Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

98 lat temu powstał rząd lubelski Ignacego Daszyńskiego

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 7 listopada 2016 o 17:40 Powrót do artykułu
Popłuczyny po trockizmie z Rakłem próbują manipulować historię, jak na lewaków przystało. Przede wszystkim warto pamiętać, że w czasach odzyskiwania przez Polskę niepodległości podstawowym wrogiem na terenie dawnej kongresówki był carat, a ruchy socjalistyczne skupiały jak byśmy to dziś powiedzieli "elektorat protestu" wymierzony w ten carat. Brak było innych równie silnych ośrodków dla walki niepodległościowej, stąd takie postacie jak Józef Piłsudski znalazły się w ruchu socjalistycznym, na szczęście wysiadając z tego potworka "na przystanku niepodległość". PPS-owcom bardziej wówczas chodziło o walkę niepodległościową niż "lewicowość" w sensie jakie temu pojęciu próbują dziś nadawać gówniarze w czapkach leninówkach. Trockiści z "Razem" z upodobaniem hołubiący dziś idee internacjonalistycznie swoich poprzedników duchowych powinni raczej doszukiwać się w takich organizacjach jak SDKPiL czy KPP. W czasach rządu Daszyńskiego nikomu się również nie śniło jeszcze o przebiegu i konsekwencjach rewolucji komunistycznej dla przyszłego zniewolenia Polski, ani o tym, że na dziesięciolecia socjalizm stanie się synonimem biedy, zbrodni i totalitaryzmu. Gdyby stary Daszyński wiedział o tym co za kilkadziesiąt lat będzie mu przypisywane to by się w grobie obracał. A już świętowanie w towarzystwie postkomuchów z SLD to wyśmienity żart dla każdego kto zdaje sobie sprawę, że to komuniści z PPR, a później PZPR odegrali zasadniczą rolę w zniszczeniu a często i wymordowaniu polskich socjalistów (jak choćby Kazimierz Pużak). Pogratulować i głupoty i cynizmu.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Lewica to nawet przez tydzień nie moze rządzić, Piłsudski o tym wiedział.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Jalbyś nie wiedział, to Piłsudski też był lewicowcem, a następcą Daszyńskiego był lewicowiec Moraczewski, który m.in. wprowadził ośmiogodzinny dzień pracy
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Dobrze ze ktoś o tym pamiętał
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Co tam Panie 98 lat wstecz,a co 1 ROK WSTECZ się stało??????????????????zaczyna być już w świecie WIDAĆ,SŁYCHAĆ I CZUĆ!!!!!!!!!!
Zaloguj się, aby oddać głos
0

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: