Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Chełm: Opłaty za wywóz śmieci mniejsze niż zakładano

Utworzony przez daniel, 27 czerwca 2013 r. o 15:45 Powrót do artykułu
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami uchwałę zmniejszającą stawki przedstawimy na najbliższej sesji Rady Miasta. Rozmawiałam też o naszej propozycji z szefami wszystkich klubów i odniosłam wrażenie, że wyrażą zgodę na obniżkę stawek – dodaje prezydent.     SUPER SZYBKI NEWS - SESJA ODBYŁA SIĘ WCZORAJ!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
odbyła się i obniżyli stawki z 16 na 14 nie segregowane i z 11 na 9 segregowane.więc w czym problem?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To, co wyprawiają małolaty na skuterkach woła niejednokrotnie o pomstę do nieba.Kiedyś trzeba było mieć kartę motorowerową, jakiekolwiek pojecie o przepisach, zachowaniu itd. Teraz byle gówniarz siada na "pierdziawkę" i stwarza zagrożenie. A tak na marginesie - Ceramiczna w Chełmie to taka Lubelska Lubartowska. Siedlisko wszystkiego, czego nie chcą w innych rejonach miasta. Ciekawi mnie, czy 16-latek i 10-latek (tak nie pomyliłem się) byli trzeźwi...
Ostatnio edytowany 19 lipca 2014 r. o 06:54
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To, co wyprawiają małolaty na skuterkach woła niejednokrotnie o pomstę do nieba.Kiedyś trzeba było mieć kartę motorowerową, jakiekolwiek pojecie o przepisach, zachowaniu itd. Teraz byle gówniarz siada na "pierdziawkę" i stwarza zagrożenie. A tak na marginesie - Ceramiczna w Chełmie to taka Lubelska Lubartowska. Siedlisko wszystkiego, czego nie chcą w innych rejonach miasta. Ciekawi mnie, czy 16-latek i 10-latek (tak nie pomyliłem się) byli trzeźwi...
Dlatego TUSK muśi odejść, tyle złego co on zrobił, a teraz jeszcze te śmieci.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
powinny być jeszcze niższe bo teraz śmieciarki jeżdżą i napotykają puste pojemniki - najpierw śmieci było dużo bo ludzie kisili je żeby podwójnie nie płacić a teraz jest deficyt i odbiór 2 razy w miesiącu jest ekonomicznie i ekologicznie nie uzasadniony !!! a jeżeli śmieciarki odbierają połowę śmieci bo trafiają na pełne pojemniki raz w miesiącu to opłata powinna być o połowę niższa !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
od 01.07.2013 do dnia dzisiejszego wywieziono ode mnie z posesji 1 pojemnik 240 litrów i 1/3 pojemnika wczoraj , zaś śmieciarka przyjeżdżała ustawowo 6 razy oprócz frakcji mokrej do tej pory oddałem 7 worków frakcji suchej  .tym sposobem za 320 litrów smieci zapłaciłem 132 zł ponieważ reprezentuję 4-osobową rodzinę. Do tej pory płaciłem za tą ilość śmieci 36 zł  !!! Od 6 lat segregowałem w moim gospodarstwie domowym śmieci z dwóch powodów 1.Ochrona środowiska 2.względy finansowe, wraz z pozostałymi domownikami nauczyliśmy się minimalizować ilość śmieci już na etapie zakupów tzn. minimum woreczków, reklamówek, zakupy z własnymi wielorazowymi siatkami lub przy większych zakupach zabieraliśmy do samochodu skrzynkę owocarkę itp., oprócz tego kupiłem dwa duże kompostowniki do których wrzucamy odpadki kuchenne, skoszoną trawę, liście , kości z kurczaka, skorupki z jaj itp. dodając bakterie kompostowe nie ma przykrych zapachów , a czas rozkładu pozwala na nie wybieranie kompostu przez cały rok, zaś kiedy jeden pojemnik się zapełni , przysypuję zawartość bakteriami i cienką warstwą ziemi i zamykam korzystając z drugiego pojemnika.Po pół roku zawartość kompostownika zamienia się w coś co przypomina torf. I tymi sposobami mogliśmy oszczędzić i żyć w zgodzie z naturą. A teraz płacę haracz do Urzędu miasta za coś co nie ma żadnego odzwierciedlenia z rzeczywistością, nie wiem czy płacę na kolejne premie dla prezydentów? za utrzymanie kolejnych stołków w nowym wydziale  gospodarki odpadami? To jest wielce niesprawiedliwe, zostało nam narzucone ile mamy płacić i komu mamy płacić !!! To jest zamach na wolność !!! okradanie społeczeństwa !!!  Jedno wielkie oszustwo aby wyłudzić pieniądze !!! Za segregowane śmieci PGO dostaje pieniądze więc z tych pieniędzy powinno się utrzymać , za frakcję mokrą powinno się płacić tyle ile się jej wyprodukuje!!! Przecież do tej pory MPGK ZOM dobrze prosperował, przynosił dość pokaźny dochód , a wpływy były  dużo mniejsze niż przy obecnej ustawie śmieciowej !!!A problem wyrzucania śmieci do lasów i innych miejsc  przez nieuczciwych obywateli powinien być rozwiązany w inny sposób np. fotopułapki i olbrzymie kary , a nie obciążanie wszystkich obywateli podatkiem smieciowym. Ale skoro już tak jest to niech chociaż stawki będą uczciwe !!! W moim przypadku według ustawy smieciowej będę płacił rocznie  432 zł przy segregacji , a po staremu wyrabiałem się max. 162 zł. czyli jestem stratny 270 zł w skali roku - za które mogłem nabyć 10 żarówek LED i być bardziej EKO i oszczędnym !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...