Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Skandal w Szpitalu

Utworzony przez ~gość~, 11 sierpnia 2009 r. o 11:53
Skandal w bialskim Szpitalu. Na oddziale ginekologiczno-położniczym zmarła pacjentka. Miała 30 lat. Jak opisuje Słowo Podlasia nie udzielono jej pomocy bo nie dała koperty. Zastraszające. Przecież lekarze dostali duże podwyżki. Po tych podwyżkach mieli nie brać łapówek. Tak przynajmniej wynikało z wypowiedzi Przedstawicieli Izb Lekarskichi i związkowców lekarzy. Tak było rok temu. Zapomnieli i nadal im mało. Kiedy to się skończy. Jak tak można postępować? Wielcy specjaliści miejscowi w prywatnej praktyce biorą tyle co profesorowie w Warszawie. A płace w Białej Podl. są najniższe w Polsce. Chyba trzeba rozwiązać miejscowy Szpital i od początku zrobić nową organizację. Lekarzy wyrzucić i od nowa zrobić nabór. Przecież ci co mieli chorych w Szpitalu wiedzą kto podejmuje leczenie po otrzymaniu koperty. Tak tego nie można zostawić. Zła sława miejscowych lekarzy rozciąga się daleko poza Białą Podlaskę. Żle o nich mówią szczególnie w Warszawie. I nic się nie dzieje. Strach władzy i mieszkańców jest porażający, bo przecież każy może trafić do szpitala. Nie ma w służbie zdrowia w Polsce gorszej zaściankowości jak w Białej Podlaskiej. Trochę lepiej jest już w Szpitalu w Międzyrzecu Podl. Tego nie można tak zostawić, trzeba to zmienić . Tylko jak. Jak rządzi nami strach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Normalnie tragedia jak przeczytałem to w słowie to mi ręce opadły
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nareszcie pan ordynator K. sie doigral...Szkoda,ze w takiej sytuacji dopiero...Od lat udaje krola na oddziale,a specjalista pomimo doktoratu jest zadnym.Wiekszosc znajomych z zagrozonymi ciazami uciekala stad do Lublina,a takze Warszawy i Bialegostoku.Moja zona rowniez w Bialej nie rodzila,po tym jak zostala potraktowana(olewana)podczas 5 dniowego pobytu w szpitalu na poczatku zagrozonej ciazy...Wszedzie lekarze sie smieja,ze w trudnych przypadkach sciagaja specjalistow ze wspomnianych miast,albo transportuja pacjentke,nawet smiglowcem.O lapowkach to nawet nie ma co wspominac,oprocz tego ze 1000 zl bral od kazdej nie swojej pacjentki.Od swoich zazwyczaj nie bral.zreszta wiecej nie mozna pisac,dopoki mu tego nie udowodnia...ale to byla tajemnica Poliszynela od wielu juz lat...Potrafil rowniez olac swoje pacjentki i nie wracac z polowania,pomimo ze ona byla 2 tygodnie po terminie,miala problem z donoszeniem,a pozniej jeszcze wiekszy przy porodzie...On kazal wstrzymywac,az jasnie Pan wroci na oddzial,czyli po uplywie niemal doby...DOBRZE MU TAK i oby wreszcie mus ie dobrano do d..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jest problem to piszcie normalnie nazwiskami.Czego się boicie?Nie ordynator K. tylko pełne nazwisko imię i adres.Ja go nie znam i sprawy też wogóle krótko mieszkam w Białej ale jak to jakaś szuja to wyciągać takich na światło dzienne.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Nareszcie pan ordynator K. sie doigral...Szkoda,ze w takiej sytuacji dopiero...Od lat udaje krola na oddziale,a specjalista pomimo doktoratu jest zadnym.Wiekszosc znajomych z zagrozonymi ciazami uciekala stad do Lublina,a takze Warszawy i Bialegostoku.Moja zona rowniez w Bialej nie rodzila,po tym jak zostala potraktowana(olewana)podczas 5 dniowego pobytu w szpitalu na poczatku zagrozonej ciazy...Wszedzie lekarze sie smieja,ze w trudnych przypadkach sciagaja specjalistow ze wspomnianych miast,albo transportuja pacjentke,nawet smiglowcem.O lapowkach to nawet nie ma co wspominac,oprocz tego ze 1000 zl bral od kazdej nie swojej pacjentki.Od swoich zazwyczaj nie bral.zreszta wiecej nie mozna pisac,dopoki mu tego nie udowodnia...ale to byla tajemnica Poliszynela od wielu juz lat...Potrafil rowniez olac swoje pacjentki i nie wracac z polowania,pomimo ze ona byla 2 tygodnie po terminie,miala problem z donoszeniem,a pozniej jeszcze wiekszy przy porodzie...On kazal wstrzymywac,az jasnie Pan wroci na oddzial,czyli po uplywie niemal doby...DOBRZE MU TAK i oby wreszcie mus ie dobrano do d..
ŻONA MEGO KOLEGI NIE MOŻE MIEĆ WIĘCEJ DZIECI DZIĘKI BIALSKIM NAUKOWCOM Z ODDZIAŁU GINEKOLOGICZNO- POŁOŻNICZEGO. NIESTETY SŁYSZAŁEM O KILKU TAKICH PRZYPADKACH. NIE CHCĘ O TYM WIĘCEJ MÓWIĆ BO SAM JESTEM LEKARZEM .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czytałem ten artykuł, najprawdopodobniej p. K nic nie zrobią (medycyna jest sztuką a nie nauką wg Polskiego prawa), poza tym zanim prokuratura tym się zajmie, to świadków (pacjentki) się zastraszy a dokumentację medyczną odpowiednio "przygotuje" dla potrzeb prokuratury. Najprawdopodobniej obecnie tra ustalanie wspólnej wersji wydarzeń, m.in. dlatego zabroniono wypowiedzi dla osób które w tym dniu miały dyżury na oddziale, jednak coś musiało być nie tak, skoro na za jutrz po tragicznych wydarzeniach, jedna z pacjentek wypisała się na własne żądanie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nieprawdopodobna tragedia, wyrazy współczucia dla rodziny. Na temat szpitali, i generalnie służby zdrowia szkoda gadać. Jak trzeba do lekarza to i tak prywatnie. Tylko za co, skąd brać pieniądze na ich wygórowane ceny. Specja w Warszawie (świetny fachowiec) i to taki, jakiego nie ma w Lublinie a już nie mówię że w Białej, wziął 90 zł. a "fachowcy" tutaj biorą 100 albo więcej. Ps. Z własnego doświadczenia wiem że tzw "dziennikarzom" ze słowa podlasia nie można wierzyć nawet troszkę, są wyjątkowo jednostronni, niekompetentni i nieudaczni przez co potrafią krzywdzić innych ludzi. Trzeba mieć nadzieję że lekarze, jeśli są winni, poniosą odpowiedzialność. Trzeba mieć nadzieję, że dziennikarzom ze wspomnianej gazetki też ktoś się dobierze do d... i nauczy rozumu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ostatnie dni pseudo prywaty ord. a może by jakiś pozew zbiorowy!!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W Izbie Lekarskiej jest jego zastępca łakomska-to kamufluje i wiele wyjaśnia w prok krajowej też mam przecieki że ma gościa co go popiera-to jest korupcja jak dowiem się dokładnie i potwierdzę to podam jego dane sprawa dla CBA i CBŚ
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
bialski folwark, gdzie bogaty ma wszystkie prawa i moze robic co mu sie podoba i nikt mu nic nie zrobi a biedny musi sie martwic zyciem codzinnym. jedynie co mu pozostalo to chodzic po nowych chodnikach. hucpa i kolesiostwo
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to tylko ich złudzenie że wszystko mogą w zasadzie nic ,wszystko lewusy jak poleci z hukiem jeden to dopiero będzie dobrego śmiechu początek i kasy im zbraknie pozostanie tylko sen o przeszłości na tym że samym chodniku :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
http://www.znanylekarz.pl/ranking-lekarzy-...C5%82a+Podlaska
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Temat ten przeczytało prawie pół tysiąca osób a wypowiedziało się tylko 11. O czym to swiadczy. Zgadzam się, że o strachu przed lekarzami ze Szpitala. Jest tam grupka uczciwych ale topnieje. Presja kopert jest straszna. Co gorsze na koperty czekają także pielęgniarki . Prawda jest taka, aby mieć dobrą opiekę trzeba dać w łapę wszystkim pielęgniarkom. Dasz jednej to na dyżurze drugiej nie dostaniesz pomocy. One wiedzą, która dostała kopertę. Lekarze także wiedzą który pacjent dał kopertę i komu. To wszystko jest straszne, podłe, niemoralne, zawstydzające i ... tragiczne. Słyszałam, że ma być zlikwidowany Szpital w Siedlcach. To powinno dać do myślenia Szpitalowi w Białej Podl. Jakiś wstrząś jest potrzebny. Inaczej będziemy czytali o tragediach i m i l c z e l i.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ciekawy link warto się wypowiedzieć w trosce o życie kobiet i bezbronnych , niewinnych dzieci-powinno się wyeliminować zagrożenie !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To nieprawda, że ma byc likwidowany szpital w Siedlcach. Przejdzie w ręce prywatne, co oznacza, że w gabinetach szpitalnych lekarze będą leczyć na ubezpieczenie ale głównie prywatnie....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Za czasów gdy studiowałem w PWSZ Pielęgniarstwo miło wspominam Pana Doktora jako wykładowce, z racji tego, że jestem mężczyzną na tym kończą się moje doświadczenia z tym Panem. Jednakże słyszałem od kobiet z rodziny, które już rodziły, że Pana Doktora wolą omijać szerokim łukiem. Zdziwiony byłem, ponieważ na zajęciach uchodził za ciepłą i miłą osobę, która na prawdę potrafiła nauczyć, jeśli chciało się go słuchać. Ale z tego co się orientuje "na mieście" Doktor ma złą opinię, ale jeżeli tak, to panie, które zostały przez niego skrzywdzone powinny złożyć zawiadomienie na policji, wtedy pozew zbiorowy i już. Jakby nie było wykładowca wg mnie dobry, lekarz nie wiem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
pacjentka napisał:
To nieprawda, że ma byc likwidowany szpital w Siedlcach. Przejdzie w ręce prywatne, co oznacza, że w gabinetach szpitalnych lekarze będą leczyć na ubezpieczenie ale głównie prywatnie....
Zarząd Województwa Mazowieckiego chce go zlikwidować. Co będzie w tym budynku? Na hotel to się nie nadaje. Może mieszkania socjalne. A może chcą go sprywatyzować! Musimy to bacznie obserwować. To wszystko moze także czekać Szpital w Białej Podlaskiej. Prywatny Szpital w Białej Podl. to byłby dopiero raj dla miejscowych specjalistów. Przy swojej pazerności pewnie długo by nie pociągneli. Plajta pewna. Co o tym sądzicie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
BYLAM NA TYM ODDZIALE KILKA RAZY, nie bede podwazac kompetencji lekarzy bo to nie moja dziedzina, choc na chlopski rozum widac bylo ze nie zawsze jest tak jak logika nakazuje. najgorzej wspominam pobyt przy okazji porodu, przed i po, totalna trauma, i nie z powodu bolu czy przezyc, ale z powodu braku jakiegokolwiek szacunku dla intymnosci kobiety tragikomiczne wizyty na ktore przylazi niewiadomo po co kilkanascie osob i gapi sie na pokrojona i obolala kobiete, pytam po co to? dlaczego nie przyjdzie lekarz TYLKO LEKARZ PROWADZACY, po co te wycieczki? i tak nikt z nich nieinteresuje sie stanem pacjentow o podejsciu bialskich pielegniarek-kobiet... nawet nie chce juz wspominac bo mi nerwy nie pozwalaja, z wlasnego doswiadczenia wiem ze najgorsze sa na oddziale dzieciecym na parterze a potem na ginekologii
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Najlepszy tekst jaki tam padł: czego się drze?! Jak robiła też tak wrzeszczała?! To się nazywa rodzić po ludzku.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kto przyznał nagrodę temu oddziałowi i ciekawe ile za to wziął ! ale napewno nie mało i musiał się bardzo kogoś bać,ale napewno nie zdętego budynia
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...