Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Rusałka! Ładnie.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Nie od dziś wiadomo ,że po sezonie , aby zwiększyć i poprawić stan zarybienia , do jeziora wpuszcza się odpady asenizacyjne (szamba). Korzyść podwójna -firma odbierająca szamba nie musi płacić za "zrzut" do oczyszczalni ścieków i ryby szybciej rosną . Potem sprzedaje je się urlopowiczom ,kąpiącym się w ...no powiedzmy jeziorze...;-))) Same zalety i jaki przy tym ubaw !!!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
toalet poprosimy wójcie toalety----- wczasowicze nie ma gdzie to do wody
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Spa, już dawno ta rura tam jest
Zaloguj się, aby oddać głos
0
to jezioro dla pastuchów z Chełma i okolocznych wsi -dla nich to jak wyjazd nad Bałtyk .
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Panie Wójcie niech pan nie szuka winnych, tylko spojrzy na swoje nieudolne inwestycje. Stan wody pogorszył się w przeciągu 2 czy 3 lat. akurat w czasie kiedy powstały nowe inwestycje nad jeziorem. Wyciął pan drzewa wzdłuż brzegu, wybetonował pan plaże, przywozi pan czarną ziemię niewiadomego pochodzenia na plażę, pokombinowano z naturalnymi dopływami wody (źródełka które miały swoje ujście do jeziora) działki rekreacyjne powstały w miejscach gdzie były naturalne tereny podmokłe. Skomercjalizował Pan cały brzeg jeziora, nawet tam gdzie były od zawsze szuwary. Faktem jest że przybywa coraz wiecej turystów ale toalet nie (1 na całe jezioro !!!), śmietników brak. I to nie turyści wydeptują roślinność czy motorówki niszczą florę bo oni tam zawsze byli. Problem jest w nieodpowiedniej komercjalizacji jeziora. Po co 10 motorówek? było 3 czy 4 i było dobrze Po co 20 punktów wypożyczania rowerków wodnych wzdłuż całego jeziora jak było 3 czy 4 i było dobrze. Po co inwestować w miejscach gdzie natura stworzyła sobie miejsca bez plażowiczów, ostoję fauny i flory. Proszę nie robić z brzegu jeziora autostrady.!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
przedewszystkim motorówki w ostatnim sezonie było ich kilka i jeżdżą non stop. hałasują, robią fale i zagrażają wypoczywającym !!!! tylko kasa!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Motorówki mieszają wodę.Nie bedzie śmierdziała w temp.40 st.C.Tyle spoconych cial wchodzi naraz do wody trzeba i tlenu.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Motorówki mieszają wodę,aby nie zaśmierdła się od spoconych ciał.Trzeba sprawdzić jak często moczydupy korzystają z WC.Lato 40 st.C kto to strzyma ryby sie zagotują.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
jeszcze kilka smiglowsow utopcie :) brak kultury i szacunku dla srodowiska i bezmyslne inwestycje
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Włodawiaki, myjta się!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
A moim zdaniem wszystkiemu winna jest zła gospodarka melioracyjna znaczne obniżenie poziomu wody spowodowało słabą wymianę wody a w konsekwencji zasyfienie całego zbiornika jest to moje zdanie i nie wycinanie drzew . Jak ktoś nie wierzy niech przejdzie i zobaczy jaki jest poziom wody przy tzw. miechach
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Panie wójcie i starosto! 1. W okolicy jest jeszcze kilka helikopterów i innych samolotów - do wody zatopić!!! Oczywiście z waszą zgodą, dla zwiększenia atrakcyjności!!! 2. Takich rur odpływowych jest więcej! Poszukajcie w okolicach Astura. 3. Wytnijcie wszystkie trzcinowiska! Oczywiście za waszą zgodą, tak jak to zrobiła nowa właścicielka ośrodka po PZM-cie. Nie dosyć że wykosiła, to jeszcze koparką, z dna jeziora powyrywała kłącza. Zlikwidowała tyle lęgowisk ptaków! Zgodnie z postulatem wójta robi nową plażę, bo ta po PZMocie za mała. 4. Wniosek  zgłoszony na sesji rady gminnej o ciszy między 22 - 6 upadł wobec kontrwniosku kilkunastu pseudobiznesmenów 5. wniosek (chyba posła z Chełma) o tworzeniu uzdrowiska - uwalony przez pseudobiznesmenów 6. Jeszcze więcej motorówek! Może ci pijani właściciele powybijają się!   Co za głupota władz gminy i powiatu! już nie chce mi się pisać
Zaloguj się, aby oddać głos
0
RYSAŁKA i wszystko jasne , a to już nie po raz pierwszy . Właściciele bezczelni i nie reformowalni .
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Wyłapujcie i przede wszystkim surowo ukarzcie kretynów na quadach i motocyklach crossowych którzy urządzili sobie tor wokół jeziora i regularnie rozjeżdżają brzegi i plaże !
Zaloguj się, aby oddać głos
0
No cóż "urząd" od tego jest aby dbać nie tylko o "swoich" ale też o turystów. A o to aby tak piękne jeziora jakim jest m. in. Jezioro Białe przetrwało jeszcze kilka lat należy gruntownie wszystko(niemal) zrewidować i pogonić kilku "mocnych" A że kiedyś była wielka samowolka to efekty mamy teraz takie jakie mamy. Powodzenia panie Wójcie w działaniach.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
te motorówki zawsze tam były potrzebne ,jak świni gwiazdy,to jezioro już dawno przypomina mokre gó.no ,a te płatne parkingi? a ,czemuż to takie q-wa drogie ? a, ile wam ćwoki trzeba? całe piniądze kuwejtu byłyby wam za małe cholerne chytrusy
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Jezioro jest piękne i czyste. Plaże piaszczyste i regularnie sprzątane. Może rzeczywiście kibli jest za mało przydałoby sie ich rozstawić wiecej. Największą zakałą są motorowki ktore jeżdżą jak szalone przy kąpiacych się ludziach, kajakach i deskach windsurfingowych. Zakazać motorówek i quadów na plaży i będzie czysto. Te durne rury nad wodą jezeli rzeczywiście niszczą roślinność podwodną też powinny być zakazane. Motorówki nie są żadną atrakcją.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
"nie udzieli upoważnienia na komercyjną i rekreacyjną eksploatację motorówek i skuterów wodnych." - pierwszy dobry krok do zmiany tego syfu w miejsce WYPOCZYNKU.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Ludzie to jednak brudasy, gdzie się nie pojawią, to obesrają każde w miarę czyste jezioro.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: