Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
siąść wspólnie mieszkańcy z deweloperem i dojść do kompromisu, tak by powstały bloki ale i zostało odpowiednio dużo najcenniejszej zieleni
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Za zmiane planu zagospodarowania Echo mialo wybudowac skrzyzowanie, a co TBV nam zafunduje oprocz mega blokowiska ?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
TBV całkiem fajnie urządziło bloki na Felinie, na Czechowie chcą budować w porozumieniu z mieszkańcami więc może z tego się wykluć ciekawy projekt.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Ostatni międzywojenny prezydent Warszawy Stefan Starzyński w latach 30 kupił cały Las Kabacki, ponieważ zależało mu na terenach zielonych dla mieszkańców Warszawy. Uwczesna opozycja stukała się w głowę, ponieważ Kabaty były oddalone od miasta o kilkanaście km. Dzisiaj Las Kabacki jest bardzo popularnym miejscem spedzania aktywnego wypoczynku przez Warszawiaków. Życzę naszemu Prezydentowi i Radzie Miasta, żeby też spojrzeli w tą dalszą przyszłość i pochylili się nad potrzebami mieszkańców....
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Tu nie chodzi o fajny projekt tylko o to żeby nie zabudowywać poligonu, który ma być terenem zielonym.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Tu nie chodzi o fajny projekt tylko o to żeby nie zabudowywać poligonu, który ma być terenem zielonym.
  Wszystko fajnie ale zapominasz o jednym szczególe - górki nie należą do miasta tylko do dewelopera, więc dobre chęci miasta, które najchętniej pozostawiłoby 100 hektarów zieleni, tutaj nie wystarczą.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Wystarczą, bo miasto nie ma żadnego obowiązku zmieniania planu tylko po to, żeby zrobić prezent deweloperowi. Nie ma takiej praktyki nigdzie. Nabycie terenu zielonego to jest ryzyko biznesowe przedsiębiorcy i nie daje mu żadnych uprawnień. Jeżeli ja, osoba prywatna nabędę działkę pod zieleń to nie mogę tam niczego zbudować a miasto nie będzie szło w tej sprawie ze mną na żadne układy. Mogę kupić kawałek zieleni np. w wąwozie na Kalinie a potem pójść do Żuka i on powie: "no to niech będzie, na 40% sobie buduj a 60% niech zostanie zielone"? Co do "fajnego urządzenia" - wystarczy popatrzeć jak wygląda zabudowa zrealizowana przez TBV przy Koncertowej i na Felinie. Blok na bloku, zero miejsca na zieleń, mieszkania okna w okna. Tak samo będą chcieli zabetonować górki co jest nie do przyjęcia. Górki muszą pozostać zielone!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Deweloper musi mieć. Nie macie nic do gadania, bo jesteście niewolnikami, w tym niewolnikami samych siebie z uwagi na wypitą zawiść z mlekiem matek . A jak mleko było z apteki, to i tak genetyka nie kłamie. RP nie ma żadnych szans na normalość. Żadnych. Przykro mi.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
bydlaki przehandlowali wspolna wlasnosc obywateli-prywatyzujac ja i teraz pieprza ,ze to prywatne i moga robic z tym co chca Potrzebny NIK,CBA !!!!!!!!!!!!!!!!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Po co powtarzać w kółko te same bzdury? Deweloper nie kupił terenów zielonych tylko 70 ha terenów zielonych i 30 ha pod zabudowę a to zupełnie zmienia postać rzeczy.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Mogę kupić kawałek zieleni np. w wąwozie na Kalinie a potem pójść do Żuka i on powie: "no to niech będzie, na 40% sobie buduj a 60% niech zostanie zielone"?
  najpierw może kup bo gadać to każdy może, wąwozy to na ogół tereny miejskie a górki nigdy do miasta nie należały, najpierw należały do wojska, potem do Echo a teraz do TBV i należy uszanować, że to cudza własność a nie wymagać od właściciela żeby na 100 hektarach park wybudował i go utrzymywał ze swoich pieniędzy
Zaloguj się, aby oddać głos
0
>Deweloper nie kupił terenów zielonych tylko 70 ha terenów zielonych i 30 ha pod zabudowę a to zupełnie zmienia >postać rzeczy. Na tych 30 ha nie ma prawa budować bloków tylko usługi - to raz. A to, że na części ma prawo coś budować nie daje mu żadnego prawa do pozostałych 70 ha. Więc po co powtarzać bzdury, skoro to sprawdzalne?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
> należy uszanować, że to cudza własność a nie wymagać od właściciela żeby na 100 hektarach park wybudował i >go utrzymywał ze swoich pieniędzy Dobre. "Uszanować" poprzez likwidację zieleni pod beton. Owszem, jeżeli ktoś kupuje 100 hektarów zieleni parkowej to naturalne jest oczekiwanie, że będzie miał zieleń parkową.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
kiedy Pis przejmie kontrole w radzie miasta??? i powstrzyma takie zmiany na które nie zgzdzają się mieszkańcy czechowa????
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Radni PiS to niech coś robią w tym temacie a nie udają że robią Mają prawie połowę w radzie miasta a siedzą cicho jak mysz pod miotła kiedy próbuje się przehandlować wspólne dziedzictwo lublinian
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Kupię Park Saski. Też dostanę prawo do zabudowania jednej trzeciej? Całe 2/3 pozwolę wam zachować pod zieleń! Zadowolę się marną 1/3. To co robimy biznes? Usiądźmy, dogadajmy się
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Pani rzecznik niech łaskawie zapozna się z zapisami Ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym i rewitalizacji. Jak już się p. rzecznik łaskawie zapozna z Ustawą o zagospodarowaniu przestrzennym i rewitalizacji, to niech sięgnie do Konstytucji i Statutu Gminy Lublin, bo widać, że jest na bakier z wszystkimi wymienionymi aktami prawa krajowego i miejscowego oraz przyjętymi przez Polskę dyrektywami UE. Tak całkiem na marginesie, to niech p. rzecznik sprawdzi kto gościł w Ratuszu w godzinach południowych dniu 1 marca bieżącego roku, bo o ile można zrozumieć brak znajomości prawa stanowionego, o tyle braku obeznania w obecności w Ratuszu gości nie przystoi rzecznikowi prasowemu prezydenta miasta.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
MIasto nie ma żadnych obowiązków w stosunku do dewelopera. Ma natomiast i to całkiem poważne w stosunku do mieszkańców Lublina. Po pierwsze musi zadbać o napowietranie miasta. Właśnie przez Górki przebiega główny korytarz napowietrzający. On miał ogromne znaczenie już wiele lat temu. teraz po skokowym ogromnym wzroście liczby samochodów bez niego w Lublinie będzie to samo co w Krakowie. Smog i nowotwory od nadmiaru substancji kancerogennych w powietrzu. Ale co to obchodzi dewelopera. On przeciez musi zarobić. I to nie na 300 mln bo przeciez to grosze a 400 mln i do tego trzeba mu nie 30 ha bloków a 40 ha . A miasto jescze mu poda pomocną dłoń zeby sobie chłop zarobił. A mieszkańcy ? No cóż. Oni sa pożyteczni ale tylko przy wyborach. Później można ich olać . Murzyn zrobił swoje...
Zaloguj się, aby oddać głos
0
A propos wypowiedzi poprzednika. Pani rzecznik niech się też przestanie wygłupiać i mydlić ludziom oczy, bo czytałem wielokrotnie w prasie o wielu mieszkańcach Lublina, którzy mają kawałek terenu zielonego którego przeznaczenie chcieliby zmienić i miasto, mówiąc wprost, każe im się gonić. A kiedy w grę wchodzi tbv i pan Dzioba to okazuje się nagle, że priorytetem numer jeden jest wola właściciela terenu, tak?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Dlaczego niektórzy dalej nie dopuszczają do siebie myśli, że deweloper jak się wkurzy to zagrodzi całe 100 hektarów albo strzeli tam pole golfowe albo cmentarz(to też są tereny zielone)????????????????? Wiem, że fajnie się zarządza nie swoją własnością ale może pora pogodzić się z tym, że górki należą do prywatnej firmy, która je zabuduje w porozumieniu lub bez porozumienia z mieszkańcami.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Strona 1 z 6

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: