Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Koniec gimnazjów, będą 4 lata liceum. Co sądzą o zmianach lubelscy nauczyciele?

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 28 czerwca 2016 r. o 06:58 Powrót do artykułu
znowu nastepna durna banda bedzie mieszać w oświacie ch.e ,amok jakiś ,mam nadzieje ,że zdechną również szybko jak te głupie pomysły
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ty też sie P.Bogu nie udałaś ,tępa dzido
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
w większości szkół podstawowych można odtworzyć szkoły podstawowe a w niektórych średnie w ten sposób ponad 80% budynków można wykorzystać
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
w większości szkół podstawowych można odtworzyć szkoły podstawowe a w niektórych średnie w ten sposób ponad 80% budynków można wykorzystać
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dla dzieci to korzystna zmiana 8+4
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bardzo dobra decyzja 8 letnia szkoła podstawowa i 4 letnie liceum, gimnazja należy wygasić w większości to nieudany eksperyment - dzieci musiały za często zmienić szkoły - Zmiana w bardzo dobrym kierunku
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
w większości wygaszanych gimnazjów można odtworzyć szkoły podstawowe a w niektórych średnie w ten sposób ponad 80% budynków można wykorzystać
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
w większości wygaszanych gimnazjów można odtworzyć szkoły podstawowe a w niektórych średnie w ten sposób ponad 80% budynków można wykorzystać
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dla dzieci to korzystna zmiana 8+4
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bardzo dobra decyzja 8 letnia szkoła podstawowa i 4 letnie liceum, gimnazja należy wygasić w większości to nieudany eksperyment - dzieci musiały za często zmienić szkoły - Zmiana w bardzo dobrym kierunku
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja też byłam przeciwko gimnazjom, teraz ich bronię. Dlaczego? 17 lat funkcjonowania systemu odsłoniło niedoskonałości, obnażyło wady. Ale też pozwoliło ocenić możliwości i kierunki naprawy sytuacji. Nad tym wszystkim stawia się grubą kreskę, potępia w czambuł i zaczyna od nowa. A przede wszystkim zdać sobie należy sprawę, że to OGROMNE koszty logistyczne. Programy - za które należy zapłacić, podręczniki - też nie za darmo, kształcenie nauczycieli; każda jedna pieczęć urzędowa dla zmienionej nazwy szkoły, zamawiana w mennicy państwowej - kilkaset zł. Do tego bezpłatne wycieczki do miejsc pamięci narodowej - dla każdej klasy, każdego roku. To tylko przykłady. Jedynie laikom zdaje się, że  oszczędności na etatach dyrektorów gimnazjum zrekompensują te wydatki. I teraz pomyślcie sobie, co za te ogromne, miliardowe koszty można byłoby w oświacie naprawić i co o naprawę wzywa:  ZMNIEJSZYĆ liczebność klas -  25 uczniów uważam za max. Zmiany wymagają systemy wychowawcze, zasady współpracy z instytucjami, w każdej szkole powinien być pedagog/psycholog; kształcenie i doskonalenie nauczycieli w ostatnich latach odbywa się z ich prywatnych zasobów – wszystko  wymaga pieniędzy. To, że przeniesie się młodzież z gimnazjum do klasy VII, VIII nie znaczy, że znikną ich trudne zachowania - one pójdą za nimi. W ogóle cała ta reforma pełna jest sprzeczności. Np. dodatkowe godziny historii, wychowanie patriotyczne. Zamiast czego? Nie wiadomo. W klasach jest 30-33 godz. lekcyjnych tygodniowo, coś trzeba zamienić. Ja proponuję religię - 1 godzina wystarczy w zupełności, z doświadczenia wiem, że pod koniec roku zarówno katechetki, jak księża mają problem z wypełnieniem czasu...Albo obowiązkowy wolontariat. Toż to zaprzeczenie idei "dobrowolnej, bezinteresownej pracy na rzecz innych". Każdy przymus budzi opór. Prowadzę wolontariat w szkole, nie mam problemów z organizowaniem akcji i naborem uczestników, ale u mnie nikt nic nie musi. To tylko kilka refleksji na bieżąco.Wiem jedno: od samego mieszania herbata nie staje się słodka.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zniszczą szkoły które dobrze funkcjonowały. Moja corka z ogromną radością skonczyła podstawówkę i przeszła do gimnazjum. To była szkoła która pozwoliła jej się rozwinąć. dostała tam nową kartę i nikt jej nie szufladkował jak to było w podstawówce. Durna decyzja.........
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bardzo dobra zmiana na system 8 + 4
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bardzo dobra decyzja 8 letnia szkoła podstawowa i 4 letnie liceum, gimnazja należy wygasić w większości to nieudany eksperyment - dzieci musiały za często zmienić szkoły - Zmiana w bardzo dobrym kierunku
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dla dzieci to korzystna zmiana 8+4
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
w większości wygaszanych gimnazjów można odtworzyć szkoły podstawowe a w niektórych średnie w ten sposób ponad 80% budynków można wykorzystać
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oczywiście najważniejszy interes dyrektorów gimnazjów, a DZIECI?????? JUŻ wam rodzice 6 latków pokazali, że nie wiecie lepiej od nich. Dbacie tylko o swoją kasę i stołki. Bardzo dobrze że LIKWIDUJĄ GIMNAZJA. Podstawówka 8-letnia i 4 lata LO lub 5 technikum to bardzo dobra zmiana, którą popiera nie tylko PiS, ale również blisko 90% Polaków o rożnych poglądach politycznych.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
chory kraj, wszystko idzie na dno, recytacja i znajomość literatury i historii na pewno przyniesie dobrobyt życiowy i pełnię szczęścia..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I jeszcze kasa na przerobienie tablic i dokumentów ze szkoły podstawowej na powszechną, oby tylko była zmiana ale czy ,,dobra" ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zaklady bukmacherskie w polsce
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 4 z 4

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...