Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Miasto zaproponuje zmiany nazw ulic w Lublinie. Są już propozycje nowych

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 10 kwietnia 2017 r. o 20:21 Powrót do artykułu
A ulica Dworcowa? Wszyscy wiedzą, kim był Dworcow. A Piłsudskiego? Komuch z PPS!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Najlepiej ponumerować wszystkie ulice i nie szukać na siłę nazwisk lepszego sortu. I tak za parę lat - znowu się wszystko zmieni.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czasem trudno się zorientować kto rządzi w LU. Sądząc po prawicowo-katolicko-nacjonalistycznej gorliwości w zmienieniu nazw ulic, w LU całkowicie rządzi PiS. Czy się różni Żuk od Czarnka? Zagadka.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mnie sie Lucyny Herc podoba i prosze mi tu nic nie zmieniać!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Herc niech zmienią na Hertz
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Lucyna Herc - żołnierka, oficer WP, spadochroniarka, instruktorka minerska, zwiadowca. Ciężko ranna we wrześniu 1944 r. w czasie akcji mającej na celu udzielenie pomocy Powstaniu Warszawskiemu. Straciła obie nogi i zmarła w wyniku odniesionych ran w szpitalu. Odznaczona orderem Virtuti Militari. Uważnie głąby, że nie zasługuje na ulicę w Lublinie? Dlatego, że walczyła w I Armii Wojska Polskiego? Dlatego, że była kobietą? Dlatego, że była Żydówką?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jan Hempel - współzałożyciel Lubelskiej Spółdzielni Spożywców Społem. Zrobił dla Lublina więcej niż domorośli dekomunizatorzy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Lucyna Herc powinna sie widać była przed śmiercią wyspowiadać ,to by głupcom z pis mogło się spodobać i odpierpapier od tej pani by się może
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zamieni stryjek siekierkę na kijek
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja proponuję na jednego z patronów nowych starych ulic Porucznika Kazubka.Zainteresowanych biografią Porucznika Kazubka,odsyłam do serialu "Alternatywy 4"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jan Hieronim Hempel, ps. Jan Bezdomny, Jan Boży, Jan Wolski, Jan Wiślak
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Odcinek ul. Herc między al. Witosa i Chemiczną nosiłby imię Anny Walentynowicz, a odcinek od al. Witosa do Drogi Męczenników Majdanka stałby się ul. Hanki Ordonówny.... GDZIE LOGIKA?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Od dawna dziwię się bardzo jednej sprawie - mamy w polskiej historii bohaterskich wodzów najwyższej klasy, Jan III Sobieski, hetman Jan Karol Chodkiewicz, Stefan Żółkiewski, Stefan Czarniecki i wielu innych. Czy wyżej wymienieni mają swoje ulice w Lublinie? Mają ale są to śmiechu warte uliczki w praktyce osiedlowe gdzie znajduje się po kilka domów lub bloków. A z drugiej strony wielkie arterie mają często nazwy nieadekwatne albo nie odnoszące się do konkretnych osób (np. Kompozytorów Polskich, Koncertowa). Te wielkie postacie z polskiej historii powinny być poupamiętniane w sposób adekwatny do ich zasług! Szanujmy się trochę bardziej Polacy. Rosjanie z rocznicy wygonienia Polaków z Kremla zrobili nawet święto narodowe. A my naszego zwycięskiego hetmana bohatera hołdu ruskiego upchnęlismy gdzieś wstydliwie. Polska to czy nadal jeszcze kraj prywislanskij?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a nie lepiej zmienic nazwy na neutralne albo zabawne? jak w Warszawie. Bolka i Lolka, Misia uszatka? a moze bajki z Prl tez sa zle?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Proponuje ul. Jarosława K, Wielkiego Jarosława K, Narodowego Wieszcza Jarosława K oraz Wspaniałęgo, Nieugiętego jarosława K
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co im Hempel zrobił? Może zmienią na ul. Prawicowego ścierwa
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Brakuje jeszcze ulicy im.Maciarewicza i Misiewicza...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Proponuję ul.Misiewicza, Plac broszki, al. Prawie 50 tysięcznej pensji Pruszkowskiego z PiS w PGE Obrót
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ulica Wsamraśna zamiast Hempla.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja bym zmienił plac Lecha Kaczyńskiego na Bogusława Kaczyńskiego
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...