Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Czytelnik: Buspasy powodują korki. Ratusz: Zmian nie będzie, bo stracimy dotację

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 4 listopada 2016 r. o 06:36 Powrót do artykułu
Pan Grzegorz wybitną wiedzą i wyobraźnią się nie popisał. Likwidacja tego buspasa spowodowałaby jedynie przesunięcie się korka - ciągnąłby się on rano od skrzyżowania JPII z Filaretów aż do skrzyżowania z Armii Krajowej i w efekcie kierowcy staliby na zlikwidowanym buspasie czekając na możliwość zjazdu ze skrzyżowania. Mamy więc do czynienia z typowym przykładem syndromu psa ogrodnika - sobie nie zrobię lepiej to przynajmniej inni (ci w MPK) niech też mają gorzej. Dla takich ludzi mam tylko jedną radę - jedyną przyczyną korków jest nadmiar samochodów, chcesz mniejszych korków odspawaj się od fotela.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na Tysiąclecia szykują już to samo. Dalej głosujcie na włodarza bo to największy bohater ostatnich lat.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nikt mi nie będzie mówił czymmam jeździć. Muszę korzystać z samochodu. Do firmy jeżdżę z laptopem (na którym pracuję również w domu), mam na nim pozapisywane różne dokumenty niezbędne do funkcjonowania firmy, nie zamierzam przez jakiegoś niezdolenego do jazdy samochodem lewaka oberwać w autobusie od udającego narodowca dresa i stracić komputer. Wożę ponadto z sobą nieraz plik różnych papierów. Odbieram dzieci ze szkoły, zawożę je na zajęcia pozalekcyjne, w trakcie pracy muszę nieraz służbowo podjechać w kilka różnych miejsc. Po pracy robię i zawożę zakupy starym, niepełnosprawnym schorowanym dziadkom. Gdybym nie mógł korzystać z samochodu i byłbym zdany na korzystanie z komunkacji publicznej doby by mi zabrakło na załatwienie wszystkich spraw.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Oczywiście, że korki tworzy zbyt duża ilość samochodów a nie żaden buspasy czy system sterowania ruchu.
Tylko dziwne, że przy wyłączonej sygnalizacji korki znikają przy takiej samej ilości samoachodów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Widzicie jakich mamy mundrych projektantów i rządzicieli miasta, że autobus musi stać w korku żeby dostać się do buspasa który to jest przyczyną tegożesz korka.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
hsp napisał:
Buspasy robi się w miastach, które mają tego typu możliwosci a w Lublinie zrobienie busapasa polega na zabraniu jednego pasa kierowcom :] moze miasto to zrozumiem jak zrobią buspas kolo zamku i koroki będą pod Obi :] zapamiętajcie mój komentarz bo te słowa będą prorocze :]
Każdy zdrowomyślący wie o tym. Nie trzebabyś prorokiem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Cała ta historia to doskonały przykład na idiotyzm obecnego funkcjonowania Unii Europejskiej i idiotyzm każdego socjalizmu zawsze i wszędzie. Po realizacji zadania okazało się, że popełniono błąd, zdrowy rozsądek podpowiada, że powinna być możliwość skorygowania błędu. I co? I SIĘ NIE DA ! Pod rygorem najdotkliwszej kary czyli utraty dotacji. Jeżeli przewidziano rozwiązanie X, zapłacono za rozwiązanie X, to rozwiązanie X musi trwać. Na szczęście po pewnym okresie ten obowiązek w prawie unijnym znika i skrzyżowanie będzie można przebudować, ale co się ludzie wcześniej namęczą to ich. Socjalizm to aberracja umysłowa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
36-latek napisał:
Nikt mi nie będzie mówił czymmam jeździć. Muszę korzystać z samochodu. Do firmy jeżdżę z laptopem (na którym pracuję również w domu), mam na nim pozapisywane różne dokumenty niezbędne do funkcjonowania firmy, nie zamierzam przez jakiegoś niezdolenego do jazdy samochodem lewaka oberwać w autobusie od udającego narodowca dresa i stracić komputer. Wożę ponadto z sobą nieraz plik różnych papierów. Odbieram dzieci ze szkoły, zawożę je na zajęcia pozalekcyjne, w trakcie pracy muszę nieraz służbowo podjechać w kilka różnych miejsc. Po pracy robię i zawożę zakupy starym, niepełnosprawnym schorowanym dziadkom. Gdybym nie mógł korzystać z samochodu i byłbym zdany na korzystanie z komunkacji publicznej doby by mi zabrakło na załatwienie wszystkich spraw.
Dokładnie. Człowiek po to pracuje, żeby móc podróżować w komfortowych warunkach a nie z plepstem użerać sie i walczyć o miejsce.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wystarczy zlikwidować darmowe parkingi dla urzędników przy urzędach i po kłopocie, tylko same korzyści, a i miasto będzie miało dodatkowe środki z płatnych miejsc
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Hahaha, bardzo dobrze. Mam nadzieję, że w tych korkach stoją tez mendy popierające buspasy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ta komunikacja już jest niewydolna i niechodzi o korki tylko o liczbę autobusów i trolejbusów , siatkę połączeń 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wyższe o 100% OC powinno odrobinę rozładować problem nadmiernej ilości aut w tym rejonie. Pozdrawiam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Lublin dla, tych, których nie stać na samochód, dodatkowo zarezerwować pasy dla tęczowych. Inni won z Lublina, albo na ścieżkę zdrowia (dreptak).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wystarczy zezwolić w godzinach szczytu na użytkowanie buspasa 7:00-9:00 i po sprawie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wyrzucić Żuka i Kieliszka a wybrać kogoś z PIS i zaraz zlikwidują te buspasy. PO odleciało od rzeczywistych problemów mieszkańców i dla nich nawet proste sprawy są niemożliwe do wykonania. Tak jak ich wspaniałe dzieło, słupy trakcyjne usytuowane w jezdni na Poczekajce, które też są nie do ruszenia, bo Unia się obrazi...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Buss-pas, pedał-pas, debil-pas i nie będzie korków ani ruchu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
spokojnie w 2018 chyba można będzie przerobić rondo - minie okres ochronny unijnego projektu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to jest na zasadzie przedszkolnego ''nie! bo nie!''. to jakieś ''Alternatywy 4 '' czy ''Miś"? jakie profilowanie!!??!! dajcie ludziom żyć! dotację to powinni zabrać za ten wymysł.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zauważyyłem, że władze naszego miasta kochają robić scieżkę rowerową, buspasy ale żeby poszerzyć ulice i zrobić dodatkowe pasy dla samochódów to już nie. Bo zazwyczaj musi być ścieżka rowerowa po obu stronach ulicy, z których mało kto korzysta, a samochody niech się cisną na jednym pasie. Ciekawe co by pan Kieliszek powiedział gdyby musiał codziennie rano jeździć tędy do pracy. I jak słyszę, że na Głębokiej, Racławickich, Lipowej, Narutowicza mają być buspasy to krew mnie zalewa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeszcze nigdy nie usłyszałem z ust rzecznika że coś zrobimy by pomóc. zawsze jest jakieś dziecinne tłumaczenie. a to że system nie działa dobrze bo jest za duży ruch, a to system sie uczy, a to nie zgodne z dyrektywą albo że kierowcy są głupi i nie będą wiedzieli jak skręcać. co za typ został powołany na to stanowisko. kompromitacja
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 3 z 3

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...