Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Lubelskie śmieci słono kosztują

Utworzony przez xxx, 18 czerwca 2013 r. o 06:51 Powrót do artykułu
Należałoby zastanowić się nad możliwością zbierania podpisów pod referendum za odwołaniem Prezydenta Miasta Lublina za taki sam stosunek władzy do mieszkańców jak w Warszawie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Może ktoś mi wyjaśni jakie warunki (ekonomiczne, społeczne czy polityczne) spowodowały 100% podwyżkę za wywóz śmieci - teraz 12 zł. od osoby mieszkającej w bloku spółdzielni, wcześniej 5,81zł?
  Chodzi o recykling Śmieci nie będą wywożone na wysypiska, tylko zabierane do tzw. regionalnych instalacji przetwarzania odpadów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To znaczy, że lublinianie zapłacą 26,6 mln za pół roku gdzie Kraków zapłaci wtedy 12 mln z dwukrotnie większą liczbą mieszkańców ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ustawa prawo zamówień publicznych w żadnym miejscu nie obliguje zamawiającego do podania szacunkowej kwoty, jaką chce przeznaczyć na jego sfinansowanie przed otwarciem ofert. Na samym otwarciu jest taki wymóg, jednak to co zrobili w tym przypadku urzędnicy to albo błąd, bardzo kosztowny i ktoś powinien za niego odpowiedzieć, albo celowe działanie i tym powinna się zająć prokuratura. Gdyby każdy postępował w ten sposób, to budżet nie miałby żadnych oszczędności z tego tytułu, a oprócz przejrzystości procedur i zwiększenia konkurencyjności jest to podstawowy powód przeprowadzania przetargów.
To w takim razie przetarg powinien być unieważniony a osoby odpowiedzialne ukarane i zwolnione jest to działanie szkodliwe i wręcz podchodzi pod sabotaż a skoro wszyscy o tym wiedzą to czemu nikt nic nie robi ludzie zróbmy coś z tym bo nas zamęczą
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Re Jot Kwota 5,81zł. pobierana była (i jeszcze jest do 01 lipca) za śmieci segregowane przygotowane do recyclingu tak samo jak po 01 lipca za kwotę 12 zł.. Czy powstała może nowa sortownia śmieci o której nie doniosły media lub którą zapomniał pochwalić się Nasz Pan Prezydent? Należałoby zastanowić się nad możliwością zbierania podpisów pod referendum za odwołaniem Prezydenta Miasta Lublina za taki sam stosunek władzy do mieszkańców jak w Warszawie.  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To w takim razie przetarg powinien być unieważniony a osoby odpowiedzialne ukarane i zwolnione jest to działanie szkodliwe i wręcz podchodzi pod sabotaż a skoro wszyscy o tym wiedzą to czemu nikt nic nie robi ludzie zróbmy coś z tym bo nas zamęczą
Koleżanko Lublinianko myślę, że w samy CBA Jest zbyt wiele korupcji bo jeśli by tak nie było to uwierz mi zainteresowaliby się tą sprawą. Całe to państwo to dno ludzie niekompetentni nami rządzą. Czas na rewolucję.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ile jeszcze razy napiszesz o tym referendum? Nie truj   Ja rozumiem, że teraz walenie w PełO jest modne, ale moim zdaniem Żuk nienajgorzej rządzi miastem i jest to zdecydowanie najlepsza opcja na teraz. I coś mi mówi, że nie tylko ja tak sądzę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ile jeszcze razy napiszesz o tym referendum? Nie truj   Ja rozumiem, że teraz walenie w PełO jest modne, ale moim zdaniem Żuk nienajgorzej rządzi miastem i jest to zdecydowanie najlepsza opcja na teraz. I coś mi mówi, że nie tylko ja tak sądzę.
Piszę o tym referendum bo jest to jakieś wyjście z sytuacji o której możesz codziennie poczytać w gazetach, np. 8 mln dla Pana Kawy, Dworzec PKS, i inne. Gazeta Wyborcza musi na siłę wywołać przed tablicę Pana Prezydenta w sprawie Placu Rybnego a wcześniej kontestować nieudane projekty przebudowy Pl. Litewskiego. Jak ktoś nie potrafi niech nie pcha się , przynajmniej drugi raz, na afisz.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ile jeszcze razy napiszesz o tym referendum? Nie truj   Ja rozumiem, że teraz walenie w PełO jest modne, ale moim zdaniem Żuk nienajgorzej rządzi miastem i jest to zdecydowanie najlepsza opcja na teraz. I coś mi mówi, że nie tylko ja tak sądzę.
Tu nie chodzi o modę, tylko o koszty związane z wywozem odpadów. Jako mieszkaniec tego miasta chciałbym pojąć dlaczego zarabiając mniej w stosunku do miast zachodnich będę płacił cztery razy więcej za wywóz śmieci. Tego nie rozumiem i może mi ktoś to wyjaśnić ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Banda kre.... Niech ze swoich poborów zapłacą różnicę. Gdzie w przepisach o przetargach jest wzmiankowane o konieczności podania kwot. Niedouczone ć... Czas się chyba pożegnać z Lublinem, bo zotanie tutaj tylko skansen. Na szczęście są jeszcze miasta w Polsce, które się rozwiają: Rzeszów, Białystok, ale tam są gospodarze, a w Lublinie nie wiem co ...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
  Panie , ja rozumiem że ty masz anielską cierpliwość ale w swojej nieskończonej dobroci no weź i raz p..nij z całej siły w ten ratusz bo mi już zdrowia zaczyna brakować . Raz 8 milionów do kosza na prywatne inwestycje nad zalewem , teraz kolejne pieniądze do śmieci Lubelski ratusz ustawa obliguje a innych już nie . K...wa oni wydadzą w tydzień  roczny budżet jak tak dalej pójdzie . Na początku myślałem że siedzą tam ignoranci , teraz wskazówka pokazuje idiotów , opamiętajcie się ludzie bo następny poziom to już czyste złodziejstwo z k...em połączone  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Po co było ogłaszać przetarg.Możnabyło podpisać umowę przy winie i cygarach w resteuracji i przedstawić rachunek dla podatników.Prawo rządzocą PO./Obywatelska/  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ile jeszcze razy napiszesz o tym referendum? Nie truj   Ja rozumiem, że teraz walenie w PełO jest modne, ale moim zdaniem Żuk nienajgorzej rządzi miastem i jest to zdecydowanie najlepsza opcja na teraz. I coś mi mówi, że nie tylko ja tak sądzę.
Pierdziele peło i wszystkie inne nacje , ci deb***e marnują pieniądze. Tu nie referendum trzeba a kosy na sztorc postawić  . Wisi mi kto tam siedzi i skąd ale jeszcze jeden taki wał a zaczynam kose przekuwać i basta  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pierdziele peło i wszystkie inne nacje , ci deb***e marnują pieniądze. Tu nie referendum trzeba a kosy na sztorc postawić  . Wisi mi kto tam siedzi i skąd ale jeszcze jeden taki wał a zaczynam kose przekuwać i basta  
To nie są deb***e i wcale nie marnują pieniędzy oni dobrze wiedzą w jaki sposób wyłudzić je a później korzystać z luksusów. Szkoda że nie ma w Polsce takich osób jak św. pamięci Lepper którzy mogliby wziąć za mordę takich cwaniaków. Ale niedługo miarka się przebierze.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Banda kre.... Niech ze swoich poborów zapłacą różnicę. Gdzie w przepisach o przetargach jest wzmiankowane o konieczności podania kwot. Niedouczone ć... Czas się chyba pożegnać z Lublinem, bo zotanie tutaj tylko skansen. Na szczęście są jeszcze miasta w Polsce, które się rozwiają: Rzeszów, Białystok, ale tam są gospodarze, a w Lublinie nie wiem co ...
  Nikt cie tu nie trzyma, nie pasuje to won. W cudownym Rzeszowie juz czeka czerwony dywan i sielanka do konca zycia 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Rachunek jest prosty różnica między 12 zł. a 5,81 zł. wynosi 6,19 zł. razy 348 567 mieszkańców Lublina (za wikipedją) równa się 2 157 619,73 zl. rocznie. O tyle więcej zarobi KOM-EKO i MPO Sita a jednocześnie o tyle mniej będą mieli mieszkańcy Lublina. Kwota ta jest liczona od niższych opłat osób mieszkających w  blokach spółdzielczych, wiadomo że mieszkańcy wspólnot i domów jednorodzinnych odprowadzą wyższe opłaty, więc różnica się zwiększa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zgłaszam niniejszym do Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i  Konsumentów zmowę cenową odpowiadającą art. 6 ust. 1 ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów. Mam nadzieję , że  urzędnicy  tego Urzędu już zajęli się tą sprawą.     Uwaga CBA - przetarg na wywóz śmieci był ustawiony. Wystarczy tylko spojrzeć na oferowane ceny. Ile odsypu dostaną urzędnicy miejscy?      
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Słyszałeś, że dzwonią tylko nie wiesz w którym kościele. Owszem nie ma takiego obowiązku, ale w przypadku zamówień o wartości szacunkowej mniejszej niż 522 548 PLN. Jeśli miasto ma do wydania 57 milionów to oczywistym jest, że ogłoszenie zostało zamieszczone w Dzienniku Urzędowym UE, a tam należy podać wartość szacunkową, nie tylko dla całości, ale i dla każdej części zamówienia.   Akty prawne czyta się w całości, a nie tylko pojedyńcze artykuły i paragrafy.
    Zauważ tylko Panie, że Miasto wydaje nie swoje pieniądze. To będą pieniądze siłą  wydarte z kieszeni podatników, mieszkańców Lublina.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zgłaszam niniejszym do Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i  Konsumentów zmowę cenową odpowiadającą art. 6 ust. 1 ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów. Mam nadzieję , że  urzędnicy  tego Urzędu już zajęli się tą sprawą.     Uwaga CBA - przetarg na wywóz śmieci był ustawiony. Wystarczy tylko spojrzeć na oferowane ceny. Ile odsypu dostaną urzędnicy miejscy?
  Nie ma żadnej zmowy. A takie rzeczy proszę zgłaszać bezpośrednio do mnie a nie na forum DW.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
CBA podobnie jak Prezes UOKiK nie ma nic do dodania.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...