Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Sposób na samochodowe odblokowanie centrum - bilety dla kierowców

Utworzony przez ja, 1 marca 2010 r. o 23:08
Marian Burda napisał:
Drodzy uczestnicy forum zachęcam do wejścia na moją stronę www.marianburda.pl. teraz i w przyszłości. Znajdziecie tam Państwo dokładniejszą informację co i dlaczego proponowałem. Macie tam także podany sposób kontaktu ze mną. Jestem gotowy odpowiedzieć na wszystkie Państwa pytania, pod warunkiem, że będę wiedział na jaki adres i komu tę odpowiedź mam wysłać. Ubiegając się o mandat radnego zadeklarowałem, że będę działał "przy otwartej kurtynie".W trosce o prawdę proszę abyście Państwo nie zawierali w swoich wypowiedziach insynuacji i nie wkładali w moje usta słów przeze mnie nie wypowiedzianych /parkowanie w strefie samochodów przez urzędników, fiskalizm przedsięwzięcia przy 50 gr opłacie za pierwszą godzinę parkowania itp/. Przedstawiając propozycję pod powszechną ocenę oczekuję uwag typu; jestem za dlatego, że......................., lub jestem przeciwny dlatego, że.....................Diabeł, jak to niektórzy mawiają tkwi w szczegółach. Tym szczegółem będzie uchwała Rady jeśli w wyniku moich i Państwa sugestii Prezydent Miasta zdecyduje się wystąpić z taką inicjatywą. Projekt uchwały zechcę opublikować z odpowiednim wyprzedzeniem na mojej stronie, tak abyście mogli Państwo, jeśli uznacie to za zasadne, przekazać mi swoje uwagi do zaproponowanych rozwiązań szczegółowych. Problem bez wątpienia jest i trzeba go rozwiązać. Jeśli macie Państwo inne propozycje rozwiązań, podzielcie się nimi ze mną, a ja przedstawię je pozostałym radnym.
Krótko. jestem przeciw. wprowadzenie płatnej strefy w takim wymiarze jak podana w artykule spowoduje zastawienie okolicznych parkingów, które już teraz są zapchane. Np przy osiedlu na ulicy Zamkowej już dzis w godzinach od 7 do 16 trudno o wolne miejsce parkingowe! ucierpią mieszkańcy osiedli w centrum!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Marian Burda napisał:
Drodzy uczestnicy forum zachęcam do wejścia na moją stronę www.marianburda.pl. teraz i w przyszłości. Znajdziecie tam Państwo dokładniejszą informację co i dlaczego proponowałem. Macie tam także podany sposób kontaktu ze mną. Jestem gotowy odpowiedzieć na wszystkie Państwa pytania, pod warunkiem, że będę wiedział na jaki adres i komu tę odpowiedź mam wysłać. Ubiegając się o mandat radnego zadeklarowałem, że będę działał "przy otwartej kurtynie".W trosce o prawdę proszę abyście Państwo nie zawierali w swoich wypowiedziach insynuacji i nie wkładali w moje usta słów przeze mnie nie wypowiedzianych /parkowanie w strefie samochodów przez urzędników, fiskalizm przedsięwzięcia przy 50 gr opłacie za pierwszą godzinę parkowania itp/. Przedstawiając propozycję pod powszechną ocenę oczekuję uwag typu; jestem za dlatego, że......................., lub jestem przeciwny dlatego, że.....................Diabeł, jak to niektórzy mawiają tkwi w szczegółach. Tym szczegółem będzie uchwała Rady jeśli w wyniku moich i Państwa sugestii Prezydent Miasta zdecyduje się wystąpić z taką inicjatywą. Projekt uchwały zechcę opublikować z odpowiednim wyprzedzeniem na mojej stronie, tak abyście mogli Państwo, jeśli uznacie to za zasadne, przekazać mi swoje uwagi do zaproponowanych rozwiązań szczegółowych. Problem bez wątpienia jest i trzeba go rozwiązać. Jeśli macie Państwo inne propozycje rozwiązań, podzielcie się nimi ze mną, a ja przedstawię je pozostałym radnym.
Tylko fiskalizm !!! , czy panu 20 % bezrobocie w mieście coś mówi ?.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeżeli godzina parkowania miałaby kosztować 0,5-1 zł, to mogę się na to zgodzić. Zastanawia mnie tylko, jak to możliwe, że w powstają bardzo duże budynki w centrum miasta, bez ani jednego miejsca parkingowego, tak jak to się dzieje między innymi przy ulicy Sadowej. Powstały/powstają dwa duże biurowce a nie mają ani jednego miejsca parkingowego. Czy plan zagospodarowania na to pozwala? Rozumiem, jeżeli ktoś ma działkę 50 m2, ale jeżeli 1000-1500 m2, to już mógłby choćby te kilka miejsc zrobić. W CH Rywal przynajmniej jest parking podziemny, i to chyba jedyny duży budynek w centrum, który ma tak duży własny parking.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No tak powołają zarząd d/s parkingów, płaca 10 000 zł netto miesięcznie, ale niestety dla swoich. Pewnie to będzie ktoś od ks. Daniluka lub z sld.
Ale mi chodzi o pracę dla osób które by sprawdzały czy wszyscy wykupują itp itd niech płacą z 1200 na rękę zawsze to ktoś robote by miał . A Ci co sie tak sprzeciwiają a kto wam każe parkować w centrum?? mało parkingów w pobliżu? ten nowy koło Żłobka nie wspominając o tym koło cmętarza który pusty stoi non stop bo cieżko się przejśc spacerkiem no nie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
iat napisał:
Jeżeli godzina parkowania miałaby kosztować 0,5-1 zł, to mogę się na to zgodzić. Zastanawia mnie tylko, jak to możliwe, że w powstają bardzo duże budynki w centrum miasta, bez ani jednego miejsca parkingowego, tak jak to się dzieje między innymi przy ulicy Sadowej. Powstały/powstają dwa duże biurowce a nie mają ani jednego miejsca parkingowego. Czy plan zagospodarowania na to pozwala? Rozumiem, jeżeli ktoś ma działkę 50 m2, ale jeżeli 1000-1500 m2, to już mógłby choćby te kilka miejsc zrobić. W CH Rywal przynajmniej jest parking podziemny, i to chyba jedyny duży budynek w centrum, który ma tak duży własny parking.
Ścisłe centrum powinno być maksymalnie zabudowane, wypełnione tkanką miejską (patrz historyczne miasta europejskie), parcele powinny być zabudowywane ściśle wzdłuż ulic, a nie przeznaczane na parkingi. Parkingi w centrum powinny być tylko wzdłuż jezdni albo na obrzeżach centrum. Jezdnie głównie dla ruchu pieszego oraz uspokojonego ruchu kołowego + parkowanie. Tak powinno wyglądać centrum nowoczesnego europejskiego miasta. Strefa płatnego parkowani jest w tym przypadku koniecznością. Zapewni szybką rotację i płynny ruch osób załatwiających krótkotrwałe sprawy (miej spalin i bezpieczniej). Długotrwałe parkowanie bezpłatne na obrzeżach centrum - na parkingach przy cmentarzu, na Narutowicza (do wybudowania) obok byłego Urzędu Wojewódzkiego i obok byłej przychodni na Warszawskiej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
parkingowy napisał:
Ścisłe centrum powinno być maksymalnie zabudowane, wypełnione tkanką miejską (patrz historyczne miasta europejskie), parcele powinny być zabudowywane ściśle wzdłuż ulic, a nie przeznaczane na parkingi. Parkingi w centrum powinny być tylko wzdłuż jezdni albo na obrzeżach centrum. Jezdnie głównie dla ruchu pieszego oraz uspokojonego ruchu kołowego + parkowanie. Tak powinno wyglądać centrum nowoczesnego europejskiego miasta. Strefa płatnego parkowani jest w tym przypadku koniecznością. Zapewni szybką rotację i płynny ruch osób załatwiających krótkotrwałe sprawy (miej spalin i bezpieczniej). Długotrwałe parkowanie bezpłatne na obrzeżach centrum - na parkingach przy cmentarzu, na Narutowicza (do wybudowania) obok byłego Urzędu Wojewódzkiego i obok byłej przychodni na Warszawskiej.
A jak ktoś mieszka w bloku w centrum, to za parking pod blokiem ma płacić dodatkowo (bo i tak już płaci w ramach czynszu)? bo jak nie to całe LBI zwali się na parkingi osiedlowe. twoja koncepcja jest fajna o ile nie trafiona, bo trzeba by zburzyć 3/4 centrum i odnowa je zaprojektować i wybudować, poza tym jesteśmy małym prowincjonalnym miastem na obrzeżach UE i nie ma co marzyć o nowoczesności!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
sceptyk napisał:
A jak ktoś mieszka w bloku w centrum, to za parking pod blokiem ma płacić dodatkowo (bo i tak już płaci w ramach czynszu)?[/quote] Stałych mieszkańców centrum należy potraktować priorytetowo: bezpłatna lub dostępna za symboliczną opłatą (jednorazowy koszt wytworzenia) stała karta parkingowa 1 szt. na 1 mieszkanie.
sceptyk napisał:
twoja koncepcja jest fajna o ile nie trafiona, bo trzeba by zburzyć 3/4 centrum i odnowa je zaprojektować i wybudować
Tylko osiedle bloków Centrum ... ale to za jakieś 50 lat, dojdzie do tego na pewno jak się wzbogacimy (patrz byłe NRD i wyburzane blokowiska). [quote name='sceptyk' post='243113' date='3.03.2010, 11:32:05']poza tym jesteśmy małym prowincjonalnym miastem na obrzeżach UE i nie ma co marzyć o nowoczesności!
Smutne to co piszesz...... Nowoczesność do nas nie zawita, jeśli jej ie będzie w naszych umysłach...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...