Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Elpomiar: Firma w rozsypce, pracownicy w kropce

Utworzony przez kutwa, 9 sierpnia 2012 r. o 06:26 Powrót do artykułu
Dobra dobra panowie. Ryba jaki jest taki jest, ale nie on jest winien tego, że elpomiar się rozpadł! Drugi z prezesów wyprowadził z firmy grube miliony a teraz udaje, że nic się nie stało i spokojnie do pracy przychodzi... Ryba ratuje teraz to co można uratować - czyli część sprzętu i część ludzi - w SCR już pracuje około 50 osób, które przeszło z elpomiaru. Czobot zrzekł się praw do SCR bo pewnie go ryba prokuratorem postraszył za przekręty. To, że i Ryba jest przekręt - nie zaprzeczam - znam go ponad 10 lat - ale tutaj zaprzeczam, że jest on winny całej tej sytuacji!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak sobie patrzę i śmiać mi się chce z tych wszystkich którzy piszą że ten czy tamten prezes to przekręt itd..Ciekaw jestem ilu z tych którzy tak piszą sami by przekrętów nie robili gdyby mogli-zwykła zazdrosć,że ktoś może a wy nie?A który z nich ma pojęcie o prowadzeniu firmy?o wszystkich często deb***owatych przepisach,podatkach,zusach i innych chorych cudach w tym kraju?Ok-firma padła-a to ,że na gruzach tej firmy powstanie inna to chyba całkiem nieźle-przynajmniej cos będzie i ktos będzie miał co robić.Takie są realia.Też widziałem nieraz tych kretynków z tej firmy i nieraz się dziwiłem jak z takimi ludźmi mozna coś robić.Ale nie jest tez łatwo znaleźć właściwych ludzi.Łatwiej jest zawsze znaleźć biadolących i mało potrafiących.Pretensje że wyprowadza majątek do innej firmy-i ma rację,a na co ma czekać-aż wszystko komornik zajmie?Wtedy nikt nie będzie miał nic,ani prezesi,ani pracownicy.Tak niestety jest u nas-wszyscy chcieliby byc prezesami,i zawsze wiedzą lepiej jak zarządzać firma,tylko jakos sami nigdy nic nie robili i pojęcia o tym nie mają-kopary w dół spuszczaja jak się dowiadują jaka jest różnica między płacą brutto a netto-śmiech na sali.Ale rzecz jasna oni by juz właściwie pokierowali całą firmą,ba nawet państwem.Bez żartów .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
podw napisał:
Tak sobie patrzę i śmiać mi się chce z tych wszystkich którzy piszą że ten czy tamten prezes to przekręt itd..Ciekaw jestem ilu z tych którzy tak piszą sami by przekrętów nie robili gdyby mogli-zwykła zazdrosć,że ktoś może a wy nie?A który z nich ma pojęcie o prowadzeniu firmy?o wszystkich często deb***owatych przepisach,podatkach,zusach i innych chorych cudach w tym kraju?Ok-firma padła-a to ,że na gruzach tej firmy powstanie inna to chyba całkiem nieźle-przynajmniej cos będzie i ktos będzie miał co robić.Takie są realia.Też widziałem nieraz tych kretynków z tej firmy i nieraz się dziwiłem jak z takimi ludźmi mozna coś robić.Ale nie jest tez łatwo znaleźć właściwych ludzi.Łatwiej jest zawsze znaleźć biadolących i mało potrafiących.Pretensje że wyprowadza majątek do innej firmy-i ma rację,a na co ma czekać-aż wszystko komornik zajmie?Wtedy nikt nie będzie miał nic,ani prezesi,ani pracownicy.Tak niestety jest u nas-wszyscy chcieliby byc prezesami,i zawsze wiedzą lepiej jak zarządzać firma,tylko jakos sami nigdy nic nie robili i pojęcia o tym nie mają-kopary w dół spuszczaja jak się dowiadują jaka jest różnica między płacą brutto a netto-śmiech na sali.Ale rzecz jasna oni by juz właściwie pokierowali całą firmą,ba nawet państwem.Bez żartów .
Z całym szacunkiem chyba nie wiesz o czym piszesz. Dobrze zrobili, że wyciągnęli pieniądze z firmy i przycięli podwykonawców i dostawców?????? Człowieku tam też pracują ludzie i chcą zarabiać nie wiesz ile firm pociągną za sobą. Prezes jeden czy drugi ma leżeć na kasie a inni głodować tylko dla tego że to oni są prezesami???? Firma SCR Energetyka została zarejestrowana w 2010 roku więc o jakich gruzach piszesz. Przypominam teraz mamy rok 2012 A firama prezesa ZC Zbigiew Czobot gdzie wypływały pieniądze??? Jeżeli ktoś przygotowuje się do upadłości 2 lata to o czymś świadczy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dostawca napisał:
Z całym szacunkiem chyba nie wiesz o czym piszesz. Dobrze zrobili, że wyciągnęli pieniądze z firmy i przycięli podwykonawców i dostawców?????? Człowieku tam też pracują ludzie i chcą zarabiać nie wiesz ile firm pociągną za sobą. Prezes jeden czy drugi ma leżeć na kasie a inni głodować tylko dla tego że to oni są prezesami???? Firma SCR Energetyka została zarejestrowana w 2010 roku więc o jakich gruzach piszesz. Przypominam teraz mamy rok 2012 A firama prezesa ZC Zbigiew Czobot gdzie wypływały pieniądze??? Jeżeli ktoś przygotowuje się do upadłości 2 lata to o czymś świadczy.
To juz zupełnie inna bajka.I to co piszesz akurat rozumiem i do mnie trafia, bo sam dobrze wiem jak to wygląda.Pisałem trochę o czym innym,jak już wspomniałem dostawcy to inna sprawa, i tu się zgadzam po trzykroć,niejeden już towar dostarczył,i nic z tego nie ma,a sam płacic musi.SCR jak piszesz już dawno była zarejestrowana-tez się tym kiedyś musiałem zainteresować.To jest bolesne ,że tak niestety prowadzi sie interesy,ale to nie tylko u nas.Róznica jest tylko taka ,że w naszym kraju przykład idzie z góry.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Proszę o pomoc, el-pomiar wisi mi dwie wypłaty. Mam umowe zlecenie razem z wystawionym do niej rachunkiem. Co mam z tym zrobić. Pani z inspekcji pracy kazała pisać wniosek do sądu o "ustalenie stosunku pracy" i udowadniać w nim że pracowałem tam,co tam robiłem z kim i że w ogóle to powinnem być zatrudniony na umowę o prace. Dla mnie to błazenada ,mam rachunek podpisany i interesuje mnie tylko odzyskanie pieniędzy. Czy ta umaowa z rachunkiem ma jakąkolwiek wartosć w tym kraju ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wychodzi cały obraz sytuacji. Ryba na budowach a Czobot - "czysty jak kryształ" opanował księgowość i pompował kasę z firmy. Teraz udaje głupa - hazardzista przegrał w" jednorękiego bandytę". Kto w to wierzy. Ztaką kasą można różne bajki opowiadać, jak ma się zapewniony byt bez pracy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
każdy smaruje Rybę bo ma wyrok, a prawowitym Czobocie nikt nie pisze że wyprowadził pieniądze, ale to przecież Ryba ma wyrok, a jak się kogoś bezpośrednio zapyta czy go oszukał to okazuje się że nie i że nie jest taki zły ale to jego wina bo ma wyrok
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
każdy wiedział jak godziny pisać i firmę okradać-więc ludzie zamknijcie się bo bo nikt źle nie miał,a jak mu się krzywda działa to po co siedział??? a rzeczywiście jak przychodził młody inżynier i bez uprawnień dostał 2500 - 4000zł to mu się w du..e poprzewracało i wielkiego kierownika zgrywał. LUDZIE W ELPOMIARZE MIELI ZA DOBRZE!!! tym bardziej że od całości płacone były wszystkie składki
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To prawda, że za dobrze było! Stare dziadki o wydajności 20% po 13 zł/godzinę mieli i zamiast robić - tylko godziny liczyli. Dodatkowo delegacje, majstrowie po 5 stówek dodatku - to ponad 4 tys na rękę wychodziło. W okolicznych firmach elektrycznych - nigdzie tak dobrze nie było. Inżynierki tak samo - większość się do roboty nie nadawało a po 2-3 tys zbierali. W firmie nie doceniało się jednak tych dobrych - każdy zawsze złodziej i tyle.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
elektryk napisał:
Pracowałem w tej firmie, dobrze im szło dopóki nie szarpnęli się na S17 Widocznie za wysokie progi jak dla firmy istniejącej zaledwie 5 lat.
Nie w S17 leżał problem, gdyby nie S17 już zimą byś nie miał wypłaty ...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
google napisał:
Scr Energetyka Sp. z o.o. http://s5.panoramafirm.pl/_d/common/infopage/icons/address.png Adres ul. Olszewskiego 18 20-481 Lublin woj. lubelskie
Dawny budynel ELBUD-U Lublin A swoją drogą to Siczek to też niezły przekrętas bo jak można było położyć taką firmę ja ELBUD?? Draństwo pierwszej kategorii
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a swoją drogą to faktycznie w tej firmie za dużo dziwolągów bez pojęcia pracowało i to za dużą kasę...ciekaw jestem czy któryś by się zgodził pracować za mniej gdyby była taka potrzeba ,żeby firmę ratować.Owszem prezesi sobie poradzą,ale obwinianie tylko ich to trochę przesada.Nie pamiętaja juz ludzie jak godziny fikcyjne pisali,jak sprzętu nie szanowali,materiał wypuszczali...itd itd. Teraz wielkie larum bo kasy zabrakło.Jak piszecie część ludzi przechodzi do SCR, i dobrze,może to będzie jakis naturalny odsiew?W sumie to nie jest taki głupi manewr-raczej świadczy to o tym że prezesi wiedza co robią.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeśli idzie o bazę na trasie Lublin-Piaski to tamtejszy gang pod przywództwem majsterka przywłaszczył setki kilogramów miedzi. W dzień koparki i ciągnik zamiast robić robote to wypruwały kable z ziemi. Wieczorem majsterek z giermkami wypalali miedź i pisalisobie godziny.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sid napisał:
Jeśli idzie o bazę na trasie Lublin-Piaski to tamtejszy gang pod przywództwem majsterka przywłaszczył setki kilogramów miedzi. W dzień koparki i ciągnik zamiast robić robote to wypruwały kable z ziemi. Wieczorem majsterek z giermkami wypalali miedź i pisalisobie godziny.
To to akurat pod prokuratora podchodzi - szczególnie wtedy gdy GW zapłacił za wykonane roboty a tak jak piszesz - kable zostały prawdę mówiąc UKRADZIONE. Jak GW zrobi inwentaryzację to wszystko wyjdzie i będą mieli straszne problemy, ale to nie mój problem. Problem z tym wszystkim będzie wtedy jak przyjdzie do rozliczeń jak będą wypowiedzenia ludziom dawać, a z tego co słyszałem - mają od przyszłego tygodnia zaczynać. Firma jeszcze nie jest w upadłości bo tylko jeden z członków zarządu(Ryba) zgłosił upadłość, a prawo mówi, że cały zarząd musi zgłosić w takim przypadku upadłość - teraz sprawa jest zawieszona i nikt tak na prawdę nie wie o co chodzi...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sid napisał:
Jeśli idzie o bazę na trasie Lublin-Piaski to tamtejszy gang pod przywództwem majsterka przywłaszczył setki kilogramów miedzi. W dzień koparki i ciągnik zamiast robić robote to wypruwały kable z ziemi. Wieczorem majsterek z giermkami wypalali miedź i pisalisobie godziny.
To to akurat pod prokuratora podchodzi - szczególnie wtedy gdy GW zapłacił za wykonane roboty a tak jak piszesz - kable zostały prawdę mówiąc UKRADZIONE. Jak GW zrobi inwentaryzację to wszystko wyjdzie i będą mieli straszne problemy, ale to nie mój problem. Problem z tym wszystkim będzie wtedy jak przyjdzie do rozliczeń jak będą wypowiedzenia ludziom dawać, a z tego co słyszałem - mają od przyszłego tygodnia zaczynać. Firma jeszcze nie jest w upadłości bo tylko jeden z członków zarządu(Ryba) zgłosił upadłość, a prawo mówi, że cały zarząd musi zgłosić w takim przypadku upadłość - teraz sprawa jest zawieszona i nikt tak na prawdę nie wie o co chodzi...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ale ślicznie, to sa dopiero extra pracownicy-własnie wyciągaja wewnętrzne sprawy firmy, nawzajem na siebie donoszą itd.To sa sprawy o których mozna mówic wewnątrz firmy , a nie wyciągać i rozgłaszać na cały świat. Jak było dobrze i mozna było coś zawinąć to firma była super, a kiedy firma ma problemy to by się nawzajem potopili.Nikomu nie życzę takich pracowników. Prezesi winni są zawsze, bo zawsze właściciele sa za firmę odpowiedzialni, i dletego to oini ryzykują całym swoim majątkiem ,a reszta ma to gdzies,wziąść swoje,odbebnić godziny i na piwko do domciu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
http://www.180.no/fi...07712360041.htm ... i jeszcze jedna firma marcina ryby.....tym razem norweska....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
NIech ktoś napisze wskazówki jak odzyskać pieniądze od rybi i czobota za umowy o dzieło ( po 1600 zł netto) takie bez składek na ZUS i innych. To ten ktoś zrobi dobrze. A nie jakies jatki tych chytrusów jak Pruszkowski, Kruczki i inni, który olewali i ściemniali w pracy i mieli średnio 3,5 tys miresięcznie netto przy pełnych składkach (umowa o prace)!!!!! MNIE RYBA Z CZOBOTEM - CZYLI ELPOMIAR OSZUKAŁ NA 3 tys zł. MAM KREDYTY DZIECI NA UTRZYMANIU I JESTEM BEZ PRACY, A ONI SĄ MILIONERAMI I SIĘ ZE MNIE ŚMIEJĄ. OHYDA Z TAKIMI BUSINESSMANAMI!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
NIech ktoś napisze wskazówki jak odzyskać pieniądze od rybi i czobota za umowy o dzieło ( po 1600 zł netto) takie bez składek na ZUS i innych. To ten ktoś zrobi dobrze. A nie jakies jatki tych chytrusów jak Pruszkowski, Kruczki i inni, który olewali i ściemniali w pracy i mieli średnio 3,5 tys miresięcznie netto przy pełnych składkach (umowa o prace)!!!!! MNIE RYBA Z CZOBOTEM - CZYLI ELPOMIAR OSZUKAŁ NA 3 tys zł. MAM KREDYTY DZIECI NA UTRZYMANIU I JESTEM BEZ PRACY, A ONI SĄ MILIONERAMI I SIĘ ZE MNIE ŚMIEJĄ. OHYDA Z TAKIMI BUSINESSMANAMI!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mariusz napisał:
NIech ktoś napisze wskazówki jak odzyskać pieniądze od rybi i czobota za umowy o dzieło ( po 1600 zł netto) takie bez składek na ZUS i innych. To ten ktoś zrobi dobrze. A nie jakies jatki tych chytrusów jak Pruszkowski, Kruczki i inni, który olewali i ściemniali w pracy i mieli średnio 3,5 tys miresięcznie netto przy pełnych składkach (umowa o prace)!!!!! MNIE RYBA Z CZOBOTEM - CZYLI ELPOMIAR OSZUKAŁ NA 3 tys zł. MAM KREDYTY DZIECI NA UTRZYMANIU I JESTEM BEZ PRACY, A ONI SĄ MILIONERAMI I SIĘ ZE MNIE ŚMIEJĄ. OHYDA Z TAKIMI BUSINESSMANAMI!!!!!
Musisz czekać do 5 października aż sąd ogłosi upadłość. Potem idziesz do darmowego radcy prawnego który jest w kazdym większym mieście, on przygotuje ci odpowiednie pismo. Ja zostałem poinformowany przez takiego radce że umowy o dzieło znajdą się w 4 grupie oczekujących na pieniadze i szanse na ich odzyskanie są prawie zerowe. Jako że dużo sprzętu z ELPOMIARU zostało przeniesione do SCR ENERGETYKA to raczej nie licz że po zlicytowaniu majątku zostanie coś dla ciebie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...