Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Uczcili bohatera bykami

Utworzony przez Strzelecki, 25 września 2008 r. o 01:34 Powrót do artykułu
Użycie okreslania "parlament" na określenie Rady Narodowej RP jest uzasadnione i często stosowane zarowno przez historyków, jak i same środowiska niepodległościowe w Londynie. Tak była traktowana, choć naturalnie wszystkich atrybutów parlamentarnych nie posiadała z oczywistego powodu utraty niepodleglości przez RP i choćby związanej z tym utraty zdolności demokratycznego wybierania przedstawicieli narodu. "Byk" nie dotyczy zatem tego, ze Radę Narodową nazywa się pralamentem, bo to jest uzasadnione. Chodzi o to, że w decyzji p. Podsiadły pisze się o Radzie Narodowej i parlamencie tak jakby to były byty od siebie niezależne. Tymczasem jest to jedno i to samo. O tym p. Podsiadło z racje swego urzędu wiedzieć powinien i nic go z tej wiedzy nie zwalnia. Po prostu wstyd. Tak, jak i to, że nie wiedząc jak się pisze, woli zgadywać, a nie sięgać do słownika ortograficznego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ten Podsiadły to - musi - z PSL-u...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wszędzie ich pełno. Zresztą co się dziwić - we władzach 80 % to Żydzi. Polaków tez kupę namordowano w wojnę. OK... Żyd też człowiek i tak samo cierpi. Ale ja osobiście mam już dosyć słuchania o Żydach. Nie oni jedni cierpieli. A zresztą - czemu ich tak nie lubią? Sami sobie zapracowali na to, bo "rozsiedli" się po obcych landach jak wszy na łbie....
Ostatnio edytowany 25 września 2008 r. o 09:02
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Była tak traktowana" - ale parlamentem nie była (nb. po polsku z wielkiej pisze się Sejm, jako nazwę własną zdaje się?) Uratować to jednak można łatwo - wystarczy przekuć literkę "i" na myślnik, czyli właśnie oddając rolę Rady Narodowej, a nie tworząc wrażenie, że były to jakieś dwie różne instytucje.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Wszędzie ich pełno. Zresztą co się dziwić - we władzach 80 % to Żydzi. Polaków tez kupę namordowano w wojnę. OK... Żyd też człowiek i tak samo cierpi. Ale ja osobiście mam już dosyć słuchania o Żydach. Nie oni jedni cierpieli. A zresztą - czemu ich tak nie lubią? Sami sobie zapracowali na to, bo "rozsiedli" się po obcych landach jak wszy na łbie....
Zastanawiam się, skąd w Twoim malutkim mózgu mogła się zrodzić taka cyfra? (80%) W Polsce mieszka nie więcej niz 5 tys.osob deklarujących przynależność do narodu żydowskiego. Jeśli wszyscy Oni (ze starcami włącznie) objęliby stanowiska w rządzie i samorządach, to nie obsadziłbyś nawet 1 promila stanowisk w całym kraju. Poczytuj sobie moja odpowiedz jako niebywały zaszczyt, bo z reguły nie dyskutuje z cymbałami. Wziąłem jednak pod uwagę fakt cywilizacyjnego opóźnienia Chełma i regionu, a w związku z tym i niższej niż w pozostałych częściach kraju inteligencji sporej grupy mieszkańców naszego miasta, dlatego zaszczyciłem Cię krótkim wyjaśnieniem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To nie jest jedyny wyczyn tego Podsiadłego. Przecież on odrzucił tekst przygotowany przez fundatorów tablicy i wymyślil swój własny. W wersji pierwotnej było podobno, że Zygielbojm to p o l s k i p a t r i o t a, ale "polski" nie pasowało Podsiadłemu do... Zygilebojm. Jak się właściwie zostaje Sekretarzem tego całego Wojewódzkiego Komitetu Ochrony Pamięci?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dwa pytania. 1. Ile zarabia Podsiadły? 2. Czy Podsiadły był w Chełmie na odsłonięciu tablicy, którą tak twórczo "obrabiał"?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Podsiadły to Sekretorz Wojewudzkiego Kumietetu Ochruny Pamienci Walk i Menczeństwa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
rdest napisał:
To nie jest jedyny wyczyn tego Podsiadłego. Przecież on odrzucił tekst przygotowany przez fundatorów tablicy i wymyślil swój własny. W wersji pierwotnej było podobno, że Zygielbojm to p o l s k i p a t r i o t a, ale "polski" nie pasowało Podsiadłemu do... Zygilebojm. Jak się właściwie zostaje Sekretarzem tego całego Wojewódzkiego Komitetu Ochrony Pamięci?
Cytat z >ripke>:"Sekretorz Wojewudzkiego Kumietetu Ochruny Pamienci Walk i Menczeństwa" , moze zostac zawodowy dupoliz ze srodowiska wiejskiego pod warunkiem, ze jest wystarczajaco glupi, po chlopsku cwany i nierozlacznie zwiazany z towarzyszami metalnie tkwiacymi w ZSL.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...