Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Marszałek: Contbus znów chce za szybko do Warszawy

Utworzony przez Paweł, 8 marca 2011 r. o 20:50 Powrót do artykułu
lola napisał:
Jeżdżę Contbusem bardzo często i bardzo sobie chwalę ich usługi. Moim zdaniem podróż do Warszawy w ponad 3 godziny to absurd! To tracenie czasu, a zazwyczaj wszystkim podróżnym się spieszy. Nie rozumiem tej nagonki na Contbusa. Dlaczego Pan Marszałek nie ma zastrzeżeń do innych firm oferujących usługi na tej trasie. Jeżdżąc z innymi przewoźnikami, wiem, że oni też oferują podróż do stolicy w dwie i pół godziny. Komuś badzo zależy żeby zniszczyć Contbus. Pytanie kto będzie miał z tego korzści?
FIRMA BIG STAR z TOMASZOWA LUBELSKIGO
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jest problem, czy 2:40 to za mało? Nie wiadomo, czy teoretyczne wyliczenia są prawidłowe? Zrobić eksperyment. Do busa (normalny kurs, aby uwzględnić czas wsiadania/wysiadania pasażerów i sprzedaż biletów) wsiada urzędnik albo cała komisja, ewentualnie montują kamerkę i jedziemy zgodnie z przepisami. Jeśli okaże się, że da się dojechać w 2:40, to za wszystko (wynagrodzenie dla kontrolerów, opłata za przejazd dodatkowych pasażerów-kontrolerów, koszty kamerki...) płaci urzędnik, jeśli nie, to firma przewozowa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
P. napisał:
Jest problem, czy 2:40 to za mało? Nie wiadomo, czy teoretyczne wyliczenia są prawidłowe? Zrobić eksperyment. Do busa (normalny kurs, aby uwzględnić czas wsiadania/wysiadania pasażerów i sprzedaż biletów) wsiada urzędnik albo cała komisja, ewentualnie montują kamerkę i jedziemy zgodnie z przepisami. Jeśli okaże się, że da się dojechać w 2:40, to za wszystko (wynagrodzenie dla kontrolerów, opłata za przejazd dodatkowych pasażerów-kontrolerów, koszty kamerki...) płaci urzędnik, jeśli nie, to firma przewozowa.
Eksperyment przeprowadziło ITD. nie da się dojechać w takim czasie nie łamiąc przepisów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ale po co eksperymenty, wystarczy obowiązek posiadania tachografów w autobusach liniowych poza miejskich a i w miejskich też by się przydało dla badania czasu pracy kierowcy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A mi się wydaje, że tutaj mamy do czynienia z innym problemem. Tutaj nie chodzi o czas przejazdu a o ambicje urzędników, którym właściciel Contubusa na każdym kroku udowadnia ich niekompetencje. Właściciel firmy z wykształcenia jest prawnikiem więc w kaszę nie daje sobie pluć. Urzędnicy, widząc, że mają do czynienia z osobą orientującą się w przepisach i ogólnie prawie, nie mogą pojąć, dlaczego pan z Contbusa nie kuli przed nimi uszu i nie błaga o wybaczenie, jak robi to reszta właścicieli firm przewozowych, bo nie znają prawa. Urzędnicy często korzystają z tego, że petent prawa nie zna i mogą mu nagadać głupot i on w to uwierzy. A tu znalazł sią taki Stanisław z Contbusa - prawnik, i na każdym kroku udowadnia urzędnikom z Urzędu Marszałkowskiego ich głupotę i brak kompetencji do zajmowanego stanowiska. Więc jaka jest reakcja urzędników? Firmę trzeba zniszczyć za wszelką cenę, bo nam jaśniepanom urzędnikom prawdy powiedzieć nie można, bo my wiemy wszystko najlepiej... Stanisław masz racje temp tą peeselowską ciemnotę ze wsi na urzędach!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szybkie zarabianie w Internecie! Ściągnij program i oglądaj reklamy! ######
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wole jazde z Contbusem niż z inną firmą / podobno zgodnie z wytycznym marszałka/, której kierowca jedzie jak oszalały i robi 0,5 godz postój na parkingu po drodze.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panowie najwazniejsze BEZPIECZENSTWO i marszałka popieram w calosc czas jazdy jes uzalezniony od wielu czynnków pogody ilosci pasazerow doswiadczenia kierowcy itd.Mówienie że ta firma nie miala wypadku nie jest ARGUMENTEM na dziś na drodze i w życiu nalezy mieć szczęscie .Mam pytanie dlaczego Poznan rozwija się bez busow tylko autobusy a Lublin jak na Ukrajnie .CZęsto na drogach lubelskich brak głebokich zatoczek przystankow tylko wsiadajacy do busa stoi na polowe pasa jezdni czyli dalsze zagrożenia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Marszałek nie może się pogodzić z faktem,że to Contbus ,a nie PKS/zarządzany przez działaczkę PSL/przewozi przeważającą część pasażerow na linii Lublin W-wa.Chce administracyjnie wykończyc konkurencję PKS-u,jako że jest prezesem woj.Zarz.PSL w Lublinie i czepia się akurat tego co do niego nie należy.Jeżeli kierowcy Conbusa za szybko jeżdżą,to od tego jest policja,a nie administracja.Zachodzi także pytanie dlaczego wszędzie marszałek jeżdzi samochodem osobowym ,a nie PKS-em???Odpowiedż jest prosta,bo jest szybciej i pasażer też ma prawo wyboru przewożnika ,oczywiście wybiera szybciej i taniej!Proponuję,aby marszałek się zajął wyjaśnieniem rozwiązania dep.transportu przez jego poprzednika,bo tam był smrodek i korupcja.Nie mógł sobie z tym fantem poradzić/skarg było sterty/to departament rozwiązał,ALE DYREKTOR AWANSOWAŁ DO w-WY/członek PO/ i nadzorującemu vice marsz.Sobczakowi/także PO/włos z głowy nie spadł.mOŻE BY SIĘ TAK PRZYJRZEĆ I ZOBACZYĆ gdzie szukać praprzyczyny konfliktu,a może sam p.Sobczak???? Tak czy owak nie można w ten sposób wkańczć konkurencji,bo PSL idzie w dół!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Cztery pytania dla gazety: 1. Kto wydał pozwolenie CONTUBUSOWI na krótszy czas przejazdu ? 2. Kiedy pozwolenie CONTBUSOWI wygasa ? 3. Czy ITD "znęca się" tak nad innymi przewoźnikami ? 4. Kto skorzysta na ewentualnym wyeliminowaniu CONTBUSA i z kim jest powiązany ? Jeśli gazeta odpowie na te pytania wszystko będzie jasne.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A co pan marszałek sądzi o PKP i braku ogrzewania w wagonach?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Contbus się rozpisał na forum, naprawdę śmiesznie wyglądają Wasze wpisy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szanowni komentatorzy ,możecie pisać swoje opinie pozytywne , negatywne , cokolwiek na co macie ochoę , ale bezprzecznym faktem jest to ,że firma Contus dysponuje nowymi samochodami ( kupionymi u dealera )a nie cudami z odzysku z Niemiec , samochody są są na bierząco serwisowane , ogumienie nie jest tzw. chińszczyzną , kierowcy odpowiednoi ubrani , stan higieny kierowców wzorowy . I proszę nie pisać , że reprezentuję firmę Contbus , jestem wieloletnim pasażerem i wielokrotnie obserwowałem zachowanie kierowców i jedno co mogę powiedzieć to ,że nadal będę korzystć z usług tej firmy , a Panu Stanisławowi Olszakowi życzę dalszego rozwoju firmy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
piotr napisał:
Szanowni komentatorzy ,możecie pisać swoje opinie pozytywne , negatywne , cokolwiek na co macie ochoę , ale bezprzecznym faktem jest to ,że firma Contus dysponuje nowymi samochodami ( kupionymi u dealera )a nie cudami z odzysku z Niemiec , samochody są są na bierząco serwisowane , ogumienie nie jest tzw. chińszczyzną , kierowcy odpowiednoi ubrani , stan higieny kierowców wzorowy . I proszę nie pisać , że reprezentuję firmę Contbus , jestem wieloletnim pasażerem i wielokrotnie obserwowałem zachowanie kierowców i jedno co mogę powiedzieć to ,że nadal będę korzystć z usług tej firmy , a Panu Stanisławowi Olszakowi życzę dalszego rozwoju firmy
A to akurat prawda mimo wszelkich win Contbusa. Pod względem sprzętu reszta to przy Contbusie szrociarze.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
czemu na tapecie jest ciągle trasa Lublin-Warszawa i tylko jeden przewoźnik, a pozostali? gorszy komfort jazdy, brud, nie trzymanie się rozkładu; poza tym nie słyszałem też żeby był jakiś wypadek z udziałem busów na trasie Lublin-Warszawa, w przeciwieństwie do innych tras np Lublin-Zamość; cała ta akcja trwa już dosyć długo i kierowcy uważają, w dodatku samochody są nowe, przystanków nie ma, to przejechanie w 2,5 godz. tej trasy to wystarczająca ilość czasu, 3 czy 3,5 godz. to przesada; ci co jeżdżą są zadowoleni, a ci którym bus nie pasuje, bo podobno za szybko i niebezpiecznie to po co do niego wsiadają, jest superszybka i komfortowa kolej i PKS, a widzę że krytykują ci co w ogóle busami nie jeżdżą
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeżdżę Contbusem od października ok. 5 razy na miesiąc i naprawde nie rozumiem całej tej nagonki na tą firmę. Kierowcy są bardzo kulturalni, zawsze nienagannie ubrani i często nawet bagaż (bez proszenia) sami zaniosą do bagażnika. A co do samej jazdy to jeszcze ani razu nie zdarzyło mi się, żeby któryś z kierowców jechał zbyt szybko, lub jakoś szczególnie niebezpiecznie. Co prawda ze dwa razy zdarzyło się im wjechać na światła na końcowym pomarańczowym/wczesnym czerwonym, ale prawdę mówiąc to chyba nie ma kierwocy, któremu by się to nie przytrafiło Ponadto busy są naprawdę w bardzo dobrym stanie (zwłaszcza w porównaniu do innych firm), więc apeluję o odczepienie się od tej firmy!!! Raz zdarzyło mi się też jechać busem tej firmy ok 3h40min i to była prawdziwa męka! Ludzie byli zniecierpliwieni, kierowca zresztą pod koniec trochę też (była to zima i wynik "szybkiego" odśnieżania naszych dróg), bo w porównaniu do normalnych 2h40min godzina dłużej to naprawdę katorga . . . Dla porównania powiem, że raz nie zdąrzyłam na Contbusa, a że mi się bardzo śpieszyło pojechałam do stolicy busem innej firmy(nie pamiętam nazwy), który zatrzymywał się kilka razy po drodze m.in. w Rykach. Bus ten był w fatalnym stanie,cały czas coś się łomotało z tyłu, a bagażnik ledwo się otwierał, o zamykaniu już nie wspomnę . . . W dodatku nie dość, że kierowcą był jakiś obcokrajowiec, który nie mówił zbyt dobrze po polsku, to jeszcze tak fatalnie jechał, że na każdym ostrzejszym zakręcie niemal modliłam, się żeby nie wjechał do rowu. Kierowca ten tak się śpieszył, jakby mieli mu coś jeszcze ekstra odpalić za szybką robotę, nie zwolnił nawet wtedy, gdy wjechał na jakieś boczne, dziurawe drogi, żeby ominąć korek na drodze. Nie mówiąc już o tym, że powinien on poćwiczyć manewr wyprzedzania, bo naprawde wkrótce wpieprzy się w jakiś inny samochód.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja tu czegoś nie rozumiem,wszyscy jak jeden w razie wypadku będą krzyczeć a gdzie kontrole,władza itp. teraz kiedy ktoś stara się zaprowadzic porzadek ,podnosi się larum jakie to krzywdzące,a wypowiedż jednego z forumowiczów o tym że podróż trwała trzy godziny i jakież to było męczące, doprowadziła mnie do wybuchu śmiechu. Jaka jest prawda?Ano taka że kierowcy firmy Contbus są realnym zagrożeniem dla siebie samych,pasażerów i innych użytkowników dróg. Pomyłką jest jednak twierdzenie że tylko oni są winni takiej sytuacji,to ci którzy podpisali taki a nie inny rozkład jazdy powinni ponieść odpowiedzialność razem z właścicielem firmy.Kierowców za wariacką jazdę wyeliminuje policja,i tak powinno być.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Prawda jest taka, że praktycznie żadna z firm oferujących przejazd Lublin-Warszawa nie jeździ 3h40 min. Nawet jeśli ma tak zapisane w rozkładzie, to i tak jeździ max 3h. Więc jeśli już to należy im wszystkim zabronić przewozu pasażerów, a nie tylko Contbusowi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ostatnio jechałam Contbusem z Lbna do W-wy i strasznie dłużyła mi się podróż.Tak jakby jechał tak 60km/h.Gdy dojechaliśmy spojrzałam na zegarek i okazało się,że jechaliśmy 2,40 godz jednak. więc nie da się jechać jeszcze wolniej.Poza tym to najlepsza firma
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
shoes or boots are Mxhzmy-liliyu0924Work outside the house along with have the cool off. To settle hot, and not way too hot, decide on parka. Your functional, popular Ontario will perform only that-filled most duck along, it can be insulated with the textile can be water-repellant. Throughout slide, get rid of the engine andor perhaps your coyote coat receiver collar. Continue to be hot on how in the place of work. Ontario incorporates a classy coat receiver collar and is also amazing morning as well . cheap north face jackets as nighttime-it's set pertaining to every adventure, tough along with designed to very last. Throughout additional excessive temperature, don a whopping cardigan along with turtleneck in under. Their mid-thigh period is fantastic insurance via rainwater along with excellent skiing conditions. Thinsulate Really continues your toes hot along with RW Waterproofing continues these people dry-extreme temperatu. north face jackets sale re is not a indication throughout these kind of 6-inch natural leather shoes or boots which has a tough feet pertaining to greatest don along with exceptional extender. Your 1261 has anyone in the weekend-put these people in shoveling excellent skiing conditions, jogging on the computer hardware keep as well as gonna your tavern while using folks. These kind of shoes or boots are generally beneficial to yo. north face outlet ur current go to hold feet hot along with dry out along with provide your extender, therefore you will not likely wear excellent skiing conditions as well as soaked sidewalks. You will find there's explanation that will cashmere sweatshirts, spencer, applications, slacks, along with scarves continue being popular every single year. Cashmere can be skinny ample to get just the thing for layering, on the other han. north face shoes d it is usually solid along with hot. You can easlily correctly investment landing on cashmere in emporium income considering that it happens to be almost confirmed to stay fashion time immediately after time. High knits using a good amount of structure participate in a new starring position in that room is really a lot surprise's clothing. These kind of hot knits present extraordinary fr. cheap north face jackets for women iendliness besides incredible fashion. Along with lest anyone think about high implies clunky along with dowdy, look at open-weave knits that will disclose a new sign involving skin color. The simplest way to don these kind of knits may be throughout equipment, additionally, they create wonderful sweatshirts or perhaps clothes. Your Moncler lessen windcheaters . north face sale women will certainly sanction someone to melt away along out from those people folks standard old standard strategies persons see every single sole along with every single winter months. they are often produced onward via incredible product, therefore, these are light-weight when you in shape with them. could many of us additionally refer to what sort of comprehensive total very . north face outlet store much even bigger similar to these people since with all the stream-resistant jobs they will get Moncler Femme, anyone conduct n't need for you to stress and anxiety regarding the apparel by way of your current windcheater receiving soaked. It will eventually preserve anyone dry out inside blizzard plus the rainwater. Your conforms are generally something else that may be liked relating to this specific coa. http://www.northfacejacketsoutwear.com t. That they go with efficiency. Your hues selection via bright along with frequency dark-colored for you to green, sky-blue etc. For those who have among those windcheaters, your current closet certainly won't impression depressed. Affordable moncler spencer moncler applications moncler apparel pertaining to little one and locate using your distinctive northeast tennesse woman-centric household designer, depiction residences friendlink: air flow greatest extent affordable mbt sneakers minimal dunk prada totes upper deal with northface coat moncler. Sun glasses look legitimate jerseys nova scotia goose parka coat it can be tough for you to moncler hommes have a cover that will not simply seems to be very good plus will not separate your moncler femmes standard bank applications normally charge a lot of cash consequently it's going to be as part of your. Femmes-femmes-manteau-vestes-blouson-jackets-lacoste-moncler-the moncler jacket moncler planting season autumn moncler polo equipment moncler sneakers moncler scarf moncler luggage moncler shoes or boots moncler femmes hommes moncler moncler little ones.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...