piotra i Pana Jana i każdego Kowalskiego z komunalnika. Takie zasady są wprowadzone w całej UE i do takich standartów ma się dostosować Polska.
Panie, chyba pan niedomagasz na umyśle, przecież piszę że nawet bez segregacji (ja sam segreguję) płacimy za śmieci dwa razy taniej, to ja się pytam jeszcze raz dlaczego po lipcu mam płacić dwa razy więcej. Jeśli pan twierdzi że to jest wynik uśrednienia czy inne tam pierdu , pierdu, to ja ciągle nie rozumiem rachunku. Bo jak to wytłumaczyć, gdy ci z domków (którzy podjeżdżali pod nasz śmietnik srebrnym kombi LB 422551 i wywalali swoje śmieci do naszego kosza i nic nie płacili), teraz będą płacić plus nasze podwójne obciążenie to gdzie te pieniądze idą do Prezesa Spółdzielni ? Panie , stuknij się pan w ten swój parnik! Standardy to według pana wysokie opłaty czy właściwa gospodarka odpadami, pewnie wszystko będzie można uzasadnić dostosowywaniem się do unii. W UK samochody jeżdżą bez świateł w dzień, a nawet w nocy oświetloną ulicą i można pogodzić bycie w unii z rozsądkiem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeśli Komunalnik odbierze odpady zmieszane to będzie je segregował na swoim terenie jak teraz, pomijając nowoczesny zakład sortowniczy za nowym cmentarzem. Robi to już jakiś czas i władzom miasta , które wybuliły niemałą kwotę na wybudowanie nowego zakładu jak widać wcale nie przeszkadza. Dodajmy że ta kwota to ktedyt, kyóry to my mieszkańcy będziemy spłacać w postaci między innymi podatku śmieciowego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...