Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Kilkanaście firm w Lubelskim Inkubatorze Technologicznym

Utworzony przez kinkiet, 27 grudnia 2012 r. o 15:50 Powrót do artykułu
Ja założyłem firmę w AIC. Słyszeliście? Tutaj jest więcej - http://www.usakorporacja.pl/ Okazuje się, że w Polsce można prowadzić własną firmę bez płacenia ogromnych podatków, zusu i vatu. Działa się pod firmą z Kanady, kasę wypłacają na umowy o dzieło/zlecenie. W stosunku do normalnych kosztów działalności, oszczędności są naprawdę ogromne.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ale w jaki sposób jest to legalne? Skoro prowadzisz firmę w Polsce, to masz chyba obowiązek opłacania składek na ZUS, czy tak? Nie słyszałem o istnieniu jakichkolwiek zwolnień?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pracują w ramach AIC, a raczej działając, nie widnieję jako przedsiębiorca. Jestem jedynie zatrudnionym pracownikiem, który ma wypłacane pieniądze na umowie o dzieło. Umowa o dzieło jest zwolniona ze składek zus. Co jeszcze? Faktura wystawiana przez zagraniczną firmę, więc znika również kwestia vatu. Same plusy?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy będąc uczniem mogę również założyć firmę w AIC? Czy to musi być już dorosła osoba pracująca w 100% na własny rachunek? Na jaki czas podpisywana jest umowa?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Musisz mieć prawo do podpisywania umów, czyli musisz być pełnoletni. Nie wiem na jak długo teraz podpisuje się umowy, było na rok. O sprawy formalne pytaj bezpośrednio - szybciej dadzą sensowną odpowiedź, niż ludzie tutaj na forum.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Najlepiej taki biznes zaczynać właśnie na studiach - nie musisz wtedy jeszcze dużo zarabiać, koszty firmy w AIC są niskie, a jeśli wszystko ci wyjdzie, to masz genialny sposób na utrzymanie się.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To prawda, że w AIC mają już ponad 200 firm z Polski? Takie info podał gość na jednym forum. Możliwy jest aż taki wynik? Wydaje mi się, że to bardzo dużo...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Możliwe. To już istnieje ponad rok, musiało mieć zainteresowanie - skoro optymalizacja jest legalna... Przecież każda firma szuka legalnej oszczędności na kosztach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie widziałem nigdzie oficjalnych informacji na temat ilości klientów, nawet AIP tego nie podawało. Ilość nie ma dla mnie znaczenia. Może nawet im mniej tym lepiej? Najważniejsze, że w końcu zrobili prawdziwą i legalną optymalizację.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A co z ubezpieczeniem w Polsce? Skoro prowadzicie firmę bez płacenia składek ZUS to nie możecie mieć ubezpieczenia, bo niby jak? Nie obawiacie się? Co w przypadku poważnej choroby?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W Polsce kupujesz prywatne ubezpieczenie za 200 zł miesięcznie dla całej rodziny. Nie czekasz w kolejkach, masz łatwy dostęp do specjalistów. Przecież pod względem leczenia to całkowicie inny świat - o czym mowa?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
American International Corporation daje opcję legalnego ograniczenia kosztów podatkowych i to jest dobry motyw - a płacenie ZUS? Gdzie to ma sens? Przecież wszystko co zostawimy w ZUS i tak będzie utracone, zatem po co?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...