Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Ile kosztuje ślub? W tym kościele nie ma cennika. Proboszcz: "Dopóki jestem, ofiara dowolna"

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 18 sierpnia 2016 r. o 12:53 Powrót do artykułu
Taka postawa buduje pozycję tego kościoła i z czasem ludzie to doceniają sami stosownymi datkami.To jest zdrowy mechanizm.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja napisał:
tubylec napisał:
Ciekaw jestem, kiedy wreszcie ciemny ludek zauważy, że ksiądz żadnego ślubu nie udziela. Śluby składają sobie nawzajem zawierający związek, a ksiądz tylko "powagą kk poświadcza i błogosławi" (oczywiście nie za darmo). Tak więc udzielanie tego niby sakramentu to najzwyklejsza lipa świadcząca o tym, że mało kto rozumie sens wypowiadanych słów przysięgi małżeńskiej.
Widocznie nie znasz Pisma Świętego (Nowego Testamentu) i tego co mówił Chrystus, więc chrzanisz takie farmazony. Żal! Skoro znasz to dlaczego nie powołałeś się na nie tylko udajesz mądralę którym nie jesteś?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Papież Franciszek mówił,że nie należy brać opłat za sakramenty ,koniec kropka.Ewentualny zwrot kosztów za sprzątanie ,energia elektryczna,organiasta ,kościelny,pranie ornatów itp.O tym Papież nie mówił,no ale???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To jest dobre pytanie, dlaczego organista i kościelny mają pracować za darmo? Ano dlatego, że tak brzmi lepiej i kasy więcej... To samo witanie się z ludźmi pod kościołem, to nie z umiłowania bliźniego, to dobry marketing. Pozory mylą... Jakim człowiekiem jest ksiądz, który poniewiera pracowników, nie płaci im za pracę? Chwalą go jedynie ci, którzy nie znają go z drugiej strony, niestety. Żal...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Szkoda że u mnie w parafii tak nie ma. Wczoraj byłam u kancelarii aby wpisać chrzest do księgi. Proboszcz do mnie: To dopiero w niedzielę się rozliczymy?!
A tak z ciekawości - planowałaś dać jakąś ofiarę, czy tylko "Bóg zapłać"?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tubylec napisał:
Ciekaw jestem, kiedy wreszcie ciemny ludek zauważy, że ksiądz żadnego ślubu nie udziela. Śluby składają sobie nawzajem zawierający związek, a ksiądz tylko "powagą kk poświadcza i błogosławi" (oczywiście nie za darmo). Tak więc udzielanie tego niby sakramentu to najzwyklejsza lipa świadcząca o tym, że mało kto rozumie sens wypowiadanych słów przysięgi małżeńskiej.
Typowa wypowiedź "głupio-mundrego". Poczułeś się lepiej?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Za wykonaną pracę należy się wynagrodzenie.Chyba oczywiste...-prawda? Każdy myślący człowiek za wykonaną usługę księdzu powinien zapłacić z cennikiem czy bez. Ilu jest takich parafian, którzy nie mogą zapłacić z różnych względów?Myślę,że niewielu. Takie postawy księży nie są odosobnionymi przypadkami tylko nikt się nie rozpisuje.Mój ks.Proboszcz jest tak dobrym człowiekiem,że rozumie każdą trudną sytuację i zawsze pomaga.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Praca bez wynagrodzenia? Dlaczego Kościelny i Organista mają pracować za darmo??? Wyzysk większy, niż w Stonce!!! Proponuję czytać ze zrozumieniem. Ani organista ani kościelny nie pracują za darmo. Zwyczajnie kosztów ich pracy parafia nie przerzuca na narzeczonych, ale oni mają wynagrodzenie z Parafii.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
w MOTYCZU jest tak SAMO - nie ma opłat za takie usługi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Durny ks. że reklamuje się w takim szmat...cu 1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
co łaska ...500
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Podzielam zdanie przedmówcy.Nie każdy ksiądz lubi reklamować się w ten sposób.Mój zdecydowanie nie życzyłby sobie tego.Czynione dobro po cichu jest jego najlepszą promocją.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chciałem ci powiedzieć Szanowny Panie, że opowiada Pan dyrdymały ! My zazanaczam my czyli ja i wszyscy płacący podatki w Polsce łożą na sukienkowych 2,5 mld złotych słownie dwa i pół miliarda złotych !!! I to jest za dsarmo ! puknij się w czółko
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
szukaj na fb: kz nszz solidarnosc organistów (z do-PiS-kiem: 2; 3 i 4) Resztę obejmije PiS – lamowska CENZURA!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czytam Państwa komentarze i zastanawiam się co chcecie od Tego Proboszcza. Skoro nie pasują Wam jego pomysły nic nie stoi na przeszkodzie, żeby pójść do innego Ksiedza i zapłacić 1200zl za ślub do tego dodatkowe 250 dla organisty i 200 na kwiaty z nakazem jakie mają być. Szanuję tego Księdza, życzę mu powodzenia i jak najwięcej życzliwych osób na jego drodze. Widać, że ten Ksiądz jest dla ludzi, a nie ludzie dla niego. Zwłaszcza, że zawsze ma czas, żeby z nimi porozmawiać. Powodzenia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a proboszcz w wilkołazie mówi wszem i wobec,że bardzo lubi pieniądze,że są najważniejsze i mimo tego,że on slubu nie udziela to 600 stówek bierze
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Super ! Gratulacje dla księdza, że jest po prostu dobrym człowiekiem ! :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To powinno być normą, a nie wyjątkiem, o którym się pisze w gazetach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I organista frajer zasuwa za darmoche? Nie wierzę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Brak mi w moim kościele dobitnych kazań dobrze wycelowanych w człowieka. Chciało się słuchać choć do dykcji miałam zawsze zastrzeżenia :) No ale, coś za coś :) :) :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...