Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Ze śmieci robią paliwo dla cementowni

Utworzony przez Gość, 7 marca 2014 r. o 22:11 Powrót do artykułu
spokojnie, stałe dostawy świeżych śmieci zapewnią nam niemcy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tyle się mówi o ekologi , ekolodzy ratują żabki , komary .A tu spalarnia śmieci i ten syf będą wdychać ludzie , a po latach zapadać na choroby .i to bardzo ciężkie ale biznes jest biznes .Mamy dwa zakłady ekologiczne jeden w Chełmie a drugi w Rejowcu a nam wmówią ze plastik i ten syf to biomasa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ten Pan w białym dlaczego bez kamizelki ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zakazuje się palenia śmieci w gospodarstwach domowych ! a im wolno ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kto podał takie dane 100 tys. ton paliwa alternatywnego. Chełm musiałby obsługiwać region wielkości Warszawy. Panowie przy takiej inwestycji jak widać na obrazku jak uzyskacie 10 tys. ton paliwa alternatywnego ze swego regionu, to będzie sukces w skali całej Polski.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ten Pan w białym dlaczego bez kamizelki ?
  Bo jest w sukience i w związku z tym nie musi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dla zainteresowanych sceptyków tego pomysłu. Przy spalaniu śmieci w temperaturze jaka jest w piecu cementowni  1200-1450 st C do atmosfery wydala się o wiele mniej szkodliwych substancji niż przy spalaniu węgla.  Popiół powstały po spaleniu takiego paliwa reaguje z wypalanym materiałem i wchodzi w skład klinkieru cementowego sprawiając tym samym, że ww. proces jest bezodpadowy.  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dla zainteresowanych sceptyków tego pomysłu. Przy spalaniu śmieci w temperaturze jaka jest w piecu cementowni  1200-1450 st C do atmosfery wydala się o wiele mniej szkodliwych substancji niż przy spalaniu węgla.  Popiół powstały po spaleniu takiego paliwa reaguje z wypalanym materiałem i wchodzi w skład klinkieru cementowego sprawiając tym samym, że ww. proces jest bezodpadowy.    
OK. Napisz jakie parametry ma paliwo alternatywne uzyskane z przetworzenia odpadów komunalnych (zmieszanych). Podaj kaloryczność, wilgotność, morfologię, zanieczyszczenia. Poza segregacją mechaniczną brak dalszych informacji dotyczących procesu przetwarzania odpadów w stoniu takim by odpowiadały warunkom stawianym przez cementownię. Bajer i pic informatyczny, a rzeczywistość, to sprawy które wzajemnie się wykluczają w świetle cyfr które zostały podane w artykule.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kuś.wa co robi księżulo na otwarciu spalarni??? Czy będzie tam strzygł swoje owieczki?? kto wie może juz w planach jest przejęcie hali za 1zl na cele kościelne.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do "zdzi" i wszystkich "sceptyków": W centrum Oslo i wielu innych miastach są elektrociepłownie opalane własnie takimi zmielonymi śmieciami. Spalanie śmiecie w piecu domowym to całkowicie inny proces niż w odpowiednio kontrolowanych warunkach. "jestem" już to wytłumaczył. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do "zdzi" i wszystkich "sceptyków": W centrum Oslo i wielu innych miastach są elektrociepłownie opalane własnie takimi zmielonymi śmieciami. Spalanie śmiecie w piecu domowym to całkowicie inny proces niż w odpowiednio kontrolowanych warunkach. "jestem" już to wytłumaczył. 
 
Do "zdzi" i wszystkich "sceptyków": W centrum Oslo i wielu innych miastach są elektrociepłownie opalane własnie takimi zmielonymi śmieciami. Spalanie śmiecie w piecu domowym to całkowicie inny proces niż w odpowiednio kontrolowanych warunkach. "jestem" już to wytłumaczył. 
Tak to prawda, że są spalane śmieci w eletrociepłowni. Ale są to śmieci zebrane selektywnie. Jeżeli wiesz jaka jest różnica między odpadami zebranymi selektywnie, a tymi pochądzącymi z segregacji odpadów komunalnych zmieszanych, to dalsza dyskusja będzie zbędna.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
po pierwsze śmieci w cementowni są spalane od około 2002 roku . Po drugie jak wejdziecie na stronkę Cemex-u to doczytacie ,że chełmska cementownia spala tych śmieci najwięcej :) -śmieci pokrywają około 70 % paliwa w cementowni.Po trzecie - jeżeli to jest takie bezpieczne to rodzi się pytanie - dlaczego chemia (200L beczki oznakowane jako materiał niebezpieczny) z całej cywilizowanej europy przewożona jest do Polski np. do Chożowa do firmy SITA gdzie mieszana jest z rozdrobnionymi śmieciami i wysyłana do spalenie do cementowni :) skoro to takie bezpieczne i kaloryczne to czego europa daje nam paliwo i jeszcze za to płaci??? Największym problemem jest to ,że Ochrona Środowiska nie działa jak powinna tzn.  nie chroni środowiska w tym ludności tylko jest instytucją od wydawania zezwoleń i wyszukiwania furtek prawnych aby "pomóc" przedsiębiorcom robić co im się podoba ( myślę ,że nie za darmo :) ) Wydymali mieszkańców Chełma i okolic zmieniając formalnie rodzaj pieca w cementowni z paliwa stałego na paliwa alternatywne zamiast przeprowadzić konsultacje społeczne w celu utworzenia spalarni śmieci......a gdzie w tym Urząd Miasta i jego wydział ochrony środowiska??? liczy się tylko koryto !!!  Kontrola przeprowadzona w chełmskiej firmie na ul. Fabrycznej wykazała nieprawidłowości : brak szczelnego , utwardzonego terenu !!! w firmie gdzie produkuje się właśnie paliwo alternatywne, jakie może być zagrożenie ? że np. niebezpieczne związki chemiczne przedostaną się do wody !!! i co na to Wojewódzki Inspektorat Ochrony Srodowiska w Lublinie? dał 12 miesięcy na  usunięcie nieprawidłowości !!! nie kazał wstrzymać działalności !!! a co na to chełmska Ochrona Środowiska? nie może nic zrobić ponieważ to nie ona kontrolowała tą firmę !!! - to jest jedna wielka pomyłka - Jeżeli wydz. Ochrony Środowiska przy UM Chełm dbałby o środowisko, mieszkańców to powinien wszcząć kontrolę własną i zakazać działalności do czasu usunięcia uchybień , pomijając fakt ,że ktoś musiał dokonać odbioru tzw. INSTALACJI aby dopuścić ją do użytkowania !!! 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
...nie utyskujcie juz nad technologia i rodzajem smieci spalanych w cementowni. Najprawdopodobniej jestescie ludzmi niewierzacymi i niedouczonymi. Ksiadz poswiecil, a wiec uszlachetnil odpady i te mniej i te bardziej szkodliwe. teraz juz tylko blekitny dymek unosic sie bedzie z kominow! Nie znam sie na sposobach pozyskiwania paliwa do celow przemyslowych i na ten temat dyskutowac nie mam zamiaru. Za dowod najwyzszej jakosci wystarczy mi sama obecnosc wielebnego. Osoba duchowna zadba o nasze wspolne dobro.... 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
...nie utyskujcie juz nad technologia i rodzajem smieci spalanych w cementowni. Najprawdopodobniej jestescie ludzmi niewierzacymi i niedouczonymi. Ksiadz poswiecil, a wiec uszlachetnil odpady i te mniej i te bardziej szkodliwe. teraz juz tylko blekitny dymek unosic sie bedzie z kominow! Nie znam sie na sposobach pozyskiwania paliwa do celow przemyslowych i na ten temat dyskutowac nie mam zamiaru. Za dowod najwyzszej jakosci wystarczy mi sama obecnosc wielebnego. Osoba duchowna zadba o nasze wspolne dobro....
rozbawiona Iwona...czy ludzie niewierzący zapraszają wielebnego na wszelkiego rodzaju zgromadzenia? :)niedouczeni to bardziej bliższe prawdy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do "zdzi" i wszystkich "sceptyków": W centrum Oslo i wielu innych miastach są elektrociepłownie opalane własnie takimi zmielonymi śmieciami. Spalanie śmiecie w piecu domowym to całkowicie inny proces niż w odpowiednio kontrolowanych warunkach. "jestem" już to wytłumaczył. 
a czy w centrum Oslo i wielu innych miastach też spalane są śmieci z Niemiec?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kuś.wa co robi księżulo na otwarciu spalarni??? Czy będzie tam strzygł swoje owieczki?? kto wie może juz w planach jest przejęcie hali za 1zl na cele kościelne.
śmieci trzeba pokropić,co by się nie kurzyły.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...