Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

MPK Lublin nie kupi nowych autobusów przegubowych?

Utworzony przez ~Bartek~, 1 czerwca 2010 o 08:48 Powrót do artykułu
Podwyżka na 2,40 była między innymi po to, żeby tabor był lepszy. A pewnie rada nadzorcza w pierwszej kolejności chce zabezpieczyć swoje pensje. Lublin......i wszystko jasne
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Typowe dzialanie po lubelsku, podwyzka na nowy tabor itp podwyzka jest, taboru nie ma, bo poszlo na pensje m. in. rady nadzorczej i ztm nota bene oba twory niepotrzebne!!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Bartek to nie MPK wprowadziło podwyżki. Zrobił to Zarząd Transportu Miejskiego. ZTM uzasadniał konieczność podwyżek koniecznością zapłaty przewoźnikom którzy weszli (Irex) lub wejdą na prywatne linie, a nie opłacenie w MPK zakupu nowych autobusów...
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Wspaniale. Bo w Lublinie liczącym ok. 350 tys. mieszkańców wystarczy taka ilość takich autobusów a taki Białystok liczący niecałe 300 tys. mieszkańców ma na 302 użytkowane autobusy miejskie 114 autobusów przegubowych i w Białymstoku taka ilość nie jest wystarczająca. Dzięki temu w Lublinie mamy szansę na bliskie kontakty ze współtowarzyszami podróży (niedoli).
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Niech lepiej Rydecki ze związkowcami pochwali się jak w ostatnim czasie wzrósł dług MPK !!!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Ludzie 23 przegubowce na 350tys. miasto? Co to k...a jest? 3 świat? Jak już wspomniano taki Białystok ma tego typu pojazdów ponad 100, porównywalne miasta do Lublina czyli Bydgoszcz czy Szczecin też mają takich wozów kilka razy więcej! Do tego na nasze 23 przegubowce połowa to stare trupy... Tak że te 5 przegubowców i tak nie zmieniło by NIC, bo skasowano by pewnie 5 Ikarusów i dalej byśmy mieli 23 przegubowce z tym że nowych było by 15, 3 by były nazwijmy to w wieku średnim jak na nasze warunki, a reszta to złom. W Lublinie w tej chwili na najbardziej obciążone linie i tylko na brygadach obsługiwanych przez MPK brakuje ponad 50 przegubowców!!! W prywatnych też będzie trochę brakować bo ZTM ogłosił przetarg na 10 tego typu autobusów na liniach 17, 26 i 57. Z tego widać że zabraknie kilku przegubowców na prywatnych brygadach na liniach 10, 18 i 31... A dzięki wspaniałości naszej władzy i MPK dalej będziemy się kisić w 12m autobusach na obleganych liniach. Do tego jest jeszcze coś. Dlaczego nikt nie mówi że potrzeba trolejbusów przegubowych!? Na samą linię 158 potrzeba od zaraz 10 takich pojazdów, a na tej linii są jeszcze dodatki szczytowe(czyli jakieś +3 kolejne trolejbusy przegubowe), do tego na 151 by się też przydały ze 3 czy 4 trolejbusy przegubowe. Czy osoba podróżująca obleganą linią 158 w 12m trolejbusie jest gorsza od osoby jadącej obleganą linią autobusową np. 57? Na to wychodzi bo na liniach autobusowych jest zawsze szansa na trafienie przegubowca, ci co jeżdżą trolejbusami są skazani na solówkę i jazdę w ścisku. Zresztą wystarczy pójść na przystanek KUL czy Ogród Saski żeby zobaczyć zapchany do granic możliwości trolejbus... Tak więc pogratulujmy władzom miasta, ZTM-owi i MPK...
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Wobec tego proponuję zakup dorożek przegubowych-będzie taniej i bardziej Eko :-) ...wszak tyle trawy marnuje się na miejskich trawnikach-a tak konie by to zjadły i ciągnęły dorożki... Na nasze marne drogi Lublina dorożki w sam raz :-)
Zaloguj się, aby oddać głos
0
panowie spójrzmy prawdzie w oczy. Dlaczego pozwoliliśmy aby przez ostatnie 10 lat kupowano jedynie autobusy 12-metrowe( w sumie ok.36 pojazdów)? Gdy odjęto jedno miejsce w solarisie od razu zrobił się rababan. Dzięki temu solarisy są bardziej przestronne. O co wtedy chodziło Tych którzy chcą coś naprawdę zrobić wyrzuca się na zbity pysk. Pozostają jedynie Pisowscy karierowicze i pasożyty. Puki obecna rada nie zostanie zmieniona(w całości!) a w ZTM będą siedziały pasożyty z MPK, proszę się nie łudzić na poprawę sytuacji. P.S dziękuje p. Rydleckiemu za to że sprzedał przegubowego, klimatyzowanego solarisa. Trafiony pomysł, szczególnie gdy się ma tylko 13 niskopodłogowych przegubowców
Zaloguj się, aby oddać głos
0
bambosh napisał:
Wobec tego proponuję zakup dorożek przegubowych-będzie taniej i bardziej Eko :-) ...wszak tyle trawy marnuje się na miejskich trawnikach-a tak konie by to zjadły i ciągnęły dorożki... Na nasze marne drogi Lublina dorożki w sam raz :-)
Nie konie lecz szefostwo MPK i ZTM oraz do pomocy pracowników z Ratusza. Przynajmniej wreszcie na coś by się przydali i uczciwie zarobili niewielką część swojej wypłaty.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Gdzie są pieniądze za sprzedany do Radomskiego MPK przegubowego Solarisa 18 CNG (biała dżdżownica) -jaki autobus pan prezes za to kupił ? Rozmyły się ? Nie ma Lublin dobrego gospodarza - 23 autobusy przeguowe - i kupa darmozjadów w radach nadzorczych po prostu żenujace !
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Pruszkowski przygotował wniosek o rozbudowe sieci trolejbusowej "za kasę unijną".Przy okazji miało byc 170 szt pojazdów komunikacji miejskiej.Sto ekologicznych duzych przegubowych autobusów i 70 trolejbusów w tym przegubowe i jeden trójczłonowy (podwójny przegub).Gdzie ta inwestycja panie Wasilewski?Gdzie ten nowoczesny Lublin?Gdzie te obietnice?PODOBNO MAJĄ ODEBRAĆ LUBLINOWI TE PIENIĄDZE? MPK (firma to własność miasta Lublin) chciała zakupić też pojazdy.Sprzeciwiła sie Rada Nadzorcza.Co na to Prezydent?Oczywiście nic.Przecież to też koledzy z PO.PRZETARG SZLAG TRAFIŁ. ZTM powołała do zycia prezydent Kołodziej-Wnuk.Szefem został kolega partyjny.To nic,że nie ma pojęcia o komunikacji.Jest swój.Mierny,ale wierny.Jak cały Ratusz.W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ NASTAPIŁY POWAŻNE ZMIANY. Linie 300,301,302 zastapiono N1,N2,N3.Poza malowaniem wozów tylko tyle "radosnej twórczości" urzędników ZTM. Gratulujemy. PROPONUJĘ ZAKUPIC RIKSZE JAK W ŁODZI ZAMIAST AUTOBUSÓW ORAZ DOROŻKI JAK W KRAKOWIE. BĘDZIE TANIO,EKOLOGICZNIE I BEZPIECZNIE (małe prędkości). LUDZIE BĘDĄ ZMUSZENI "TYM JEŹDZIĆ" BO NA WSZYSTKICH ULICACH W CENTRUM BĘDZIE "ZAKAZ WJAZDU" DLA AUT Z WYJĄTKIEM SŁUZBOWYCH LIMUZYN RATUSZA OCZYWIŚCIE. LUBLIN MIASTEM FRUSTRACJI,A NIE ISPIRACJI.ZABITA WIOCHA,A NIE MIASTO. Tylko ważne rozmowy "urzedowe" toczą się miedzy panem,wójtem,a plebanem.Jak u wieszcza Reja.A lud szary...Poczytajcie sami.Tam opisano nasz los.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Obiecywano nam kiedyś,że podatek drogowy będzie zawarty w cenie paliwa-a za to będziemy mieć lepsze drogi...-a tymczasem jest odwrotnie:im więcej aut,tym więcej dziur w drogach-a pieniędzy mniej... Podobnie jest z komunikacją... Kiedy znikną stare Jelcze i Ikarusy z lubelskich dróg?-chyba wtedy,gdy się już w 100% "zlasują"... A może władze MPK/ZTM myślą"miarą sentymentu"i przewidują,że po kilku latach ludzie z przyjemnością będą wsiadać do starych "MPKgratów'-tak jak wsiadają do starych kolejek wąskotorowych...
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Ty ! mądrołek ! A kogo to mają wozić te mega przegubowce! Powietrze? Już minęły te czasy kiedy po godz.14 czy 15 pasażerowie wyłamywali drzwi !!! A tłumy zostawały na przystankach ! Spytaj tatusia to ci opowie !!!
Zaloguj się, aby oddać głos
0

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: