Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
A kto powiedział, że jeśli anulują kontrakt to pracę dostanie PZL Świdnik? Już raz od PIS-u nie dostali kontraktu na śmigłowce. Co więcej, obecny rząd, szef MON oraz prezydent są mocno pro-amerykańscy. to dlatego Prezydent Duda na 2 tygodnie przed wyborami odwiedził fabrykę w Mielcu a nie w Świdniku. Zresztą mówi się już w kuluarach, że nowy rząd owszem zakupi Caracale ale w mniejszej ilości a resztę uzupełni maszynami amerykańskimi. Należy się domyślać, że chodzi o Sikorsky' ego i PZL Mielec. Wysoce prawdopodobne okaże się, że Świdnik znowu nic nie dostanie. Mam nadzieję, że mój wpis zostanie zarchiwizowany. Powrócę do niego gdy nowy rząd w przyszłości rozstrzygnie przetarg na śmigłowce.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mądre słowa. "Rzyd" idzie na wojnę i pytają się go co będzie tam robił!? A będę zabijał wroga, bede bohaterem, - A jak ciebie zabiją?- Mnie? A za co?....  zgodnie z takim "myśleniem" co niektórym marzy się wojenka...  
  Żydzi mają przede wszystkim Armię uzbrojoną po zęby. Zacznijmy od tego kolego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To dlatego Macierewicz zdecyduje się wesprzeć prorosyjskich Włochów, którzy sprzedali niedawno Rosji 160 śmigłowców AW189 
A co ma piernik do wiatraka??? To że Rosjanie zdecydowali się kupić śmigłowce od AW w tak dużej ilości tylko potwierdza, że to solidne maszyny! 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy Polska jest bogatsza od Kuwejtu? Za Caracale płacimy 87 mln drożej za sztukę. Dziękujemy ci po-zsl!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szkoda, że ten żołnierz nie powiedział Ci (może sam o tym jeszcze nie wie), że w stanie wojny wylot takiego śmigłowca może być jednorazowy i po solidnym ostrzale będzie wymagał generalnego serwisu. Ciekawy jestem kto te śmigłowce będzie transportował do Francji i w jaki sposób. A może będziemy je po prostu od razu złomować bo kto bogatemu zabroni. 
  Większych bzdur dawno nie czytałem. Śmigłowce mają za zadanie m.in przerzucanie sprzętu i żołnierzy na głębokich tyłach gdzie nie toczą się walki. Ciekawe czym będą ich przerzucać z jednego końca kraju w drugi? Busami? Poza tym z tych śmigłowców będą korzystali także komandosi i to nie tylko w  czasie regularnej wojny. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A co ma piernik do wiatraka??? To że Rosjanie zdecydowali się kupić śmigłowce od AW w tak dużej ilości tylko potwierdza, że to solidne maszyny! 
  Chyba gościu nie doczytałeś, że Rosjanie kupują śmigłowce AW189 a nam Włosi chcą sprzedać inny model AW149.  Czytaj ze zrozumieniem zanim zaczniesz klepać w klawiaturę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A kto powiedział, że jeśli anulują kontrakt to pracę dostanie PZL Świdnik? Już raz od PIS-u nie dostali kontraktu na śmigłowce. Co więcej, obecny rząd, szef MON oraz prezydent są mocno pro-amerykańscy. to dlatego Prezydent Duda na 2 tygodnie przed wyborami odwiedził fabrykę w Mielcu a nie w Świdniku. Zresztą mówi się już w kuluarach, że nowy rząd owszem zakupi Caracale ale w mniejszej ilości a resztę uzupełni maszynami amerykańskimi. Należy się domyślać, że chodzi o Sikorsky' ego i PZL Mielec. Wysoce prawdopodobne okaże się, że Świdnik znowu nic nie dostanie. Mam nadzieję, że mój wpis zostanie zarchiwizowany. Powrócę do niego gdy nowy rząd w przyszłości rozstrzygnie przetarg na śmigłowce.
Tu masz rację. Już dawno temu czytałem wypowiedź J. Kaczyńskiego, który powiedział, że to Amerykanie powinni wygrać ten przetarg. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Doczytałem i wiem doskonale, że to dwa różne modele. Ale nadal nie rozumiem związku! Co ma wspólnego sprzedaż śmigłowca AW189 dla Rosji z przetargiem dla naszej armii? Wyskoczyłeś z rosyjskim kontraktem jak gumka z majtek i jeszcze mi zarzucasz, że bezmyślnie klepię w klawiaturę  :blink:   
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chyba gościu nie doczytałeś, że Rosjanie kupują śmigłowce AW189 a nam Włosi chcą sprzedać inny model AW149.  Czytaj ze zrozumieniem zanim zaczniesz klepać w klawiaturę.
Doczytałem i wiem doskonale, że to dwa różne modele. Ale nadal nie rozumiem związku! Co ma wspólnego sprzedaż śmigłowca AW189 dla Rosji z przetargiem dla naszej armii? Wyskoczyłeś z rosyjskim kontraktem jak gumka z majtek i jeszcze mi zarzucasz, że bezmyślnie klepię w klawiaturę  :blink:   
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Doczytałem i wiem doskonale, że to dwa różne modele. Ale nadal nie rozumiem związku! Co ma wspólnego sprzedaż śmigłowca AW189 dla Rosji z przetargiem dla naszej armii? Wyskoczyłeś z rosyjskim kontraktem jak gumka z majtek i jeszcze mi zarzucasz, że bezmyślnie klepię w klawiaturę  :blink:   
  Jakbyś zauważył to ja się odniosłem do durnego wpisu sugerującego jakoby zakup Caracali przez Polskę to była nagroda za to, że Francuzi z rezygnowali ze sprzedaży Mistrali Rosji. Poza tym gdyby to była prawda to by oznaczało, że Polska ma silną pozycję w Europie skoro Francuzi zrezygnowali z robienia interesów z Rosją podkopując tym samym na przyszłość dobre stosunki z tym krajem, z którym prowadzą szereg lukratywnych interesów. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Większych bzdur dawno nie czytałem. Śmigłowce mają za zadanie m.in przerzucanie sprzętu i żołnierzy na głębokich tyłach gdzie nie toczą się walki. Ciekawe czym będą ich przerzucać z jednego końca kraju w drugi? Busami? Poza tym z tych śmigłowców będą korzystali także komandosi i to nie tylko w  czasie regularnej wojny. 
Skoro mają za zadanie tylko przerzucać sprzęt i żołnierzy i nie uczestniczyć w boju to po co ta awantura? Kupmy najtańszy śmigłowiec transportowy, pomalujmy go w barwy maskujące i skończmy z tym przetargiem. Skoro ja opowiadam bzdury wyjaśnij dlaczego specyfikacja przetargowa była tak rozbudowana. Czytałeś ją w ogóle??? Pewnie nie. Ciekawe po co armia wymaga od tego śmigłowca tak zaawansowanego uzbrojenia skoro ma on tylko przerzucać to i owo na "głębokich tyłach gdzie nie toczą się walki". 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
w stanie wojny wylot każdego samolotu może być jednorazowy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Za Caracale po-zsl zapłaciło o 87 mln drożej za sztukę niż taki biedny KUWEJT! źródło: http://www.altair.com.pl/news/view?news_id=17749
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
One są dobre jak jest pokój. W czasie wojny do niczego się nie przydadzą. Będą powiększały statystyki zabitych. Dobra zabawka na poligon do zabawy dla generalicji.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
w stanie wojny wylot każdego samolotu może być jednorazowy
dlatego serwis powinien być w kraju a nie we Francji. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Skoro mają za zadanie tylko przerzucać sprzęt i żołnierzy i nie uczestniczyć w boju to po co ta awantura? Kupmy najtańszy śmigłowiec transportowy, pomalujmy go w barwy maskujące i skończmy z tym przetargiem. Skoro ja opowiadam bzdury wyjaśnij dlaczego specyfikacja przetargowa była tak rozbudowana. Czytałeś ją w ogóle??? Pewnie nie. Ciekawe po co armia wymaga od tego śmigłowca tak zaawansowanego uzbrojenia skoro ma on tylko przerzucać to i owo na "głębokich tyłach gdzie nie toczą się walki". 
  Po to, żeby potem nie obserwować gdy spadają jak kaczki albo stoją w serwisie całymi latami. Popytaj ile trwały remonty polskich Sokołów w PZL Świdnik gdy armia czekała 2 lata na remont jednego śmigłowca i ile to kosztowało. Ponadto wojska specjalne, dla których będą te śmigłowce muszą mieć sprzęt doskonały i bezawaryjny gdy akcje są przygotowywane z dokładnością do minuty.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Po to, żeby potem nie obserwować gdy spadają jak kaczki albo stoją w serwisie całymi latami. Popytaj ile trwały remonty polskich Sokołów w PZL Świdnik gdy armia czekała 2 lata na remont jednego śmigłowca i ile to kosztowało. Ponadto wojska specjalne, dla których będą te śmigłowce muszą mieć sprzęt doskonały i bezawaryjny gdy akcje są przygotowywane z dokładnością do minuty.
Tylko, że "sprzęt doskonały" nie istnieje. Chyba się naoglądałeś filmów typu "Helikopter w ogniu", chociaż i tam śmigłowce spadały "jak kaczki". Poza tym, zawsze uważałem, że wojska specjalne potrzebują do swoich zadań niewielkich, szybkich i zwrotnych maszyn a nie głośnych i ociężałych "słoni" jak caracal, które widać i słychać z daaaaaleka. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Błędne rozumowanie. Co jest ważniejsze , miejsca pracy, czy jakość śmigłowca. Toż przecież można i je z drewna w Hajnówce strugać w ilości miliona sztuk rocznie! Pracy będzie dla 20.000 ludzi, a co z jakością, i kto później i czym tych ludzi obroni?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
po co gadać i pisać o jakości,przecierz to i tak do odstrzału,czyli im tańszy tym leprzy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dobry tzn.tani i produkowany na miejscu,przecierz to i tak tarcza celownicza
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...