Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

STACJA PALIW RAMPA BRZESKA - BUDOWA RUSZYŁA ?

Utworzony przez Gość, 7 sierpnia 2013 o 11:06
NA ŁAMACH PRASY LOKALNEJ OPISANO SPRAWĘ KONTROWERSYJNEJ STACJI PALIW. NIEPOKÓJ BUDZI FAKT ZWOLNIENIA INWESTORA Z WYKONANIA RAPORTU ODDZIAŁYWANIA NA ŚRODOWISKO ORAZ LICZNE BRAKI W KARCIE INFORMACYJNEJ INWESTYCJI NP. W KARCIE NIE MA WZMIANEK NA TEMAT OŚWIETLENIA STACJI WIĘC W ODPOWIEDZIACH NA ODWOŁANIA MIESZKANKI BEZPOŚREDNIO SĄSIADUJĄCEJ Z TERENEM INWESTYCJI PREZYDENT MIASTA ORAZ SKO POWOŁYWAŁY SIĘ NA PRZEPIS , KTÓRY MÓWI ŻE ORGANY ROZPATRUJĄ TYLKO I WYŁĄCZNIE ZAGROŻENIA WYNIKAJĄCE Z KARTY INFORMACYJNEJ INWESTYCJI, A JEŻELI INWESTOR NIE UJĄŁ OŚWIETLENIA STACJI TO ORGAN PRZYJMUJE ŻE NIE BĘDZIE OŚWIETLENIA - STACJA FUNKCJONUJĄCA 24H/DOBĘ  BEZ OŚWIETLENIA ? UTRZYMANA W MOCY PRZEZ SKO DECYZJA PREZYDENTA ZOSTAŁA ZASKARŻONA DO WOJEWÓDZKIEGO SĄDU ADMINISTRACYJNEGO W LUBLINIE LECZ WYGLĄDA NA TO , ŻE INWESTOR JEST NA TYLE PEWNY ŻE NIE ZOSTANIE UCHYLONA ŻE ROZPOCZĄŁ PRACE BUDOWLANE NA TERENIE INWESTYCJI. DLA PRZYPOMNIENIA STACJA PALIW BĘDZIE ZNAJDOWAŁA SIE OK.8 METRÓW OD 4-RODZINNEGO BUDYNKU MIESZKALNEGO I WEDŁUG OCHRONY ŚRODOWISKA NIE BĘDZIE WPŁYWAŁA NEGATYWNIE NA OTOCZENIE, MIESZKAŃCY W ODWOŁANIACH PODNOSILI KWESTIE HAŁASU POCHODZĄCEGO OD RUCHLIWEJ RAMPY BRZESKIEJ , KTÓRY MOŻE SIĘ KUMULOWAĆ ZE STACJĄ PALIW ( POWIATOWY INSPEKTOR SANITARNY W WYDANEJ OPINII W SPRAWIE TEJ STACJI RÓWNIEŻ WNIOSKOWAŁ O NAŁOŻENIE OBOWIĄZKU SPORZĄDZENIA RAPORTU ŚRODOWISKOWEGO W  ZAKRESIE HAŁASU ) OŚWIETLENIE STACJI PALIW Z POWODU TAK BLISKIEGO SĄSIEDZTWA BUDYNKU MIESZKALNEGO RÓWNIEŻ SPOWODUJE POGORSZENIE WARUNKÓW BYTOWYCH MIESZKAŃCÓW. MIESZKAŃCY PODNOSILI RÓWNIEŻ KWESTIĘ WJAZDU NA TEREN INWESTYCJI TZN. Z I TAK RUCHLIWEJ ULICY JAKĄ JEST RAMPA BRZESKA MA POWSTAĆ DODATKOWY WJAZD , KTÓRY PRZYCZYNI SIĘ DO ZAKŁÓCENIA PŁYNNOŚCI RUCHU , A W ZWIĄZKU Z JEGO LOKALIZACJĄ ( PRZED WZNIESIENIEM ) BĘDZIE STWARZAŁ BEZPOŚREDNIE NIEBEZPIECZEŃSTWO DLA UŻYTKOWNIKÓW DROGI - NA ZARZUT WYDANIA ZEZWOLENIA NA WYKONANIE TEGO WJAZDU SZEF ZARZĄDU DRÓG MIEJSKICH RÓWNIEŻ WYPOWIEDZIAL SIĘ NA ŁAMACH LOKALNEJ PRASY , Z JEGO WYPOWIEDZI WYNIKA ŻE NIE WIDZIAŁ PRZESZKÓD DO WYDANIA DECYZJI PONIEWAŻ INNI PRZEDSIĘBIORC Y MAJĄ WJAZD Z GŁÓWNEJ DROGI TO DLACZEGO MIAŁBY NIE ZEZWOLIĆ NA TEN WJAZD TEMU INWESTOROWI .... - A GDZIE WZGLĘDY BEZPIECZEŃSTWA ? GDZIE W TYM WSZYSTKIM LICZY SIĘ CZŁOWIEK? MIESZKAŃCY ZAPOWIEDZIELI , ŻE JEŻELI TA STACJA POWSTANIE TO BĘDZIE TO WZORCOWA STACJA , KAŻDE NAJMNIEJSZE UCHYBIENIE BĘDZIE ZGŁASZANE DO ODPOWIEDNICH ORGANÓW , ZAŚ JAK NARAZIE CZEKAJĄ NA ODPOWIEDŹ NA SKARGĘ Z WSA I JEŻELI BĘDZIE TRZEBA TO WYKORZYSTAJĄ DROGĘ PRAWNĄ DO KOŃCA ( JEŻELI NASZYM SAMORZĄDOM ZALEŻY NA PRANIU WŁASNYCH BRUDÓW PRZED BRUKSELĄ ) 
Zaloguj się, aby oddać głos
0
jak widać inwestor jest pewny , że nic mu nie przeszkodzi , chodzą plotki że ludziom inwestor powiedział że ma wszystko załatwione i jakiekolwiek odwołania nic nie wskórają a jedynie mogą nieznacznie przeciągnąć termin ruszenia z budową. Jeżeli faktycznie jest tyle znaków zapytania, nieścisłości i innych dziwnych rzeczy przy wydaniu decyzji na tą stację to powinno się to zgłosić do CBA - może się temu przyjrzą , tym bardziej że jeden z zasiadujących na szczycie władzy   zdaje się ma zarzuty za jakieś ułatwienia w biznesie i nadal piastuje stanowisko. wogóle to przecież ci ludzie udowodnili że hałas jest ponadnormatywny i z natężeniem ruchu też miasto zglebili bo wyszło ponad 12 tys. samochodów w dobę , a nie jak miasto powoływało się we wszelkich odpowiedziach na odwołania 4 tys. samochodów, więc nie rozumiem dlaczego nie rozpatrzyli ponownie całej procedury decyzyjnej skoro mieszkańcy przedstawili dowody na poparcie swoich racji?  Wydaje mi się , że poprostu zwykły obywatel ma gówno do gadania , prawo jest dla urzędasów i tych którzy mają pieniądze , a ci u władzy beszczelnie i za wszelką cenę chcą pokazać gdzie mają mieszkańców .....
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Pozdrowienia dla Pani Prezydent Miasta za troskę o swoich mieszkańców , najlepsze życzenia dla Pani Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska, dla Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Chełmie, dla Zarządu Dróg Miejskich dla Radnych Rady Miasta Chełm - którzy dbają bardziej o zwierzęta niż ludzi, Jednym słowem realizacja planu TUSKA bez względu na przynależność partyjną naszych decydentów idzie pełną parą "oby nam się lepiej żyło"  brawo i owacje na stojąco - zasłużyliście wszyscy za działania na rzecz poprawy jakości mieszkańców , można by rzec wspólnie i w porozumieniu.....
Zaloguj się, aby oddać głos
0
w wywiadzie Radia Lublin wypowiedzieli się przedstawiciele organów biorących udział w postępowaniu administracyjnym do wydania decyzji: Pani Dyrektor Ochrony Środowiska działająca w imieniu Prezydenta Miasta Chełm powiedziała , że Prezydent nie podchodzi do sprawy emocjonalnie,nie jest po stronie inwestora ani po stronie mieszkańców , jedynie działa zgodnie z obowiązującymi w tej materii przepisami prawa - jednak przepisy mówią jasno że miała prawo (chociaż zdaniem mieszkańców obowiązek) nałożyć na inwestora obowiązek sporządzenia raportu oddziaływania na środowisko aby rozwiać obawy mieszkańców- ale po co ? Rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w tym  wywiadzie odsłonił swoje słabe strony - wykazał się nie znajomością ustawy o ochronie środowiska czyli głównej ustawy która go obowiązuje - powiedział , że Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska zajmuje się środowiskiem, otoczeniem , a ochroną człowieka powinien zająć się Powiatowy Inspektor Sanitarny.....  W ustawie jest jasno napisane, że ile kroć mowa o środowisku mowa przede wszystkim o człowieku !!!  Powiatowy Inspektor Sanitarny wnioskował o nałożenie obowiązku sporządzenia raportu i w wywiadzie dla radia podtrzymał swoje stanowisko , lecz Pani Dyrektor Ochrony Środowiska stwierdziła , że decyzja Sanepidu była decyzją  lakoniczną więc nie brała jej pod uwagę. link do wywiadu: http://moje.radio.lublin.pl/mieszkancy-ulicy-rampa-brzeska-protestuja-przeciw-budowie-stacji-paliw.html   Wnioskować można , że dla obecnych władz "człowiek się nie liczy" powinien się człowiekiem zajmować Inspektor Sanitarny ale jego decyzje są lakoniczne więc ..... nie bierze się ich pod uwagę no i dobrze powiedziane tzn. przynajmniej szczerze :"Prezydent nie podchodzi do tego emocjonalnie ....nie patrzy ...na interes mieszkańców..." - nic dodać nic ująć - Pamiętajmy przy wyborach !!!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
będzie głośno o stacji ale dopiero jak dupnie w nią jakaś ciężarówka której kierowcy pomyli sie wjazd na stację ze zjazdem z drogi , wtedy będzie jazda ...... a z planowanym wjazdem na stację jest to bardzo , bardzo prawdopodobne - tylko że większość stacji przy drogach ma takie rozwiązanie że jak nawet szybko auto wjedzie ( np. przez pomyłkę ) to bez zbędnych manewrów jest w stanie przejechać przez stację i włączyć się do ruchu a tu się tak nie da , niestety wjazd będzie przypominał zjazd z drogi głównej taki jak widzimy na autostradach (tylko  tu niefortunnie będzie znajdował się w centrum skrzyżowania) ale wyjazd pod kątem 90 stopni do drogi głównej - więc kiszka- ktoś kto dopuścił do zezwolenia na taką infrastrukturę stacji powinien za to beknąć !!!  
Zaloguj się, aby oddać głos
0
zbiornik na paliwo, który ma być zakopany leży dzisiaj przy ulicy i tak się zastanawiam że biorąc pod uwagę jego gabaryty i obszar stacji to wychodzi na to że będzie się on znajdował pod placem gdzie będą jeździły samochody . nie chciałbym mieszkać koło takiej bomby , nie dziwię się ludziom, że się sprzeciwiali . Coś tu jest nie tak , jak czytałem kiedyś przepisy budowlane to pamiętam , że od domu drewnianego trzeba było zachować odstęp minimum 20 metrów aby postawić inny obiekt budowlany , a tu stacje paliw ktoś buduje 8 metrów od budynku - moim zdaniem ktoś powinien się temu przyjrzeć bo coś tu jest nie tak. Od zawsze budynek drewniany stwarzał niebezpieczeństwo pożarowe więc jakim cudem ktoś zezwolił na taką inwestycję? 
Zaloguj się, aby oddać głos
0
jak będzie prowadził stację tak jak budowe !!!!? ziemia i kreda porozjeżdżana po całej ulicy , śmieci , worki , folia lata po całej ulicy - co to ku*** jest? gdzie jest kierownik budowy? gdzie jest straż miejska? taki burdel niech sobie facet w domu prowadzi !!! Spadnie deszcz to od porozjeżdżanej kredy zrobi się tak ślisko że dojdzie do jakiegoś nieszczęścia. Won buraku z Chełma do siebie na wieś jak się nie umiesz znaleźć !!! gdzie nasze władze co tak ochoczo wydali mu zezwolenia? niech teraz egzekwują porządek!!!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
widze że radio Lublin bardziej sie zainteresowało sprawą niż chełmskie media :) jakaś stronniczość? uzależnienie od władzy? mamy przecież dwie gazety i radio od 6 rano do 24-tej :) dlaczego w tych tzw. mediach lokalnych nic się o sprawie nie pisze, mówi? Czyzby odGórny PRIKAZ ? 
Zaloguj się, aby oddać głos
0
będzie głośno o stacji ale dopiero jak dupnie w nią jakaś ciężarówka której kierowcy pomyli sie wjazd na stację ze zjazdem z drogi , wtedy będzie jazda ...... a z planowanym wjazdem na stację jest to bardzo , bardzo prawdopodobne - tylko że większość stacji przy drogach ma takie rozwiązanie że jak nawet szybko auto wjedzie ( np. przez pomyłkę ) to bez zbędnych manewrów jest w stanie przejechać przez stację i włączyć się do ruchu a tu się tak nie da , niestety wjazd będzie przypominał zjazd z drogi głównej taki jak widzimy na autostradach (tylko  tu niefortunnie będzie znajdował się w centrum skrzyżowania) ale wyjazd pod kątem 90 stopni do drogi głównej - więc kiszka- ktoś kto dopuścił do zezwolenia na taką infrastrukturę stacji powinien za to beknąć !!!
ul.Rampa Brzeska jako odcinek drogi krajowej nr 12 należy do transeuropejskie sieci dróg i aby zaplanować zjazd publiczny należy w projekcie uwzględnić audyt bezpieczeństwa ruchu drogowego , więc jeżeli nawet zostanie ten fakt pominięty to w każdej chwili można złożyć skargę i uznać ten zjazd za samowolę budowlaną. Władze miasta doskonale sobie zdają sprawę z potzreby przeprowadzenia takiego audytu dla 12-ki ponieważ jako zarządzający drogą mają taki obowiązek , zaś jeżeli chodzi o sam zjazd do stacji to faktycznie może on budzić pewne podejrzenia co do poprawności wydanej decyzji ZDM. Jako ,że zostało wydane zezwolenie na budowę stacji to projekt tego zjazdu powinien zawierać się w projekcie całej inwestycji czyli stacji wraz z infrastrukturą i tam należałoby szukać opracowania pt. audyt bezpieczeństwa ruchu drogowego dla planowanego zjazdu publicznego z drogi krajowej nr 12 należącej do sieci transeuropejskiej - jak nie ma takiego opracowania to ktoś to przeoczył - czy specjalnie ? tego można się tylko domyslać - sprawa rozwojowa :)
Zaloguj się, aby oddać głos
0
wczoraj o godzinie 21 -ej odbyło się instalowanie zbiornika na paliwo - ciekawe tylko dlaczego z tym manewrem czekali do "egipskich ciemności" zaś w dźwigu włączono światła drogowe wycelowane prosto w okna domu sąsiadującego ze stacją :) na placu budowy było ciemno jak w d...pie - czyżby mieli coś do ukrycia? fakt że ta operacja odbyła się ciemną nocą może nasuwać na myśl potrzebę uniknięcia "zbędnych " kontroli ponieważ o tej porze większość instytucji , które mogłyby się zainteresować jakimikolwiek nieprawidłowościami - nie pracuje. ciekawe czy nie uszkodzili zbiornika przy tych nocnych manewrach :) nie czekałem na finał bo widać było że nie na rękę było im że ktoś w samochodzie przygląda sie tym manewrom , a nie chciałem dostać w pyska 
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Proponuję odpowiedzialnym organom przyjrzeć się tej budowie!!! Według dokumentacji Prezydent Chełma udzielił inwestorowi kredytu zaufania , wierząc że ten będzie wzorowym przedsiębiorcom i będzie zachowywał wszelkie normy BHP !!! więc powiem tak: jeszcze przed rozpoczęciem inwestycji właściciel terenu został ukarany mandatem karnym za zaśmiecony i zachwaszczony teren , podczas budowy pracownicy chodzą bez żadnych zabezpieczeń na wysokości powyżej 2 metrów (bez kasków, lin zabezpieczających), do zasypywania zbiorników na paliwo inwestor korzysta bezprawnie z hydrantu P-POŻ !!! z sieci miejskiej (kilka godzin zalewał teren wokół zbiorników aby osiadła się ziemia) z tego samego hydrantu wykorzystywana jest woda do sporządzania zapraw betonowych, osadzanie zbiornika na paliwo odbywało się w godzinach nocnych około 21-ej bez zachowania jakichkolwiek norm BHP ( w nocy bo być może coś trzeba było ukryć , albo uniknąć kontroli ponieważ żadne urzędy o tej porze nie są czynne), przy montażu ogrodzenia betonowego również korzystał z hydrantu co poskutkowało spłynięciem marglu na sąsiednią działkę, samochody ciężarowe , zasilające budowę rozjeżdżają margiel i ziemię na ulicę powodując powstawanie śliskiej , błotnistej nawierzchni , która podczas opadów deszczu spłukiwana jest do kanalizacji deszczowej - niedługo kanalizacja ta będzie nie drożna i będzie kolejny wydatek dla miasta. Biorąc powyższe pod uwagę organy wydające zezwolenia inwestorowi powinny teraz skontrolować inwestycję i wyciągnąć odpowiednie wnioski bo moim zdaniem jeżeli od samego początku inwestor ma "gdzieś" zasady BHP oraz zasady współżycia społecznego to co będzie jak zbiorniki będą pełne paliwa a on będzie nadal tak podchodził do prawa ??? To jest poprostu kolejny inwestor szkłem dupę podcierający a takim powinno się zabronić prowadzenia jakichkolwiek odpowiedzialnych inwestycji , które mogą zagrozić środowisku a przede wszystkim ludziom !!! 
Zaloguj się, aby oddać głos
0
.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
proponuję Pani dyrektor ochrony środowiska odwiedzić miejsce inwestycji w godzinach nocnych aby zobaczyła o co chodziło sąsiadom stacji w kwestii oświetlenia.Uznała Pani że jeżeli inwestor nie wspomniał w dokumentacji o oświetleniu to nie będzie Pani brała pod uwagę oświetlenia , które może być uciążliwością - pogratulować logicznego myślenia - jeszcze będzie Pani miała dużo roboty z tą stacją. Postawiona część budynku już powoduje odbijanie się dźwięków dochodzących z ulicy czego skutkiem jest większy hałas w domu stojącym obok, ale to jest logiczne ibyło do przewidzenia tylko widocznie inwestycja w niejasnych okolicznościach skazana jest na sukces.Jesienią akredytowana firma z wielkopolski będzie wykonywała pomiary na sąsiedniej działce i w domu obok stacji, także to nie będą już chełmscy pracownicy WIOŚ-u żeby wykluczyć nieprawidłowości związane z ewentualnymi znajomościami.Mieszkańcy podadzą miasto do sądu i szczerze mówiąc wygrają , już za przekroczone normy hałasu z ulicy należy się odszkodowanie i nie będzie tłumaczenia że miasta nie stać na remont drogi, albo inne działania zmierzające do wyeliminowania uciążliwości , tym bardziej , że na inne "rozrywkowe" inwestycje miasto znajduje środki.A rozmowy nagrane  ze spotkań w tej sprawie to prawdziwa perełka przedwyborcza :) oczywiście dla opozycji...
Zaloguj się, aby oddać głos
0
a do czego to ona bedzie podobna ta stacja? to chyba bedzie jakaś stylowa jak PRLowski CPN , a syf na tej budowie i dookoła, łoj syf powiadam wam towarzysze...
Zaloguj się, aby oddać głos
0
no taki rozpierd...l na budowie jak i wokół , że poprostu klękajcie narody. Instruktorzy z budowlanki powinni organizować wycieczki przyszłych budowlańców i pokazywać ta budowę jako negatywny przykład.Plac nie ogrodzony, ziemia, margiel rozwleczone wokół jak na jakimś poligonie, jeden  wielki chaos.A gdzie inspektorzy nadzoru i kierownik budowy??? 
Zaloguj się, aby oddać głos
0
a to wolno tak podnosić teren działki względem sąsiednich działek??? przecież tam już jest wyżej od sąsiednich działek z 50 cm. a ziemię dalej dowożą.Może powinni stację stawiać na górce chełmskiej? jak im za nisko :) ale jak go stać płacic odszkodowania za zalewanie sąsiadów to spoko, gdybym ja mieszkał przez płot to gościowi odechciałoby się tej stacji.Ciekawe kiedy otwarcie i po ile paliwo będzie? już widzę te setki ciężarówek jadących na ukrainę i z ukrainy stojących w kolejce do stacji...... :)
Zaloguj się, aby oddać głos
0
http://tnij.org/lokalizacjatelefonu   na te stronie można zlokalizować KAŻDEGO po numerze telefonu. Wystarczy podać numer osoby którą chcemy namierzyć i swój by przyszła nam wiadomość z dokładną lokalizacją. Polecam  
Zaloguj się, aby oddać głos
0
takie rzeczy tylko w Chełmie - wjazd do stacji paliw wprost ze skrzyżowania !!!!!! to jak już tak to może od razu rondo zrobić ???  co za deb***izm !!!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
takie rzeczy tylko w Chełmie - wjazd do stacji paliw wprost ze skrzyżowania !!!!!! to jak już tak to może od razu rondo zrobić ???  co za deb***izm !!!
prawo mówi ,że w obrębie skrzyżowania nie można ustanawiać zjazdów !!! więc chyba to nie zjazd może ci się pomyliło? aż pojadę jutro luknąć.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
no i wygląda na to że to będzie faktycznie wjazd na stację, będą stłuczki aż miło i co na to panowie od organizacji ruchu drogowego? bo jak dla mnie to tak być nie może według prawa zwłaszcza mając na uwadze charakter drogi głównej, która należy do transgranicznej sieci dróg - jest audyt bezpieczeństwa??? nie ma ! więc chyba trzeba złożyć wizytę w prokuraturze.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: