Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Ile kosztuje ślub? W tym kościele nie ma cennika. Proboszcz: "Dopóki jestem, ofiara dowolna"

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 18 sierpnia 2016 r. o 12:53 Powrót do artykułu
Szkoda że u mnie w parafii tak nie ma. Wczoraj byłam u kancelarii aby wpisać chrzest do księgi. Proboszcz do mnie: To dopiero w niedzielę się rozliczymy?!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niech już tylko ksiądz proboszcz jako zatwardziały abstynent nie prowadzi kazań o trzeźwości. Ostatnie było strasznie słabe i nudne.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A w mojej parafii ksądz wprowadził promocję . Jak się weźmie ślub i chrzest w ciągu tygodnia to pogrzeb jest w gratisie .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
pozdr. dla ks.Mirosława, I tak mamy rozumieć zalecenia Ojca Św.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To prawda, ani slowa przy chrzcie o oplacie.A i ksiądz fajny
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ślub i chrzest w ciągu tygodnia...? O dla takich to konieczna promocja.:)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ks.Proboszczu a ma ksiądz jeszcze kolegów w tym fachu????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
. napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
chodz o koscioł Parafia Nawrócenia Św. Pawła w Lublinie n ul. Bernardyńska 5
Na pewno nie o ten, brałem tam ślub 17 lat temu i zapłaciłem wtedy o zgrozo 600zł co na tamte czasy było sporą sumą
. napisał:
Jestem tam proboszczem od roku i za ten okres mogę odpowiadać. Pozdrawiam serdecznie. xMM
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Dzięki takiej postawie księdza kościół nie zbiednieje bo ludzie będą się pchali drzwiami i oknami, a inne parafie będą świeciły pustkami, bo chytry dwa razy traci.
Ale inne parafie wezmą forsę za zgodę na sakrament w innej parafii ,tak robią kasa bez roboty.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Ksiądz Matuszny udzielał nam ślubu i powiem jednego wszystkim nowożeńcom życzę takiej mszy i oprawy nie mówiąc już o cieple jakie emanuje od tego księdze- z powołania. Rzeczywiście nie ma cennnika tylko OFIARA, która idzie na kościół jego renowacje i odnowę. Polecam również nauki u sw. Pawła naprawdę warto nie jest nudo i zaściankowo polecam. Marny z Ciebie katolik skoro nie masz pojęcia o fundamentach religii katolickiej jaką są sakramenty. Gdybyś znał swoją wiarę to wiedziałbyś,że ślub jest sakramentem którego nie udziela ksiądz ale udzielają go sobie nawzajem małżonkowie. Tak więc ksiądz Matuszny nie mógł "udzielić wam ślubu" podobnie jak żaden inny ksiądz. Ale to właśnie ten pseudokatolicyzm polski.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ksiądz bez cennika a Dziennik Wschodni już swój cennik wystawił i artykułu za darmo nie da przeczytać....ot sprawiedliwość ha ha ha ha......
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szacunek dla Księdza. Choć dziwi mnie trochę robienie szumu wokół tego, co jest normą w wielu innych parafiach. Trochę na zasadzie tworzenia opozycji: dobry papież Franciszek, zły kler. :/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Takim wpisem ksiądz sugeruje, że parafia ma 0 złotych i powoduje, że parafianie podświadomie dają więcej bo czują się winni. Nikt przecież nie przyjdzie z pustymi rękami. Ja już wole jasne sytuacje: chrzest 1000, pogrzeb 1500, ślub 2000.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ciekaw jestem, kiedy wreszcie ciemny ludek zauważy, że ksiądz żadnego ślubu nie udziela. Śluby składają sobie nawzajem zawierający związek, a ksiądz tylko "powagą kk poświadcza i błogosławi" (oczywiście nie za darmo). Tak więc udzielanie tego niby sakramentu to najzwyklejsza lipa świadcząca o tym, że mało kto rozumie sens wypowiadanych słów przysięgi małżeńskiej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tubylec napisał:
Ciekaw jestem, kiedy wreszcie ciemny ludek zauważy, że ksiądz żadnego ślubu nie udziela. Śluby składają sobie nawzajem zawierający związek, a ksiądz tylko "powagą kk poświadcza i błogosławi" (oczywiście nie za darmo). Tak więc udzielanie tego niby sakramentu to najzwyklejsza lipa świadcząca o tym, że mało kto rozumie sens wypowiadanych słów przysięgi małżeńskiej.
Widocznie nie znasz Pisma Świętego (Nowego Testamentu) i tego co mówił Chrystus, więc chrzanisz takie farmazony. Żal!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Miałam przyjemność poznać Księdza Proboszcza. Bardzo sympatyczny człowiek o wielkim sercu. Pełen ciepła i dobrego słowa dla każdego. Braliśmy ślub w 2011 roku wówczas powiedział, że jesli nie mamy pieniędzy to i tak nam pobłogosławi. Dla Niego nie liczą się pieniądze lecz ludzie. Dziękujemy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W wielu parafiach to norma, kto chodzi do Kościoła ten wie. Co do udzielenia ślubu, jeśli jest ślub konkordatowy to ksiądz jak najbardziej udziela ślubu:)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Długo proboszczem pewnie nie będzie :) ale życzę wytrwałości tak powinno byc
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
szukaj na fb: kz nszz solidarnosc organistów (z do-PiS-kiem: 2; 3 i 4) Resztę obejmije PiS – lamowska CENZURA!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Praca bez wynagrodzenia? Dlaczego Kościelny i Organista mają pracować za darmo??? Wyzysk większy, niż w Stonce!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...