Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Kradzieże na budowie drogi S17, osiem osób zatrzymanych

Utworzony przez asdf, 30 listopada 2011 r. o 10:47 Powrót do artykułu
Nic nie usprawiedliwia kradzieży. Albo sie kradnie albo się nie kradnie. Ciekawe czy ci którzy to usprawiedliwiają tą kradzież niskimi zarobkami byliby równie wyrozumiali jeśli ktoś ukradłby piasek lub kruszywo sprzed ich domu (bo zarabia 1300 zł)?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Piotr napisał:
Bylo do przewidzenia przy tak duzej inwestycji,bioradz pod uwage taki niski stopien zabezpieczenia, jaki stosuje firma Mota Engil,w ramach oszczednosci!!!
Co to znaczy -tak niski stopien zabezpieczenia-? czyzby nalezalo wszystko ogradzac i monitorowac? czyzby wszystko co nie ogrodzone moglo byc kradzione? zauwazcie, jak wygladaja takie place budow np. w Szwecji, Norwegii czy tez Niemczech...tam nikt niczego nie pilnuje. zostawia sie na noc i na drugi dzien wszystko stoi dokladnie tak, jak sie zostawilo...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wypisz wymaluj jak za komuny, kradli bo za mało płacili i komuna upadła . Czy grozi to też temu ustrojowi ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
realny napisał:
Człowieku jesteś zwykłym śmieciem i złodziejem i nie szukaj usprawiedliwienia. Okradasz pracodawcę czy wszystkich, którzy ciężką pracą (przy małych zarobkach również) płacą uczciwie podatki. Jak byś się czuł gdyby ktoś ukradł paliwo z twojego prywatnego samochodu tłumacząc, że jest mu jeszcze ciężej niż tobie?
Myśle, że to Ty się troszke zagalopowałeś w tych wyzwiskach. Kierowca ujął temat trochę szerzej, bo jak nazwiesz pracodawce, który płaci pracownikowi za ciężką prace jakieś ogryzki niepozwalające na normalną egzystencje? Dla mnie to jest taki sam złodziej zwany tylko omyłkowo pracodawcą. Gość czy duża firma, która płaci grosze na umowy śmieciowe de facto okradając pracownika jest praktycznie nie do ruszenia a biedak, który podprowadzi bułke ze sklepu idzie pod sąd bo złodziej 50groszy. To samo na szczycie władzy, przekrętasy typu Lato i spółka oraz inni łapówkarze z wiejskiej przekręcą pare baniek i czapka z głowy im nie spadnie a biednego posadzą. Nie to żebym popierał złodziejstwo w czystej postaci aczkolwiek trzeba mieć świadomość skąd się takie coś bierze. Każdy każdego okrada począwszy od władzy okradającej pracodawców i konsumentów wysokimi podatkami, poprzez pracodawców okradających pracowników i pracowników okradających pracodawców i państwo. Taki już mamy chory system a może to kwestia naszego polskiego charakteru?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
JPII napisał:
Myśle, że to Ty się troszke zagalopowałeś w tych wyzwiskach. Kierowca ujął temat trochę szerzej, bo jak nazwiesz pracodawce, który płaci pracownikowi za ciężką prace jakieś ogryzki niepozwalające na normalną egzystencje?
A ja myślę, że nazwałem rzecz po imieniu bo "kierowcy" tylko się wydaje, że okrada pracodawcę. Zgadzam się co do całej reszty oraz do wyzysku pracownika. Ale uwierz, że w takich sytuacjach pracodawca na sobie nie odczuje kradzieży (planowany zysk będzie miał taki sam). Skoro jednak była kradzież to ktoś musiał stracić. I jak myślisz, kto? Taki był sens mojej wypowiedzi skierowanej do ludzi, którzy w idiotyczny sposób tłumaczą kradzież.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pracuje na tej budowie i chcę powiedzieć, że kierowcy nie mają źle. Legalnie za 10 godzin w pracy dziennie (weekend wolny) spokojnie wyciągnie 3 tyś.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
@stefan do kogo uderzyc z cv aby troche tam pojezdzic? mam c od miesiaca wiec 0 dosw. :9
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Warto aby ktoś w skali całego kraju przeprowadził analizę kosztów budowy ważnych dróg w kraju i może by wyciągnął ciekawe a nawet zaskakujące wnioski.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A co kradzież paliwa czy kruszywa ma do ceny kilometra drogi? Nic. Wykonawca otrzymuje pieniądze za wbudowane i rozliczone materiały, a za te skradzione sam ponosi koszty. To od ludzi zależy czy praca na czarno im pasuje. Pracownik zarabia mało i jak ma możliwość to kradnie, ale czy jak dostanie więcej, to przestanie kraść? Nie sądzę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Polska rzeczywistość, prawie sami katolicy. Nie ma w kraju budowy gdzie by nie kradli.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kierowca napisał:
dlaczego sie dziwimy 1386 zł wynosi minimalna pensja, który pracodawca tyle płaci pracownikowi ? ja pracuje jako kierowca solówki, mam płacone z kilometra, czasem jak jest mało zleceń wyciągnę 1300 zł, jak mam za to utrzymać rodzinę ? zbieram " oszczędności " prywatnego samochodu nie mam bo nas nie stać a przepał każdy chętnie kupi taniej, pracodawcy okradają nas a my ich, tak było jest i będzie jeśli zarobki nie będą adekwatne do wydatków co do opisanej sytuacji na budowie, chłopaki wypadli bo za dużo chcieli się nabrać, co za dużo to nie zdrowo, oceniajcie mnie jak chcecie, ale taka jest moja wizja rzeczywistości
Ja zarabiam 1350 netto i też mam rodzinę i uważasz że też mam kraść ???? Pozdrawiam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
O czym w tu Qurwa dyskutujecie??? Państwo i rządzący okradają was w majestacie prawa i są bezkarni a wy się rozczulacie nad pierdołami.Jakie afery i jakie przekręty zostały wyjaśnione a winni ukarani??? Naprawdę piszecie tu o bardzo drobnych pieniądzach. CIEMNY NARÓD-DLATEGO JEST TAK KRĘCONY I NIE MOŻE ZŁAPAĆ KIERUNKU.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
O czym w tu Qurwa dyskutujecie??? Państwo i rządzący okradają was w majestacie prawa i są bezkarni a wy się rozczulacie nad pierdołami.Jakie afery i jakie przekręty zostały wyjaśnione a winni ukarani??? Naprawdę piszecie tu o bardzo drobnych pieniądzach. CIEMNY NARÓD-DLATEGO JEST TAK KRĘCONY I NIE MOŻE ZŁAPAĆ KIERUNKU.
JESTES THE BEST czaisz bazę
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zgadzam się, nic nie uspawiedliwia złodziejstwa, ciekawy jestem czy Ci zlapani siedza, bo podejrzewam, ze nie. To smutne.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Posiedzieli 48 h i juz sa na wolnosci, wiem bo tam pracuje.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wszyscy jesteście matołami nie wiecie o co chodzi.siedzicie w domu przy pier..... komputerze i narzekać umiecie dlaczego polski naród nie morze się zjednoczyć i wypi...... tych osłów z sejmu którzy codziennie okradają nas z naszych pieniędzy i dalej będą to robić( kolejne podwyżki cen paliwa i papierosów i nie tylko w imię dobra uni) a wy dalej się spuszczajcie nad tymi biedakami których jeden wsypał bo szczyl chciał się dorobić i normalnych ludzi pod.... którzy małą lyżeczką brali i nikt by się nie dowiedział i nie było by zadnej afery a zresztą w h..j mam was wszystkich. pałujcie się cwele dalej przed monitorem http://forum.dziennikwschodni.pl/public/style_emoticons/default/rolleyes.gif
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Moim zdaniem to sprawa ludzi którzy zarządzają i prowadzą nadzór na budową,totalny bałagan bezład i bezmyślność, co będzie dalej, jakiś wypadek na budowie czy drodze? jest bardzo blisko do tego patrząc na to co się tam dzieje, organizacja ruchu krytyczna - wskazane objazdy znakami drogowymi okazuje się fałszem, jest objazd ale droga zamknięta.., zjazdy nie do pokonania samochodem osobowym, logistyka, dostarczenie materiałów powodują utrudnienia na drodze, ja za to nie winię wykonawców,każda firma ma swoje standardy pracy, to jest sprawa inwestora i nadzoru, to dopiero początek jeszcze 1,5 roku budowy, będą ciekawsze historie!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie wierzcie w to co do konca jest napisane w tym artykule ... szczególnie o zasługach Policji. Skąd wiedzieli ? Bo dostali informacje na dloni. Nie przeczę zajeli się ty i bardzo dobrze. Sa tego efekty.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja bym sie blizej przyjzal majstrom z tej firmy, pracowalem w niej troche i wiele widzialem. robia przekrety na czym sie da, poza tym po co by podjezdzal do majstra szef podwykonawcow zawsze na koniec miesiaca.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Zacząć należy od tego, że stawki oferowane przez wykonawców podwykonawcom wystarczają co najwyżej na pokrycie kosztów, zarobkiem jest tylko to co się ukradnie. Ta sama sytuacja występuje w relacji podwykonawca-pracownik. Przypuszczam że tych ośmiu to nawet nie wierzchołek góry lodowej.
no ciekawe wytłumaczenie ! też tak robisz ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...