Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Kilkanaście firm w Lubelskim Inkubatorze Technologicznym

Utworzony przez kinkiet, 27 grudnia 2012 o 15:50 Powrót do artykułu
Ja założyłem firmę w AIC. Słyszeliście? Tutaj jest więcej - http://www.usakorporacja.pl/ Okazuje się, że w Polsce można prowadzić własną firmę bez płacenia ogromnych podatków, zusu i vatu. Działa się pod firmą z Kanady, kasę wypłacają na umowy o dzieło/zlecenie. W stosunku do normalnych kosztów działalności, oszczędności są naprawdę ogromne.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Ale w jaki sposób jest to legalne? Skoro prowadzisz firmę w Polsce, to masz chyba obowiązek opłacania składek na ZUS, czy tak? Nie słyszałem o istnieniu jakichkolwiek zwolnień?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Pracują w ramach AIC, a raczej działając, nie widnieję jako przedsiębiorca. Jestem jedynie zatrudnionym pracownikiem, który ma wypłacane pieniądze na umowie o dzieło. Umowa o dzieło jest zwolniona ze składek zus. Co jeszcze? Faktura wystawiana przez zagraniczną firmę, więc znika również kwestia vatu. Same plusy?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Czy będąc uczniem mogę również założyć firmę w AIC? Czy to musi być już dorosła osoba pracująca w 100% na własny rachunek? Na jaki czas podpisywana jest umowa?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Musisz mieć prawo do podpisywania umów, czyli musisz być pełnoletni. Nie wiem na jak długo teraz podpisuje się umowy, było na rok. O sprawy formalne pytaj bezpośrednio - szybciej dadzą sensowną odpowiedź, niż ludzie tutaj na forum.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Najlepiej taki biznes zaczynać właśnie na studiach - nie musisz wtedy jeszcze dużo zarabiać, koszty firmy w AIC są niskie, a jeśli wszystko ci wyjdzie, to masz genialny sposób na utrzymanie się.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
To prawda, że w AIC mają już ponad 200 firm z Polski? Takie info podał gość na jednym forum. Możliwy jest aż taki wynik? Wydaje mi się, że to bardzo dużo...
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Możliwe. To już istnieje ponad rok, musiało mieć zainteresowanie - skoro optymalizacja jest legalna... Przecież każda firma szuka legalnej oszczędności na kosztach.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Nie widziałem nigdzie oficjalnych informacji na temat ilości klientów, nawet AIP tego nie podawało. Ilość nie ma dla mnie znaczenia. Może nawet im mniej tym lepiej? Najważniejsze, że w końcu zrobili prawdziwą i legalną optymalizację.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
A co z ubezpieczeniem w Polsce? Skoro prowadzicie firmę bez płacenia składek ZUS to nie możecie mieć ubezpieczenia, bo niby jak? Nie obawiacie się? Co w przypadku poważnej choroby?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
W Polsce kupujesz prywatne ubezpieczenie za 200 zł miesięcznie dla całej rodziny. Nie czekasz w kolejkach, masz łatwy dostęp do specjalistów. Przecież pod względem leczenia to całkowicie inny świat - o czym mowa?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
American International Corporation daje opcję legalnego ograniczenia kosztów podatkowych i to jest dobry motyw - a płacenie ZUS? Gdzie to ma sens? Przecież wszystko co zostawimy w ZUS i tak będzie utracone, zatem po co?
Zaloguj się, aby oddać głos
0

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: