Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Ile kosztuje ślub? W tym kościele nie ma cennika. Proboszcz: "Dopóki jestem, ofiara dowolna"

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 18 sierpnia 2016 r. o 12:53 Powrót do artykułu
Można? Tyle że mafia kościelna tego nielubi. Powodzenia i wytrwałości dla tego Księdza.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wydaje mi się, że chodzi o kościół przy ul. Gospodarczej w Lublinie. Jeżeli tak, to brałem tam ślub w 2013 r. Podpisaliśmy w kancelarii wszelkie niezbędne dokumenty i wyszliśmy - nikt nawet nie zasugerował nam konieczności uiszczania jakiejkolwiek opłaty. Gdy wróciliśmy o to zapytać powiedziano nam, że wysokość ofiary - i samo jej wniesienie - jest zupełnie dowolne... Przy chrzcinach dziecka w 2015 r. było identycznie. W ten sposób buduje się szacunek dla kapłana i wiarę w czystość jego intencji.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie zarabia? To długo tam nie zabawi...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nawet jakby mi dopłacali to nie wezmę ślubu kościelnego . Zabobony nie są dla mnie .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ten proboszcz jest tam od początku istnienia parafii... 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
chodz o koscioł Parafia Nawrócenia Św. Pawła w Lublinie n ul. Bernardyńska 5
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem od roku i oczywiście mówimy o kościele p.w. Nawrócenia św. Pawła w Lublinie. A Parafian z Gospodarczej serdecznie pozdrawiam. Owszm, byłem tam wówczas wikariuszem. Ks. Mirosław M.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szacun! Można? Można! Choć obawiam się, że niestety długo ksiądz tam nie zabawi. Podobnie, jak ks.Leon w M.B. Różańcowej w Puławach. Chodził po kolędzie, jak ludzie nie mieli przeszkód do przyjęcia sakramentu, ale mówili, że ich nie stać, to kazał przyjść i ślub dawał. Tak samo chrzcił dzieci tzw. "nieślubne" bez oporów. I w krótkim czasie dostał "szansę" wyjazdu na Wschód na "misje". Inna sprawa inni proboszcze puławskich parafii- młody w budżetówce, młoda bezrobotna, a ten ładnych parę temu krzyknął 800za ślub+ sugerował kwiaty z jedynie słusznej przykościelnej kwiaciarni (a weź się wypchaj!). A w tym roku kobieta chcąca ochrzcić 3.dziecko usłyszała, że "ofiara" to 350zł i "Beata [Szydło?] im odda". Nóż się w kieszeni otwiera! Jak jest cennik, to znaczy handel usługami, a jak jest handel to powinna być kasa fiskalna, a nie śmieszny ryczałcik zależny od funkcji i liczebności parafii.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
czyżby w kościele zafunkcjonowała zasada konkurencyjności- to coś nowego
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To chyba jakaś pozostałość z PRLu w Polakach, wszystko ma być darmowe, no bo jak to, ja pracownik roku płacę podatki i utrzymuję cały ten kraj, a ksiądz nic nie robi tylko śpiewa 3 razy dziennie. Każdy by chciał pójść do pięknego klimatyzowanego kościoła gdzie ksiądz robi za darmo, kościelny robi za darmo, chrzest, ślub, pogrzeb za darmo. Ludzie nie zdają sobie sprawy ile kosztuje utrzymanie kościoła. W krajach zachodnich ludzie płacą składki, jeśli należą do związku wyznaniowego, a u Nas? Darmo! Mafia kościelna nas rabuje! Należy mi się ślub za darmo! Sytuacja jak w opisanym kościele byłaby w całej Polsce gdyby ludzie zdali sobie sprawę, że usługa o charakterze religijnym kosztuje, tak jak każda inna. Teraz ten ksiądz czeka jak potoczą się wydarzenia: opcja 1 cwaniaczki będą przyjeżdżać specjalnie do niego żeby zaoszczędzić grosza i kościół padnie, albo opcja 2 ludzie z szacunku i poczucia obowiązku będą płacić nawet więcej niż w innych parafiach i eksperyment wypali.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bądźcie hojni na miarę swoich możliwości - to że nie ma cennika nie oznacza, że kościół (jako budynek) czy księża nie mają potrzeb ;D
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Długo on tam nie pobędzie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ksiądz Matuszny udzielał nam ślubu i powiem jednego wszystkim nowożeńcom życzę takiej mszy i oprawy nie mówiąc już o cieple jakie emanuje od tego księdze- z powołania. Rzeczywiście nie ma cennnika tylko OFIARA, która idzie na kościół jego renowacje i odnowę. Polecam również nauki u sw. Pawła naprawdę warto nie jest nudo i zaściankowo polecam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
chodz o koscioł Parafia Nawrócenia Św. Pawła w Lublinie n ul. Bernardyńska 5
Na pewno nie o ten, brałem tam ślub 17 lat temu i zapłaciłem wtedy o zgrozo 600zł co na tamte czasy było sporą sumą
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nareszcie Gratulacje dla proboszcza!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
znam tego księdza gdy był wikarym w innej parafii. Cudownie pracuje z młodzieżą, takich księży potrzeba by wiara katolicka nie wygineła.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Brawo Ksiądz ,Brawo Ty !!! Oby tak u nas było na Podkarpaciu...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ile kosztuje ślub u proboszcza leszka szu.Czy parafianie za pijaka kierowcę zapłacili już grzywnę?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
czy to nie sf?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dzięki takiej postawie księdza kościół nie zbiednieje bo ludzie będą się pchali drzwiami i oknami, a inne parafie będą świeciły pustkami, bo chytry dwa razy traci.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 5

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...