Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
dlaczego w sondzie nie mona wykazać poparcia dla pierwszego zdania
bo trzeba kliknąć w odpowiednie miejsce.. i nie siej tu teorii spiskowych... wiem że to lubicie ale nie ośmieszaj się...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Trzeba szanowac zycie czlowieka kosciol ma racje popieram.
    Trzeba również szanować kobiety i ich prawa a nie spychać je na margines czyniąc z nich ubezwłasnowolnione maszynki do rodzenia i umierania w przypadku kiedy coś pójdzie nie tak. Ile masz lat, ze takie pierdoły za przeproszeniem piszesz? 80? Popierasz wsadzanie kobiet do więzienia  czy śmierć bo dziecko ważniejsze? A kto się tym dzieckiem zajmie jak matka umrze przy porodzie? Ty czy może  ksiądz proboszcz? A moze ktoś się zlituje i adoptuje? A co jak kobieta osieroci kilkoro dzieci? Państwo się zajmie? Byłeś kiedyś w domu dziecka? Wapię.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dlaczego jacyś ludzie chcą zachować sobie prawo do zabijania innych ludzi, tylko dlatego, że tamci nie mogą się bronić?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dlaczego jacyś ludzie chcą zachować sobie prawo do zabijania innych ludzi, tylko dlatego, że tamci nie mogą się bronić?
    A dlaczego jacyś ludzie chcą zabijać kobiety tylko dlatego, że są kobietami i mogą zachodzić w ciążę i tej ciąży nie donosić?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dlatego nie Idę do kościoła,nie będę słuchać gadki w jedną stronę!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pomijając już fakt traktowania kobiet przedmiotowo i odbierania im prawa głosu zapytam kto będzie utrzymywał dziecko urodzone przez zgwałcona nastolatkę, kto zapewni jej kontynuacje edukacji ? Kobieta - dziecko nastoletnie ma ponosić ofiarę za to ze stała się ofiara bestii która ja zgwałciła ? Jakim prawem zabierają głos i próbują decydować w tej sprawie chłopcy w czarnych sukienkach ? Umoralniają kobiety będąc grzesznymi bardziej niż one same ...Przerażajace...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem katolikiem. Wierzącym i praktykującym. Jestem także realistą i zwykłym człowiekiem! Jednak nie jestem za zaostrzeniem ustawy antyaborcyjnej! Nie wyobrażam sobie sytuacji, gdyby moja żona, córka miała umrzeć z powodu zagrożenia ciążą a nie można wykonać aborcji! Nie wyobrażam sobie także, by po poronieniu, które już samo w sobie jest wielkim nieszczęściem, była przesłuchiwana przez prokuratora!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Moim zdaniem powinno zostać tak jak jest, czyli aborcja legalna tylko w niektórych przypadkach takich jak gwałt, wady rozwojowe płodu, zagrożenie życia matki. Dlaczego kobieta ma ryzykować swoje życie dla załóżmy płodu, które nie ma żadnych szans na normalne życie, byłoby np warzywem albo umarło godzinę po urodzeniu? Dlaczego w przypadku zagrożenia swojego życia, kobieta ma być zmuszona by donosić ciążę i ryzykować osierocenie np pozostałych swoich dzieci? A co w przypadku gdyby matka zmarła przy porodzie i załóżmy, że nie miałaby nikogo kto by się zajął takim chorym dzieckiem? Kto by się nim opiekował? Kto by płacił? Kościół? Czy może ci wszyscy obrońcy życia? Jestem ciekawa czy ktokolwiek kto popiera ten chory pomysł, byłby wstanie zrezygnować z wyjazdu na wakacje, z nowego samochodu, remontu by przeznaczyć te pieniądze na dom dziecka, hospicjum czy inne instytucje zajmujące się takimi chorymi i niechcianymi dziećmi. Wszyscy mówią, że przecież jeżeli kobieta nie chce dziecka to może po urodzeniu oddać je i na pewno ktoś się znajdzie i otoczy je opieką. Taa jasne, widać to po przepełnionych domach dziecka a już szczególnie dużo chętnych jest by adoptować chore, niepełnosprawne dziecko. Zastanówcie się czy sami byście takie przygarnęli. Raczej wątpię. A tak trochę ironicznie, to może niedługo zostanie wprowadzony zakaz masturbacji mężczyzn, przecież marnuje się wtedy tyle nasienia, tyle potencjalnych dzieci ląduje w chusteczce. Zakażmy też antykoncepcji, ale nie samych tabletek ale także prezerwatyw. Obrońcy życia pamiętajcie, że kościół nakazuje stosować naturalne metody, a tak w ogóle to seks tylko po ślubie. Mam nadzieję, że wszyscy obrońcy kościoła i wielce wierzący się do tego stosują.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wniosek z tego taki że przyszła pora przy wejściu do domów pisać duże Ctr+Alt+Del.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Głupi to naród, który daje się manipulować sekcie starych kawalerów, którzy narzucają kobietom prawa, których oni sami nigdy nie będą musieli przestrzegać. KSIĘŻA WON z naszego życia!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A co będzie jak zgwałcą komuś żonę??? Tyle teraz jest przypadków agresji przez imigrantów , może jeszcze nie w PL ale na zachodzie zaraz zaczną się gwałty na większą skalę bo młode 30 letnie byczki kobiety zostawili na froncie wojny. I co wtedy? , czy w mam wychowywać dziecko jakiegoś islamisty czy pożucić żonę ?? Niech jakiś mądry filozof mi odpowie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Głupi to naród, który daje się manipulować sekcie starych kawalerów, którzy narzucają kobietom prawa, których oni sami nigdy nie będą musieli przestrzegać. KSIĘŻA WON z naszego życia!
    Manipulować? Teraz to sobie możecie jedynie ponarzekać bo na taką władzę głosowaliście. Chcieliście zmian to macie, same dobre, kolesiostwo wszędzie, kler rządzi, prezydent lata sobie rządowym odrzutowcem w weekendy  tu i tam i już wylatał 700 tys. zł. a wy dostaliscie jałmużnę 500 zł i się cieszcie. Taka dobra zmiana.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do takich standardów "swiatowych" niedługo dołączymy oczywiście bez możliwości ratowania życia kobiety.   Aborcja zakazana we wszelkich okolicznościach lub dozwolona tylko aby ratować życie kobiety   Ameryka Południowa:   Brazylia, Kolumbia, Chile, Republika Dominikańska, Salvador, Guatemala, Haiti, Honduras, Meksyk, Nikaragua, Panama, Paragwaj, Wenezuela;   Afryka Centralna:   Angola, Benin, Czad, Kongo, Wybrzeże Kości Słoniowej, Gabon, Guinea- Bissau, Kenia, Lesotho, Madagascar, Mali, Mauretania, Mauritius, Niger, Nigeria, Senegal, Somalia, Tanzania, Togo, Uganda.   Środkowy Wschód i Północna Afryka:   Afganistan, Egipt, Iran, Lebanon, Libia, Oman, Sudan, Syria, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Yemen.   Azja i Pacyfik:   Bangladesz, Indonezja, Laos, Myanmar, Papua Nowa Guinea, Filipiny, Sri Lanka   Europa:   Irlandia, Malta;   Aborcja dozwolona tylko aby ratować życie kobiety lub chronić jej zdrowie fizyczne   Ameryka Południowa    
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
na miejscu kobiet odpuściła bym sobie udział w mszach i innych cyrkach kościelnych,bo kler swoim działaniem sprowadza kobiety do roli przedmiotu,który można użyć i wyrzucić
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Smutne to, ze teraz za kobiete beda decydowali ci, co dzieci nie maja. Co maja na temat rodzenia i dZieci maja do powiedzenia księża i Kaczyński, którzy dzieci nie maja lub ich nie wychowują? Czy oni wiedza, co znaczy wychowanie dziecka niepełnosprawnego? Dlaczego zgwałcona kobieta ma nosić dziecko jakiegoś popaprańca? Czy po to, zeby je nienawidzić? Jakiez to okropne konsekwencje społeczne przyniesie! biskipu, zajmijcie sie pedofilia i pijaństwem w kościele, a nie kobietami, ktore i tak wielkimi rozterkami sa targane, kiedy usłysza lekarska diagnozę i wara Wam od tego! Mamy, póki co, wolność!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jaką wolność? Episkopat żąda, episkopat ma. Uchwalą ten zakaz i to szybciutko. Pani premier też jest za.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wreszcie ktoś zrobi z tym porządek! :) Proaborcyjną propagandę robią ludzie, którzy nie wiedzą, czym aborcja naprawdę jest. Jeśli uważasz, że "aborcja jest super", to zmieniłbyś zdanie, gdybyś miał z nią styczność. Albo gdyby dotknęło to twoich bliskich (czego nikomu nie życzę). Poaborcyjna trauma niszczy kobietę psychicznie i potem staje się wrakiem aż do samej śmierci.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Uważam, że zakaz dokonywania aborcji jest słuszny. Nie widzę problemu aby oddać dziecko do okna życia czy do domu dziecka. Jeżeli ja z różnych przyczyn nie potrafię się nim zająć. Może ktoś inny je pokocha, obdarzy ciepłem. Przecież możemy je oddać do okien życia, domu dziecka. W przypadku odebrania życia dziecku żadną miarą go już nie zwrócimy a może z czasem się okazać, że początkowe trudności, które wynikały z niemożności zajęcia się dzieckiem zostaną przezwyciężone. Zwróćmy uwagę na wielkich ludzi np. Fryderyk Chopin, gdyby jego matka dokonała na nim aborcji jak wielka byłaby to strata dla polskiej muzyki klasycznej. Nie chodzi tu o kwestie związane z wiarą ale o troskę o drugiego człowieka. Drugi człowiek jest dla mnie ważny więc podejmuję działania aby chronić jego życie, nie chcę, żeby stała mu się jakaś krzywda.
A niby czemu miałaby na nim dokonać aborcji?? 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie każdy będzie równy dlaczego kościół ma wyłączne prawo sprzedania ziemie Niemcom ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wreszcie ktoś zrobi z tym porządek! :) Proaborcyjną propagandę robią ludzie, którzy nie wiedzą, czym aborcja naprawdę jest. Jeśli uważasz, że "aborcja jest super", to zmieniłbyś zdanie, gdybyś miał z nią styczność. Albo gdyby dotknęło to twoich bliskich (czego nikomu nie życzę). Poaborcyjna trauma niszczy kobietę psychicznie i potem staje się wrakiem aż do samej śmierci.
Aborcja nie jest super i nikt tak nie mowi. Chodzi o to ze super nie jest także to co się proponuje bo usmiercanie kobiet tylko dlatego zeby ratowac dziecko jest jakims totalnym nieporozumieniem i czyms obrzydliwym. Dlaczego kobieta ma umierac bo kosciol "chroni" zycie. Dlaczego kobieta ma cierpiec, dlaczego ma być traktowana jak przestępca kiedy poroni?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...