Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Do Lublina wrócili studenci. Karetki pogotowia stoją w korkach

Utworzony przez zuza, 1 października 2010 r. o 13:54 Powrót do artykułu
RaPi napisał:
Zapomniał wół jak cielęciem był i tyczy się to dwóch kwestii bycia studentem i miastowości. Ilu Lubelaków tutaj się wypowiadających to rodowici mieszkańcy z dziada pradziada. Większość z was na weekendy do rodziców albo do babci na wieś jedzie a w internecie zgrywają wielkich mieszczuchów. [/quote] Ja! Ja! Ja! Ja tutaj z dziada, pradziada (a nawet dużo wcześniej)!
RaPi napisał:
Studenci nakręcają to miasto. Z braku miejsc na miasteczku nikt się nie wybiera na zajęcia samochodem a za korki winić trzeba miasto przez opieszałość w budowie infrastruktury drogowej i samych kierowców za styl jazdy.
Ale za miejsca parkingowe dla studentów (a raczej za ich brak) odpowiedzialne są same uczelnie, które nie raczyły zauważyć, że coś w tej kwestii się zmieniło przez ostatnie 20 lat... vide nowy humanik UMCS... miejsc dla studentów praktycznie brak, a budynek wybudowany niedawno. [quote name='RaPi' date='01 October 2010 - 18:34 PM' timestamp='1285950893' post='355472'] Do tego forumowicza który o bus pasach pisze. Gdzie ty chcesz takie pasy utworzyć jak większość ulic ma jeden lub góra dwa pasy ruchu.
Też racja. Wyznaczenie buspasów w Lublinie skończyłoby się totalnym zakorkowaniem i tak już poważnie cierpiącego z powodu korków miasta. Dużo więcej dałoby wyprowadzenie poza centrum miasta ruchu tranzytowego (budowa obwodnicy). Ale niestety, inwestycje drogowe w tym kraju to przedmiot coraz bardziej zjadliwych dowcipów. Jedyne co przyznać można ekipie obecnie rządzącej Polską, to fakt, że w końcu coś się w tym kierunku ruszyło (o 20 lat za późno, ale zawsze).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dąbski fraaajer-godny reprezentant pogotowia???-wstyd i śmiech na sali taki ratowaczek cham i sprzedawczyk.kultury wieśniaku.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zzz napisał:
Tylko kto będzie wtedy kupował towary? Ci najbiedniejsi?
A myślisz, że oni tutaj tak dużo kupują jak wałówę ze sobą przywożą z weekendu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
------ napisał:
O Dąbski pierwszy podpier***acz w lubelskim pogotowiu ratunkowym liżdup Pawłowskiej. Naucz się lepiej jezdzić na sygnale bo stwarzasz zagrożenie w ruchu lądowym wjeżdzając na czołówkę na skrzyżowaniu na czerwonym. Miało to kiedyś miejsce musiałem spiepszać na wysoki krawężnik między drzewami a powinienem wyjechać na czołówkę tak aby wina była obustronna albo jego bo gdzie miałem zjechać na szczęście byłem samochodem o wysokiej podłodze ale jak bym był innym to doszło by do wypadku.
Do zobaczenia w sądzie. Wiem kim jesteś. Nikt w internecie nie jest na szczęście anonimowy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
przechodzień napisał:
A jak już mowa o czasie dojazdu to wstyd aby do kobiety potrąconej przez samochód wczoraj na Męczenników Majdanka jechało ponad 10 minut mimo że blisko pogotowie na Tetmajera A pogotowie przyjechało z innej Podstacji z Weteranów kobieta mało co się nie wykończyła. Jeszcze raz powtarzam że wstyd aby policja i straż przyjechała przed pogotowiem mam nadzieję że to Pan Kulesza czyta.
Panie przechodniu, a jest Pan pewny, ze w tym czasie na ul. Tetmajera stala jakas wolna karetka ? Pewnie gdyby zespoly nie musialy "leczyc" przeziebien i menstruacyjnych boli brzucha, lub tez "podnosic" lezacych pijakow to Pani nie musialaby czekac 10 minut. Zreszta, na miejscu jak juz sam napisales byly odpowiednie sluzby ktore w ramach swoich kompetencji i mozliwosci powinny pomocy udzielic, jak i rowniez Ty sam przechodniu do takiej pomocy jestes zobowiazany...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pedały pacjenci zjeby
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Anka napisał:
A, czyli studenci (ze wsi) napędzają miasto-wieś. Że Lublin to specyficzne miasto tu się zgadzam, ale studenci napędzają go co najwyżej w takim stopniu, że dają zarabiać wynajmującym stancje, pubom, kebabom, xero itp... a potem zajmują i tak deficytowe miejsca pracy, z którą nie byłoby aż takiego problemu, gdyby nie nadmiar tych z "dyplomem". Gotowi są pracować za niższe stawki, byle tylko jakoś się "tu w mieście" zaczepić, a konsekwencje odczuwalne dla nas wszystkich.
no słuchaj ale gdyby nie studenci to lublin nie istnial . zobacz co sie dzieje od czerca do wrzesnia totala bida i czy ci sie to podoba czy nie to studenci rzadza miastem
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kierowca Bombowca napisał:
Ja! Ja! Ja! Ja tutaj z dziada, pradziada (a nawet dużo wcześniej)! Ale za miejsca parkingowe dla studentów (a raczej za ich brak) odpowiedzialne są same uczelnie, które nie raczyły zauważyć, że coś w tej kwestii się zmieniło przez ostatnie 20 lat... vide nowy humanik UMCS... miejsc dla studentów praktycznie brak, a budynek wybudowany niedawno. Też racja. Wyznaczenie buspasów w Lublinie skończyłoby się totalnym zakorkowaniem i tak już poważnie cierpiącego z powodu korków miasta. Dużo więcej dałoby wyprowadzenie poza centrum miasta ruchu tranzytowego (budowa obwodnicy). Ale niestety, inwestycje drogowe w tym kraju to przedmiot coraz bardziej zjadliwych dowcipów. Jedyne co przyznać można ekipie obecnie rządzącej Polską, to fakt, że w końcu coś się w tym kierunku ruszyło (o 20 lat za późno, ale zawsze).
wiesz kolego ja studiuje akurat gospodarke przestrzenna zajmującą sie akutat dokladnie takimi sprawami wiec mowie ci z doswiadczenia mojego i . moich wykladowcow ze da sie to zmienic tylko do wladzy musza dojsc kompetentni ludzie a nie tacy idioci co są
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
wiesz kolego ja studiuje akurat gospodarke przestrzenna zajmującą sie akutat dokladnie takimi sprawami wiec mowie ci z doswiadczenia mojego i . moich wykladowcow ze da sie to zmienic tylko do wladzy musza dojsc kompetentni ludzie a nie tacy idioci co są
Czuję się zaszczycony. Ktoś odpowiedział na mój post... sprzed dwóch lat z hakiem. To postaram się odpowiedzieć merytorycznie. Rzeczywiście winne są władze. Nie do pomyślenia jest, że w Planach Zagospodarowania Przestrzennego umieszcza się wymóg dostarczenia 0,6 czy 0,8 miejsca parkingowego na lokal mieszkalny i jednego na 50 czy 100mkw powierzchni biurowej. Nie te czasy, kiedy samochód miało dwóch mieszkańców na dwudziestu a do pracy samochodem dojeżdżał jedynie szef. Niektóre miasta powoli to rozumieją (słyszałem, że w Warszawie w takim PZP Wilanowa wymogi są dwa razy wyższe - tj. 1,5 miejsca postojowego na każdy lokal mieszkalny). Ale to Warszawa. W Lublinie niektóre dzielnice nie mają jeszcze nawet uchwalonych PZP... to co my mówimy o planowaniu? Tutaj nadal można wybudować Sąd przy Zana, Skarbówkę na Czechowie, humanik, centrum kongresowe, czy halę widowiskowo-sportową (wracam znów w okolice Zana) mając głęboko w d..użym poważaniu to, jak to wpłynie na komfort okolicznych mieszkańców, zatrudnionych w tych miejscach pracowników oraz petentów/czy studentów (o studentach w tym mieście myśli się zaś zdecydowanie za mało - może i 2/3 to i tak hołota, której wystarczy wódka, piwo i tania dyskoteka, ale nawet oni mają samochody i muszą je mieć gdzie zostawić... tym bardziej, że przynajmniej z punktu widzenia miasta, student rozrywkowy jest bardziej dochodowy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...