Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Polskie prawo pozwala na konfiskatę przedmiotów służących do przestępstwa, w tym wypadku samochód, i co i nic, ktoś wziął w łapę żeby wlepić mandat.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jaki mandat? W artykule jest mowa o zabezpieczeniu majątkowym, a nie o mandacie. Karę wymierzy sąd. A autokar może być np. Leasingowany, więc zajęcie nie będzie miało sensu...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Polskie prawo pozwala na konfiskatę przedmiotów służących do przestępstwa, w tym wypadku samochód, i co i nic, ktoś wziął w łapę żeby wlepić mandat.
Tak, jeśli przedmiot był przerabiany/przystosowywany specjalnie do popełnienia przestępstwa, np. w tym przypadku przez dorobienie specjalniych skrytek do przemytu tych papierosów. Jeżeli papierosy były ukryte w zwykłych schowkach - ten samochód nie służył do popełnienia przestępstwa. Idąc Twoim tokiem rozumowania (dla ułatwienia upraszczając) sąd może orzec przepadek mojego samochodu, którym pojechałem nad wodę i złowiłem kilka ryb bez wymaganego zezwolenia. W końcu to nim przewiozłem w bagażniku wędki.   Wiem, to nie jest przestępstwo, ale chciałem lepiej zobrazować o co mi chodziło.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...