Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Abp Michalik na KUL: "Zawsze uważałem pedofilię za wielkie zło"

Utworzony przez Piotrek, 20 października 2013 r. o 14:25
- Wielu molestowań udałoby się uniknąć, gdyby relacje między rodzicami były zdrowe - powiedział dziennikarzom abp Józef Michalik, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, pytany o pedofilię w Kościele. - Często wyzwala się ta niewłaściwa postawa czy nadużycie, kiedy dziecko szuka miłości. Ono lgnie, ono szuka. I zagubi się samo i jeszcze tego drugiego człowieka wciąga   Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75478,14742202,Abp_Michalik_o_pedofilii__Gdy_dziecko_szuka_milosci_.html  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
abp Józef Michalik ma racje. To dzieci są winne, że je księża i biskupi macają. Księża i biskupi zastępują im miłość rodzicielską.  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pozwolę sobie zacytowac Michalika i odpowiedzieć co myslę:   Michalik: - To jest ewidentne, że jednak ta nauka, którą Kościół głosi, jest niewygodna. I dlatego myślę, że jest wielu ludzi, dla których ona jest niewygodna.   ja: Jaka niewygodna? Za przeproszeniem, co ksądz pielesi? Wydaje mi się że WY, księża, interpretujecie to po swojemu tak, aby BROŃ BOŻE instytucja kościelna nie "ucierpiała". Poprzez takie postępowanie nie chronicie dzieci - ale siebie, swój wizerunek. Jak można nie odnosić się do tej sprawy zwalając problem na sprawcę. W końcu ten sprawca to przedstawiciel instytucji i TA instytucja powinna przeprosić za niego. Umywacie ręce. Ludzie chcą chronić niewinne swoje dzieci poprzez umożliwienie im dostępu do wiedzy "jak uchronić się przed pedofilem" - patrz. wychowanie seksualne w szkołach, którego WY chcecie uniknąć argumentując własną interpretacją słowa świętego, ludzie chcą ukarania sprawców pedofilskich ataków równiez poprzez jawne przyznanie się kościoła do tego, że takie akty miały miejsce z przedstawicielami kościoła. Czemu tak unikacie tego tematu. Unikając tego tematu zezwalacie na bycie obojetnymi wobec tej przemocy. Kościelni pedofile czują się bezkarni, bo instytucja ich chroni...   Michalik: nie tylko zgromadzeniem mistrzów i uczniów pragnących i stawiających sobie za cel poznanie wiedzy, ale także wspólnotą upowszechniającą prawdę bez względu na warunki”   ja: "prawdę".... dobre...... Prawda jest taka, że są księża, którzy molestują dzieci i trzeba to głośno powiedzieć. A nie zamiatać pod dywan panie Michalik.   Michalik: uniwersytet "nie powinien być zamknięty na poważny racjonalny dialog ze światem i jego współczesnymi prądami myślowymi czy propagowanymi ideologiami, ale otwartość na człowieka i świat nie może niewolniczo ulegać prostej logice rynku”.   ja: Piękne słowa, ale w obliczu zupełnie innego działania wobec kwestii zła czynionego przez pedofilów w kościele słowa te pozostaja piekne tylko na papierze albo w powietrzu zawieszone... Pisząc powyżej "wczesnoszkolne wychowanie seksualne" któremu PAN SIĘ SPRZECIWIA (i poprzez ten sprzeciw przeczy pan temu, co pan głosi) nikt nie ma na myśli pokazywania jak kopuluja ludzie, ale przekazaniu dzieciom wiedzy co jest w granicach normy, a co nie i nauka reagowania na dewiacje seksualne. Księża krzywdząc dzieci wykorzystują mit ojca, dobrodusznego pasterza do niecnych celów. Jak można mówić że dziecko prowokuje sprawcę.... tymi sowami splamiłeś się pan na zawsze - nawet jeśłi wycofałeś się pan z nich potem. Dziękli takim jak pan ludzie odwrtacają się od kościoła. Ja tam dziecka nie wyślę na religię, bo widzę, że instytucja która chroni pedofilów to instytucja pełna zła. A ja do złego dziecka nie poślę. Kropka.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
abp Józef Michalik ma racje. To dzieci są winne, że je księża i biskupi macają. Księża i biskupi zastępują im miłość rodzicielską.
  Michalik zamotał się w Pismie Świetym i nie wie co mówi. Przepraszam za porównanie, ale Michalik bredzi jak stary głupi dziad... i jest pierwszym, który jawnie niszczy w ludziach chęć i potrzebą pójścia do kościoła. Dziwię się, że ten człowiek jeszcze się publicznie wypowiada...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
gdyby zboczencom obcinano na wejscie lapy i jaja to rowniez wielu molestowan udalo by sie uniknac
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
MICHALIK I RESZTA BURAKÓW W PURPURZE CIESZY FAKT WYGRANEJ Z KSIĘDZEM LEMAŃSKIM, PO DRUGIE MAM PYTANIE CZY PURPUROWA MAFIA WIERZY W PIEKŁO?BO PATRZĄC PO ILOŚCI PRZESTĘPSTW SEKSUALNYCH, FINANSOWYCH POPEŁNIONYCH W KATO RP, TO CHYBA NIE!!WSZYSTKO TO BAJKA DLA MALUCZKICH !!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Michalik zamotał się w Pismie Świetym i nie wie co mówi. Przepraszam za porównanie, ale Michalik bredzi jak stary głupi dziad... i jest pierwszym, który jawnie niszczy w ludziach chęć i potrzebą pójścia do kościoła. Dziwię się, że ten człowiek jeszcze się publicznie wypowiada...
To książe pedofilów w Polsce, czyli król pedofili !! Jak śmie ta kreatura na innych zrzycać odpowiedzialność . Naprawdę trzeba być wyuzdanym bydlakiem żeby coś takiego wymyśleć ! A fe bydlaki pedo i pało
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...