Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Korki znów sparaliżowały Al. Solidarności (zdjęcia)

Utworzony przez 88, 9 września 2009 r. o 16:59 Powrót do artykułu
Proponuje aby ten korek nosił zaszczytne imię radnych Piątka i Więckowskiego .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
eh.... przechodzę prawie codziennie koło skrzyżowania tych ulic i fakt faktem ale korki po godz 15 aż do 17 to są tu ZAWSZE bo większość wraca z pracy, szkoły itp. i to nie od tego poniedziałku....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zamiast kombinowac to moze by troche z kwoty na przebudowy drog przeznaczyc na przebudowe tego skrzyzowania? to kupa kasy ale moze kiedys zrobia tam jakies estakady, zjazdy, wjazdy i tunele tak zeby ruch byl bezkolizyjny i nie bylo koniecznosci uzywania sygnalizacji swietlnej. ale to chyba tylko pobozne zyczenie i nawet ja majac 22 lata nie sadze zebym dozyl takiego rozwiazania...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dzieci ze szkoly specjalnej lepiej by to rozplanowaly !!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Powiem Wam szczerze, że trudno mi jest zrozumieć intencje lokalnej prasy. Uczepili się korków na Solidarności, Północnej, Poniatowskiego i Ducha jakby pojawiły się wczoraj. Zaczyna mnie już bawić, jak codziennie pojawia się wierszówka na ten temat. Kto tamtędy jeździ, ten wie, że korki w godzinach szczytu były tam zawsze, wcale nie mniejsze niż obecnie. A już podpinanie do tego wydłużenia fazy na Ducha kosztem Północnej o jakieś 2 sekundy jest mało sprytne. Przypomnę, że zmiana organizacji faz sygnalizcji dotyczy wyłącznie tych dwóch wyjazdów. Na Solidarności, Sikorskiego (a tym bardziej na Poniatowskiego, hahah) nic się nie zmieniło. Nie chciałbym takiego stawiania sprawy przez Szanownych Dziennikarzy nazwać nierzetelnością, ale jedno jest pewne, wpłyneli na świadomość czytających i stworzyli obraz kataklizmu z czegoś co towarzyszy nam od lat i jakoś nikt od tego nie umarł. Wczoraj stojąc tam w korku po 15:00 rozejrzałem się po autach. Wyłacznie po jednej osobie wewnątrz (kierowca). Od razu zaznaczam, że jechałem z żoną. Choć mamy po jednym aucie, nie wyruszamy oddzielnie do miasta o ile to jest możliwe. Nie ze względu na oszczędności a właśnie z powodu tego, że żyjemy w zakorkowanym mieście (choć do prawdziwych korków z Warszawy jest nam daleko) i staramy się jeszcze bardziej go nie zapchać. Na koniec. Żadne manipulacje ze światłami nie rozwiążą problemu. Nie pozostaje nic innego jak po prostu zaakceptować ten stan, lub rozejrzeć się za alternatywnymi sposobami komunikacji. Lub znaleźć sobie takie zajęcie, które nie będzie wymagało podbijania karty na zakładzie o tej samej porze co 75% społeczeństwa. Po przebudowie skrzyzowania na bardziej przepustowe, osoby dotąd korzystające z roweru, skutera, MPK, które jeździły razem z kolegą, sąsiadem, przesiądą się na swoje cztery kółka. Bo mniejsze korki do tego skłonią. I co się stanie? Ano bezkolizyjne i przepustowe nowoczesne skrzyżowanie zacznie sie korkować. Zatem przestańmy biadolić:-)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bo to jest JEST Skandal GRANDA Wielka od poczatku. Ktp pozwolił wybudowac bloki wielorodzxinne jak nie ma połączenia z miastem, . Skoro ludzie kupowali mieszkania jak wiiedzieli jakie jest połączenie z miastem to niech stoją w korkach. Poligonowa i Ducha to była mała lokalna droga dla wsi . Ci Co pozwolili zbudowac osiedle bOtanik bez zapewnieina wyjazdu dla określonej przepustopwosci mieszkańców powinni isc do kryninału lub powinuien zająć suie tym NIK lub CBA. Dlaczego to ECho ma budowac skrzyzowanie?? Moim zdaniem to deweloperzy albo nie powinni tam stawiac w ogóle bloków wielorodzxinnych, albo co najwyżej osiedla domków jednorodzinnych A JAK POSTAWILI BLOKI to oni powinni zxbudoweac drogi wyjazdowe z osiedla! ECHO tylkko zwieksztłoby natężenie ruchu do galerii, a zreszta galeria FELICITY stoi niedokończona i ne mamy gwarancji czy ECho jakims kruczkiem nie wyłagałoby się z tej inwestycji tak jak LECLERC nie zbudiował kina, a PLAZA centrum hoteloeo - kingresowego. TAM przez lata nie było planów zagospodrawoania i prawdopodibnie nadal nie m a- bo wówcas Urezenik samowładnie jest panem. Niech dziennikarze sprawdza, czy prawda jest (jak pisza internauci gdzie indziej, ja tego nie iwiem) że tam gzdieś mieszka urzędnik, który wypowiada sie do Gazety, to wobec to jakim praqwem wypowiada się on dziennikarzom i ma jakis udział w podrejmiowaniu decyzji. Czyż nie ma jakegoś paragrafu na naduzycie władzuy urzędniczej. Po za tym pewnie tam mieszkaja inni wazni decydenci, którzy moze mieli wpływ na powstanie wtym miejscu osiedkla i wydanie zgód deweloperom. NIech CBA sprawdzi, czy nie mieli jakis upóstów w stosyunku do zwykłych obywatekli przy zakupie mieszkań!!! PRZECIeż wyjeżdzający z Ducha i maja dwa czy trzy pasy ruchu, tyle co na głwnej trasie W_Z. Z Pólnocnej maja tylko jeden pas ruchu i wczoraj stał korek aż do połowy Kosmowskiej, tak że blokowano tych co chcieli skrecic w lewo w Północna, ale i tam jest korek na zajebisty na wyjeżdzie z Z czechowa. DZXIĘKLUJĘ MĄDreYM I UCZCIWYM URZEDNIKOM PANA PRZEDENTA PRUSZKOWSKIOEGO I OBECNEGo (bo urzędnicy sa ci sami, a planów pewnie dalej nie ma) ZA ZABLOKOWANIE PRZEJAZDU przez LUBLIN KOszrem małego lokalnego OSIEDLA, które nie powinno tam powstać!!! RZYGAć mis się n a was chce! Ja wyjeżdam z Czechowa z dzieckiem do szkoły i pracy w kierunku Krasnickiej i, to ktorędy mam jechać? . TO jest wielkie cwaniactwo teraz rozbic zmiany, JAK zacznie se ROK AKADEMICKI, to Z Czechowea nie da sie wyjechac ani na wiadukt, ani w strone Wieniawskiej, ani z Pólnocnej ( w godzinach szczytu ayta czekaja na skrzyzowaniu Ducha/Północna aż za Kosmowskiej i blokują wyjeżdzajacych z tej ulicy)! JAK Się zjada studenci to dopiero będzie granda Radni z Czechowa i Rada Osiedla powinna takze zaczac zbierać głosy i lobbingowac za wydłużeniem wyjazdu z Północnej i w ogóle z Czechowa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
HAHAHAHA A jaką inteligentną ankietę okolicznościową nam dziś DW zaserwował: Jaki jest powód gigantycznych korków na Al. Solidarności? - błędy urzędników czy koniec wakacji. Podejrzewam że z góry założono, że jeśli jedną z odpowiedzi będą błędy urzędników to zdecydowana większość ludzi właśnie tak odpowie, bo to najkrótsza droga do wskazania winnego. Proponował był jednak dodać w tej ankiecie jeszcze inne bardzo prawdopodobne (tak jak ten koniec wakacji) propozycje odpowiedzi np. spisek obcego wywiadu, kara Boska za posła Palikota (z całym szacunkiem dla pana posła, którego lubię i doceniam), rozbiory, wojny religijne w XVI w., wymarcie mamutów itp.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
http://xracer.pl/index.php?ref=870
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak, nie przeprogramowali kierunku na Solidarnosci. Tyko ze jak wydluzyli o 5 sekund jakies inny kierunek to teraz przez te 5 sekund w kierunku glownym przybywa 40 samochodow i korek po prostu rosnie. Ile kosztowaly nowe fotoradary a ile kosztowalby zjazd z Ducha w Północna ???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Najgorsze, że na tym skrzyżowaniu nic się nie zmieni jeszcze przez wiele, wiele lat. Bo dla urzędników priorytetem jest połączenie obwodnicy dwupasmówką biegnącą przez skansen. Najważniejsze to szybko wyjechać z Lublina! A ci co tutaj zostaną niechaj się męczą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Śmiać mi się chce jak do komentowania zabierają się osoby, które nie mają pojęcia o czym piszą. Wyjaśnię to z perspektywy osoby mieszkającej na Botaniku i jezdzacej codziennie przez skrzyzowanie od ul. Ducha. Swiatla mialy byc przeprogramowane ,ale nie zostaly. Zjazd z Ducha odbywa sie tak samo jak wczesniej, nic nie jest dluzej. Swiatla swieca sie 6-8 sekund i to wszystko. Jedyna zmiana to drugi pas ruchu do skretu w lewo. Do os. z ul. Polnocnej : dwa pasy to my mamy , owszem. Na dlugosci jakichs 50 metrow. Zastanow sie co piszesz, to jedyna mozliwa droga wyjazdu i chcac nie chcac zawsze stoimy w korkach. Dzis jadac znowu do pracy na Ducha byl korek za Poligonowa,a na Polnocnej przejezdzali na pierwszym zielonym. Jak widac nic nie zostalo zmienione w kwestii swiatel poza zatrzymaniem aut na Sikorskiego tak by mozna bylo szybciej wyjechac z Ducha w lewo, a taka propaganda pseudo dziennikarzy wyslali Wam pol osiedla na wiadukt i teraz wielkie oburzenie,bo sa korki. Lepiej sie najpirw zorientowac,a pozniej odzywac,bo ja w dlugosci swiatel jezdzac tamtedy codziennie nie zauwazylem zadnej roznicy. Swiatla na Polnocnej swieca sie zdecydowanie dluzej niz na Ducha. Ps. z relacji kierowcow wynika,ze byc moze wydluzeniu ulegl cykl dlugosci zielonego na al. Solidarnosci w kierunku centrum, a nie Ducha. Na Solidarnosci w kierunku centrum nie widzialem korkow o zadnej porze dnia ani wczoraj ani dzisiaj.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
poczekajcie jeszcze na nas studentów ze wsi którzy przyjedziemy 1 października swoimi furami to będzie kolorowo pozdro dla każdego miastowego co szuka "jedynki"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~karol~ napisał:
Tak, nie przeprogramowali kierunku na Solidarnosci. Tyko ze jak wydluzyli o 5 sekund jakies inny kierunek to teraz przez te 5 sekund w kierunku glownym przybywa 40 samochodow i korek po prostu rosnie.
Jezu, dziękuję, że ktoś w końcu to napisał. Bałem się, że nikt tego faktu nie zauważył. Jednak lekko mnie pocieszyłeś Szkoda tylko, że durni urzędnicy nie są w stanie tego pojąć, że po wydłużeniu zielonego światła bez skracania innych cały cykl świateł ulega wydłużeniu i stąd korki.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No i kolejna bzdura na podstawie paplaniny pismakow. Swiatla na Ducha mialy byc wydluzone kosztem skrocenia wyjazdu z ul. Polnocnej. To takie trudne do pojecia ? Zielone na Ducha nastepuje bezposrednio po zielonym na Polnocnej wiec dla jadacych w kierunku centrum lub Warszawy zmiany byc nie powinno. Myslenie nie boli.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bansi&Riktam napisał:
No i kolejna bzdura na podstawie paplaniny pismakow. Swiatla na Ducha mialy byc wydluzone kosztem skrocenia wyjazdu z ul. Polnocnej. To takie trudne do pojecia ? Zielone na Ducha nastepuje bezposrednio po zielonym na Polnocnej wiec dla jadacych w kierunku centrum lub Warszawy zmiany byc nie powinno. Myslenie nie boli.
A dlaczego ma byc zmaiana kosztem Północnej. Przeproweadziłem sie z Czubów na czechów bo miałem dośc idiotycznych korków na Głebokiej i Krasnickiej. Jak kupowałem mieszkanie przy Kosmowskiej przy Poligonowej była wiocha. Ci co kupowali mieszkania na Osiedlu Boatniku dobrz w widZieli jaki jest wyjazd z osiedla do centrum, to niech stoją w korkach. Widziały gały co brwały!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ale ja nie mowie ,ze ma byc. Nie jestem przekonany o slusznosci rozwiazania. Pokazuje tylko stronniczosc pismakow i bezmyslne powtarzanie tych samych bzdur.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja rok temu, dwa lata temu zakladalem tematy na forach aby przyspieszyc budowe obwodnicy bo Lublin sie zakorkuje całkowicie. Proponowałem aby utworzyc grupę lobbingową na rzecz obwodnicy, aby urzędnicy systematycznie raz na miesiąc pisali co zrobili, jakie są postępy w budowie obwodnicy. Widać potrzebny jest jakis szok żeby coś się ruszyło. Urzędnicy z Lublina odpowiadają ze to nie oni tylko GDDKiA. A ludzie w GDDKiA skąd są ? W Warszawy ? To nigdy tej obwodnicy nie będziemy mieli. W tej sytuacji co teraz jest nie pozostaje nam nic innego jak BLOKADA jak w Augustowie. Zablokujmy przejazd przez Lublin. Wystarczy wybrać sobie przejście dla pieszych i chodzić w obie strony. 10 minut chodzenia i ruch będa odkorkowywać godzinę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ngfnhgfh napisał:
A dlaczego ma być zmiana kosztem Północnej. Przeprowadziłem się z Czubów na Czechów bo miałem dość idiotycznych korków na Głębokiej i Kraśnickiej. Jak kupowałem mieszkanie przy Kosmowskiej przy Poligonowej była wiocha. Ci co kupowali mieszkania na Osiedlu Botaniku dobrze w widzieli jaki jest wyjazd z osiedla do centrum, to niech stoją w korkach. Widziały gały co brały!!!!
Jak kupowałem mieszkanie na Botaniku, który w zasadzie jest też Czechowem tyle że z dodatkiem Północny tak mam w akcie notarialnym, to nie było połączenia Willowej do Sławinkowskiej i ulica ta kończyła się na wysokości bloków przy ul. Relaksowej, dalej była polna droga. Więc ruch ze Sławinka, Marysina itd kierował się na Zbożową gdzie były korki. Po otworzeniu ronda Willowa - Sławinkowska - Gajowa cały ruch ze Zbożowej przeniósł się na Willową żeby później wpaść w wąskie gardło ul Wyrwasa obecnie gen. Ducha. Więc nie pisz że jak kupowali mieszkanie to widziały gały co brały. Na dodatek budują się kolejne bloki przy Poligonowej i jest już ich 3 a w planie ma być jeszcze 3 więc samochodów przybędzie. Dodatkowo Poligonowa ma być łącznikiem do obwodnicy Lublina więc jak będzie takim łącznikiem to korki będą sięgały aż do w/w ronda na Willowej Ja sobie teraz omijam to skrzyżowanie jadąc do końca Poligonową i później jakąś dróżką która w zasadzie jest już poza Lublinem bo to Jakubowice i ponownie do Lublina wjeżdżam od Choin. Droga 3 razy dłuższa ale cały czas jadę a nie stoję w korkach
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kokoszka napisał:
Ja sobie teraz omijam to skrzyżowanie jadąc do końca Poligonową i później jakąś dróżką która w zasadzie jest już poza Lublinem bo to Jakubowice i ponownie do Lublina wjeżdżam od Choin. Droga 3 razy dłuższa ale cały czas jadę a nie stoję w korkach
Do centrum chcesz jechać przez Choiny ?? gratuluje... a jak już pojedziesz przez te Choiny to gdzie stoisz w korku?? Na Kompozytorów czy innej ulicy ??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Do centrum chcesz jechać przez Choiny ?? gratuluje... a jak już pojedziesz przez te Choiny to gdzie stoisz w korku?? Na Kompozytorów czy innej ulicy ??
A czy ja powiedziałem że jadę do Centrum ? Ja dla swoich potrzeb znalazłem taki objazd bo do Centrum nie muszę się pchać. Natomiast ze skrętu w lewo na ul. Ducha nie korzystają tylko osoby pracujące w Centrum ale również osoby które pracują we wschodniej i południowo wschodniej części Lublina.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...