Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Tabica podzieliła księży i mieszkańców Międzyrzeca?

Utworzony przez ~NeMo~, 26 maja 2010 o 11:47
W czerwcu ma zostać odsłonięta tablica upamiętniająca ofiary tragedii pod Smoleńskiem z 10.04.2010r. Zostanie ona wkomponowana w istniejący pomnik POLSKA GOLGOTA WSCHODU przy kościele św. Józefa. Jest to inicjatywa oddolna powstała w środowisku prawicowym po tragedii pod Smoleńskiem. Patrząc na skład osobowy komitetu honorowego nie trudno zauważyć, że brak jest w jego składzie burmistrza Pana Grzyba i ks. Brzozowskiego. Brak jest innych znakomitości z obecnej koalicji rządzącej. W czym problem? Harcerze i inni wolontariusze zebrali odpowiednią kwotę za którą będzie ufundowana tablica przez mieszkańców międzyrzecczyzny. Nikt nie wyciągał ręki po kasę z budżetu miasta. Teraz będzie można zapalić znicze pod pomnikiem, tym samym godnie uczcić pamięć ofiar zbrodni katyńskiej i tragedii smoleńskiej. Do tej pory alternatywą było miejsce na Rynku pod masztami. Czy doszukiwanie się kruczków formalnych w tym przedsięwzięciu jest rzeczą właściwą? Komitet nie działa anonimowo i o ile jest jakieś ,,ale" urząd ma prawo zarządać by usunąć powstałe uchybienia. Natomiast ogólne stwierdzenie, że tablica dzieli mieszkańców jest daleko nie uprawnione. Podziały istnieją ale w sferze zwolenników obecnego włodarza i byłego, któremu nikt nie może zabronić bycia aktywnym w środowisku. Można uznać, że czas jest nie najlepszy ze względu na kampanię wyborczą aktywną na tym forum, ale nie tylko. Wydarzenie, to spolaryzuje rozkład sił jakie będą miały miejsce w najbliższych wyborach. Można mieć obawy, że po tym fakcie emocje mogą przybrać inny wymiar i sztuczki socjotechniczne będą złudne i mogą jedynie pogrążyć obecny układ. Tu chodzi o przyczynek, który w szerszym zakresie zintegruje społeczeństwo, a nie podzieli. Są rzeczy ważniejsze od tych, widzianych z podwórka prywatnego folwarku. Brawo dla odważnych! Tak trzymać!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Nielzia! W przygranicznej sowieckiej strefie wpływów chcecie taki pasztet zrobić? Tu jest rejon chroniony pod czujnym okiem specjalistów GRU i KGB. Przeciwko nim to chcecie przygotować tablicę? Co wam się ubzdurało!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
To jak to jest: -pomnik żydowski na głównym placu pan Artur Grzyb osobiście odsłaniał (obecny był proboszcz Brzozowski)! -pomnik niemiecki na promenadzie pan Artur Grzyb będzie odsłaniał też osobiście, tuż przed wyborami samorządowymi (pewnie obecny będzie z pokropkiem proboszcz Brzozowski)! a POLSKA TABLICA PRZESZKADZA? To jest patriotyczna postawa "luminarzy" z PSL-u i lokalnego "nowoczesnego" kościoła?
Zaloguj się, aby oddać głos
0

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: