Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

jest nowy program budowy obwodnic miast !

Utworzony przez wkur...ony miś, 2 października 2013 o 11:23
Cieszyli się chełmscy rządzący, podpierali się załącznikiem jak dziad laską , artykuły w gazetach były , że S-12 z Piask do Dorohuska znajduje się w załączniku , że będzie do zrealizowania po 2013 roku no i owszem "po' . Wczoraj Minister od zegarków ogłosił nowy plan budowy obwodnic miast - obwodnice do zrealizowania w latach 2014-2020 czyli te po 2013 roku , 11 miast :) ale Chełma nie ma !!! a dlaczego bo nasze władze skupiają się na centrum sportów wodnych , zaś w sprawie obwodnicy nic, w sprawie remontu krajowej 12 czasem napiszą jakieś pismo żeby zamknąć gęby mieszkańcom - no że coś robią i tyle ich działań , jednym słowem mają gdzieś mieszkańców !!! Niech się popatrzą na prezydenta Łomży , niech wezmą z niego przykład - nie bacząc na nic zamknął tranzyt  ciężarówek przez miasto w godzinach od 22 do 6 rano aby uchronić mieszkańców przed hałasem i co , i podawali go do sądu Związki Transportowe, nawet wojewoda kazał mu się tłumaczyć z tej decyzji , a on postawił na swoim i zakaz nadal obowiązuje a sąd przyznał mu rację i pomimo braku tras alternatywnych ciężarówki które chcą przejechać przez Łomżę muszą tak zaplanować trasę aby wyrobić się przed 22. I to jest prawidłowe postępowanie w ubieganiu się o obwodnicę , na pierwszym miejscu zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców , a jak komuś nie wygodnie z takimi ograniczeniami to niech się zwraca do Rządu o obwodnicę Łomży , a nie prezydent będzie błagał. Obwodnica potrzebna jest teraz związkom Transportowym a nie mieszkańcom Łomży i nie prezydentowi , a on się wywiązał ze swojego obowiązku , jako zarządca drogi zapobiega narażaniu mieszkańców na ponadnormatywny hałas !!! Patrzcie niezaradni chełmscy prezydenci i radni i uczcie się bo jak mówią mądrzy ludzie na naukę nigdy nie jest za późno !!! a luki w logicznym myśleniu widoczne są w podejmowanych decyzjach , chociaż u niektórych to już może demencja starcza :(  konkludując  jak ktoś chce to może , a jak nie to nie ma obwodnicy ale za to ma mieszkańców głęboko w D...... Pamiętajmy przy wyborach.....
Zaloguj się, aby oddać głos
0
istnieje dość duże prawdopodobieństwo ,że władzom miasta nie na rękę jest doprowadzić do realizacji zaplanowanej obwodnicy , a wskazuje na to głównie, opieszałe działanie w tej sprawie. No cóż zagłębiając sie w temat można doszukiwać się ewentualnych przyczyn takiej postawy ratusza np. wizja opuszczonego miasta , gdyż niektórzy uważają , że jeżeli istniałaby obwodnica Chełma to Chelm byłby omijany i chełmscy kupcy straciliby klientów - idąc tym tropem trzeba by się zastanowić ilu z kilku tysięcy kierowców ciężarówek przejeżdżających  w ciągu doby korzysta z usług chełmskich przedsiębiorców i dokonuje zakupów w chełmskich sklepach? Można śmiało powiedzieć ,że kierowcy TIRów przejeżdżający tranzytem przez Chełm nie korzystają z dobrodziejstw naszego miasta poza przypadkami wyższej konieczności kiedy to zmuszeni są do odbycia ustawowej przerwy w pracy bądź jeździe lub podczas awarii narzędzia pracy jakim jest ciężarówka i w tych właśnie przypadkach owszem zatrzymują się kierowcy na chełmskich parkingach lub też w miejscach nie przystosowanych do postoju tego typu aut, często przy tym dokonując zniszczeń np. chodników, trawników lub poboczy i sporadycznie korzystając z "przyparkingowych" sklepów.Jeżeli chodzi o podróżnych ze "wschodu" to jeżeli powstałaby obwodnica np.północna to owi podróżni ,jeżeli w ich planach pojawi się chęć dokonania zakupów w naszym mieście będą mieli do dyspozycji 4 węzły drogowe umożliwiające bezpieczny wjazd i wyjazd z Chełma ,więc jeżeli ktoś myśli , że nie dopuszczając do budowy obwodnicy  zrobi kupców z przejeżdżających tranzytem przez Chełm - powinien zasięgnąć porady lekarza psychiatry. Jak dotąd to tranzytowi przez Chełm czyli brakowi obwodnicy zawdzięczamy masakrycznie zniszczone drogi, w niektórych miejscach chodniki, trawniki , wyrzucane śmieci przez kierowców ciężarówek, narażanie mieszkańców na niebezpieczeństwo związane z przewozem materiałów niebezpiecznych, hałas, emisję spalin, stanowczo zwiększone niebezpieczeństwo w ruchu drogowym, bardzo duże natężenie ruchu na drogach tranzytowych, częste zakłócenie płynności ruchu, wibracje i tąpnięcia powodujące niszczenie bliskiej zabudowy. Chciałbym tylko uspokoić ratusz - nie ma się czego obawiać jak jakiemuś kierowcy TIRa przyjdzie do głowy skorzystać z super Centrum Sportów Wodnych , zrobić zakupy w Kauflandzie , zakupić część do swojego ciągnika np. u Szadego, kupić śledzia w Albatrosie , cebulę na Giełdzie towarowej, zatankować na Lotosie czy zmienić oponę w Moto-Polu to bez najmniejszych problemów wjedzie do miasta i to uczyni , ale jeżeli nie będzie miał na nic ochoty to przeleci 90tką po obwodnicy tak jak teraz leci przez Chełm coraz częściej zapominając , że na rondzie trzeba zwolnić :)
Zaloguj się, aby oddać głos
0
nie ma czasu na budowanie obwodnic priorytetem jest inna inwestycja europejska " Rozpier...alanie Polski" !!! Zaangażowani są bardzo dobrze opłacani menadżerowie z wiejskiej i wspaniale realizują plan !!!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Chełm to obwodnica Okszowa - przecież to chyba nie buduje sie obwodnic dla obwodnic?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
obwodnica jest mało medialna :) na kiełbasę wyborczą się nie nadaje !!! więc nie będzie obwodnicy , ale za to będzie aqua , będą boiska, place zabaw, ścieżki rowerowe, Trzeba zadbać o rozrywkę w mieście bo jeszcze bezrobotnym jakieś durne rzeczy przyjdą do głowy, a tak będą mieć zajęcie - jak nazbierają pod kościołem na wejściówkę do aqua :)
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Pani Prezydent chciałaby aby amerykanie zainwestowali w naszym mieście?!?!? Pani przejrzy na oczy !!! podstawą zachęcenia inwestorów w tak odległe zadupie jakim jest nasz region ,jest nienaganna ,a wręcz wzorowa infrastruktura !!! Jeżeli będzie S12 z obwodnicą Chełma włącznie, to może skusi się jakiś inwestor, chociażby na centrale logistyczne, magazyny przeładunkowe, składy celne etc. zaś póki co to niech Pani zapomni o jakichkolwiek poważnych inwestycjach. Przyjdzie zima , sypnie trochę śniegu i znowu miasto TIRami będzie stało od rogatek do rogatek :) Chełm miasto piękne tylko rządzący nieudolni :) nauczyli sie prosić i żebrać - to mają być przedstawiciele władzy? śmiechu warte :) jak o swoje to potrafi się owa władza upomnieć :13-tki, premie, jubileuszówki,nagrody, ale żeby o interes mieszkańców zadbać to już nie starcza ani odwagi , ani pomysłu , ale tak jest jak chce się zapewnić sobie przyszłość i broń boże kogoś nie urazić bo może przyda się jeszcze jakiś układ. Aż mdli jak się człowiek patrzy na takie rządy, a rzygać się chce jak się słucha obietnic i kolejnych pomysłów inwestycyjnych.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
tak jak napisali w Nowym i Super tygodniu, obwodnica Chełma nie brana była pod uwagę ze względu na mało zaawansowane prace przygotowawcze !!!! więc tak nasi samorządowcy starają się , że nie potrafili na szczeblu wojewódzkim sprawy pogonić, a wystarczyło naciskać na WIOŚ w sprawie raportu oddziaływania na środowisko i lubelską GDDKiA !!! i znowu obiecanki , że powstanie następny program , następny załącznik i takie pierdo..nie w kółko Macieju. Dziadostwo a nie władze samorządowe !!! Ludzie jak mieszkańcy nie zblokują Rejowieckiej to ani obwodnicy , ani kasy na remont nie będzie bo dopóki Rząd nie dostanie sygnałów , że coś jest nie tak , że TIRY mają problem z przejazdem przez Chełm to nic nie zrobi , a na naszą prezydentową nie ma co liczyć bo jej działania w tej kwestii są beznadziejne , jakby czegoś jej brakowało , chociaż na pierwszy rzut oka nie wygląda :) Dlaczego Prezydenci Chełma włażą w d.pę Rządowi? Dlaczego nie zrobią tak jak Prezydent Łomży? NOCNY ZAKAZ RUCHU TRANZYTOWEGO POWYŻEJ 12,5 tony i w ciągu roku mamy kasę na remont i na obwodnicę !!!Czy to za skomplikowane dla rządzących? niby 3 głowy biorące po kilkanaście tysięcy miesięcznie ,a nic oprócz partactwa i tematów zastępczych serwują mieszkańcom !!!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Rządzący przyzwyczajeni do brodzenia w błocie , jakby nie patrzeć co niektórzy większą część życia spędzili na wsi , więc nie widzą problemu , może nawet im sie wydawać , że w Chełmie mamy luksusowe drogi, przecie C-330 nie ugrzęźnie !!! :) no i tak poświęcenie wielkie z ich strony żeby taki plac poświęcić pod centrum sportów wodnych , a można by tam buraki zasiać, albo w starej Zorzy trzodę chlewną hodować - chyba właśnie z tej perspektywy trzeba na nich patrzeć - wielce wyrozumiali są nasi rządzący !!! i tacy postepowi...
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Chełm powoli znika z mapy Polski , umiera brutalnie mordowane przez  dorobkiewiczów politycznych....
Zaloguj się, aby oddać głos
0
najpierw trzeba odwołać władze Chełma bo nic nie robią boją się narazić kasę biorą to i po co maja się wychylać jest git mieszkańców maja w du*** niech pospólstwo cierpi potrzebne są tylko głosy w czasie wyborów  Lublin robi robotę a dziady w Chełmie boją się wychylić a gdzie obwodnica na Hrubieszów  tiry , przeładowane piachem ciężarowe które jeżdżą na okrągło  na Jagielońską do jakieś dziadowskiej firmy  po tych pieprzonych studzienkach kanalizacyjnych tak tarabanią że może postawić umarłego na nogi   i nikogo to nie obchodzi mają nas w du*** ale podatki musimy płacić jak wszyscy   szkoda że nie ma tu jakieś powojennej bomby na tej ulicy co by pod wpływem drgań wywaliła kilka tirów w powietrze morze by to naszej pani otworzyło oczy   
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Agata !!! weź się do roboty , dość obiecanek, dość słów na wiatr, nie słuchaj tych dziadków tylko wprowadź odpowiednie regulacje ograniczające korzystnie z dróg krajowych , które lecą przez miasto - przecież nie dostajesz kasy za te drogi i rozumiem że nie w smak Ci płacić za ich utrzymanie ale prawo jest prawem !!! masz taki obowiązek więc się wywiąż bo jak narazie to Ty pokazujesz jak powinni wszyscy podchodzić do ustawowych obowiązków!!! zakaz powyżej 12,5 tony od godz. 22 do 6 i po kłopocie , Ty się wytłumaczysz,że w obawie o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców a przewoźnicy zrobią resztę , nie będziesz musiała pisać żadnych głupich listów o kasę na remonty, nie będziesz musiała płaszczyć się o obwodnicę , sami będą chcieli obwodnicy :) Agata bądź twarda.......
Zaloguj się, aby oddać głos
0

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: