Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Nóż i \"bomba\" na lotnisku Lublin. Szef ochrony odchodzi

Utworzony przez Waldek, 27 lutego 2013 r. o 11:26 Powrót do artykułu
Czyżby "niedźwiadki" obudziły się ze snu zimowego ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pan Waldemar W , który został zwolniony ze Straży Miejskiej pewnie znowu nie winny .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Paweł napisał:
A skąd u Niego trzy miesięczny okres wypowiedzenia? Musiał być zatrudniony u danego pracodawcy ponad trzy lata!Kto chce zmienić pracę i ma już "dogadaną" nową - rzadko korzysta z przysługującego okresu wypowiedzenia.
może lotnisko funkcjonuje jak państwo w państwie i ma własne odrębne przepisy które mówią że po wygraniu konkursu na dane stanowisko przysługuje co najmniej 3-miesięczny okres wypowiedzenia. Może jeszcze mieć np. wysoką odprawę w zamian za zakaz pracy u konkurencji w promieniu do 145 km To i tak drobnostka porównując to do przywilejów 39-letniego emeryta-żandarma. taki kraj....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
alal napisał:
Pan Waldemar W , który został zwolniony ze Straży Miejskiej pewnie znowu nie winny .
sugerujesz że wygra konkurs na zwolnione stanowisko ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zima napisał:
"Komendant po prostu chce zmienić pracę.Nosił się z tym zamiarem od dłuższego czasu." Lotnisko jest czynne 2,5 misiąca! wynika z tego,że ów pan nie był zainteresowany tą pracą juz w momencie jej rozpoczęcia.Może był z łapanki,albo z nakazu pracy ? Pogratulować zaangazowania w prace kadry kierowniczej Airport Lublin
zapewne z łapanki . I jego synuś (chyba to nie zbieżność nazwisk) w ratusz tez się prawdopodobnie męczy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
poznań napisał:
Sensacja na miare zająca szaraka na lotnisku .Uważam ze z igły zrobiono widły -w Poznaniu gościu pomalował samolot w 2009 r a tu scyzorych do ziemniaków czy marchewki larum -gości nie miał zębów i lubiał poskrobać sobie jabłuszko ?w samolocie bo lubi .Dlaczego tyle tematu internautów w sprawach Błachych zabawnych a tam gdzie uciekaja pieniądze z Lublina czy regionu wpisy po 5 osób patrz Fundusze Europejskie na lata 2015 -2020 dla Lublina .Dlaczego Lublin w kwestiach finasowych ratusz posłowie mieszkancy na forum czy dziennikarze łapki podkula i prosi o inwestycje jak o jałmużne .przykład Podkarpacia gdzie ma lotnisko na miare 25 wieku duże z terminalem ,autostrade ,miejsca pracy Dolina Lotnicza jak i obwódnice Przemyśla czy Jarosławia ,Mielec 450 milzł??? .Teraz z kosmiosu Prezydent czy Marszałek Podkarpacia wyskoczył o kase 2miliardy na obwodnice Rzeszówka, to Lublin 2x większy powinien otrzymać 4 miliardy a Białystok aż 3 miliardy .Pytam czym zaskarbił sobie rzeszówek pyta mieszkaniec z Poznania.
trochę zagmatwianie to napisane ale generalnie sama racja
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na Poznańskiej Ławicy jest nie lepiej. Jakieś 3 lata temu czekając na samolot obserwowałem jak jakaś nieźle naćpana babka biegała po l;otnisku przez chyba 3h, zaczepiała pasażerów zaglądała do bagażów itd, a na końcu poszła za linię odprawy i się rozsiadła na taśmie na bagaże (te już odprawione!). Po tym fakcie interweniowałem u władz lotniska, ale mi napisali,że po analizie monitoringu rzeczywiście uciążliwa pasażerka (bo dla nich naćpana bezdomna to to samo co pasażerka) kręciła się po lotnisku,ale była obserwowana przez ochrone. A co do wejścia do stref zakazu, to napsali,że takie zdarzenie nie miało miejsca.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wszędzie gdzie nie spojrzę, to widzę kieliszki...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
taki z niego komendant jaki poziom był ochrony
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jakoś ten nabór do ochrony lotniska w lutym cichaczem był robiony... a potem się dziwić, że poziom mizerny a nazwiska znajome.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
-------------------------------ODCZEPCIE SIĘ WRESZCIE OD TEGO LOTNISKA !-------------------------- Co to za ważne światowe lotnisko , że aż AKCJE robicie ? . Jak w trakcie budowy proponowałem aby podwyższyć standard lotniska i określać go jako - INTERNATIONAL AIR PORT LUBLIN - to za interesowani prawie mnie wyśmieli (sic?). Nie ma w Lublinie terrorystów a jeżeli chcecie pomóc te mu lotnisku to wesprzyjcie aby wreszcie Wieża Kontroli Lotów miała swój standard a nie jak w Smo leńsku--- aby nie robić z lotniska... dworca PKS i aby Pasażerowie wsiadali i wysiadali poprzez tzw. rę kawy to też zalicza się do BEZPIECZEŃSTWA NA LOTNISKU ! . Pasażer "terrorysta" może przejść wzorową kontrole ale póżniej idąc do samolotu może nabrać różnego "szmeliwa" . Także niech ko ntrola będzie rzeczywiście dbaniem o bezpieczeństwo Pasażerów czyli skontrolowani Pasażerowie o czekują na swój samolot w pomieszczeniach przy "rękawach" a nie skontrolowanych autobusem do wozić do samolotu . A czy Agenci tej "akcji" próbowali dodzwonić się na lotnisko by sprawdzić odl ot swojego samolotu ? . Gdzie ma Rodzina sprawdzić swoich członków Rodziny którzy mieli wylądo wać na lotnisko Świdnik a nie wylądowali ? . Jeżeli chcecie to można udowodnić , że na pokładzie samolotu będą granaty z zawleczkami i to właśnie przemycone po kontroli właśnie poprzez dojazd autobusem do samolotu . Tego szefa bezpieczeństwa zwolniliście niepotrzebnie, bo jeszcze nie ma warunków na rzeczywiste bezpieczeństwo na tym lotnisku . Zrobiliście dużo nieprzyjemności bo pra wdopodobnie ten Szef bezpieczeństwa p.Kieliszek jest spowinowaty z tym p.Kieliszkiem z lubelskiego Ratusza blisko kancelarii Prezydenta Lublina a Prezydent Lublina jest przecież Jednym z AKCJONA RIUSZY tego lotniska . O ? Nie ładnie Panowie Kontrolerzy , nie ładnie !.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To chłopina długo sobie nie popracował ! A swoją drogą to za takie prowokacje nie powinni od razu zwalniać, pierwszy raz powinien dostać tylko upomnienie w końcu ten port lotniczy i obsługa dopiero się zgrywa i nie ma dużego doświadczenia i praktyki. W końcu ktoś ich egzaminował i dopuszczał do pracy ? Dlaczego takiej kontroli nie przeprowadzili jeszcze przed otwarciem lotniska w grudniu. Firma powinna wyciągnąć wnioski i wprowadzić zmiany w systemie ochrony i kontroli pasażerów. Zresztą obawiam się ,że na każdym polskim lotnisku byłoby podobnie jak i w Świdniku.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Najpierw zaznaczam, że ani ja ani nikt z mojej rodziny czy znajomych nie jest zatrudniony na lotnisku ale tak jak każdy mieszkaniec cieszyłem się z jego otwarcia. Te ciągłe medialne ataki na nasze ,,prowincjonalne'' lotnisko oraz kontrole są być może typowe ale być może to sprawka konkurencji. Popatrzcie na konkurencyjny Modlin - to dopiero skandal. Ja po cichu się cieszę, że największy i najbliżej leżący konkurent tak sromotnie dał.. ciała (czy raczej zrobiono tam przekręt na materiałach). Co do hipotetycznych terrorystów - na pewno szef ochrony ponosi odpowiedzialność. Pamiętajmy jednak, że prawdziwy przestępca czy terrorysta jak jest zdeterminowany to osiągnie swój cel. Pamiętacie jak na lotnisku w Krakowie latało dwóch gości z karabinem i wyrzutnią rakiet (atrapami) i nikt nawet nie zwrócił na nich uwagi. To była oczywiście prowokacja dziennikarska. Albo dziury w ogrodzeniu na lotnisku Okęcie przez które mógł przejechać czołg. Jednak przykładowy talib może zestrzelić samolot z pobliskiego lasu czy pagórka, może wysadzić się na lotnisku itd. Tylko już widzę jak talibowie obierają sobie na cel przemysłowe centrum UE, jakim jest Lublin. To by dopiero huczały wszystkie CNN i Aldżazira. Dajmy rozwijać się naszemu lotnisku. Ja raczej martwię się, że siatka połączeń na razie wygląda baaaardzo skromnie. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dziwna zbieżność nazwisk "komendanta" i "pana od kontaktów z mediami" z UM Lublin ... A nazwisko mało przeciętne więc i zbieżność myślę nie przypadkowa - pewnie znajomi królika... Ciekawe czy teraz "kieliszki dwa" będą rządziły Lublinem czy inną instytucją ????? Daje do myślenia....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szczerze mówiąc to jest mi żal tego komendanta. Napracował się napewno solidnie żeby formację ochrony lotniska stworzyć od podstaw, z niczego. Łatwiej się pracuje jak się przychodzi na gotowe, co już funkcjonuje dłuższy okres czasu. Ta zbieranina kanydatów przyjętych do ochrony też musi sie dotrzeć. Mimo tego "wypadku przy pracy" Port Lotniczy nie powinien Pana Kieliszka zwalniać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie martwcie sie o Pana Kiliszka (to były dowódca Oddziału Prewencji KWP w Lublinie) ma dobra policyjna emeryture i nie będzie umierał z głodu. A święty spokój ceni sobie ponad wszystko.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Totalne zaskoczenie...gdzie on schował ten nóż w d...? Czesto latam i w Lublinie sprawdzili mnie najlepiej, pierwsze lotnisko, gdzie KAŻDY pasażer musiał ściągać buty a mi nawet obmacali stopy - wszystkie lotniska Lndynu, Wiedeń, Zurich, Amsterdam, Wawa,Modlin -NIGDZIE się z tym nie spotkałem. Na znalezienie noża chyba wystarczy wykrywacz metal, no chyba ze wystrugany z drewna. Atrapa bomby? Nie znamy szczegółow bo komisja milczy, ale jeśli zrobiona z plastiku to przecież zabawka więc nic podejrzanego, bo gdyby zawierałą przowody, metal, jakięs środki wybuchowe to system by dał znać. Ale wiadomość poszła w świat...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No i co Panie Marianie S.? Takie pan miałeś instrukcje, programy ochrony portu lotniczego z hologramami, nie pomijając pewności siebie, a tymczasem d....a panie. Niestety, tak to bywa, jak się ktoś ma zerto praktyki, a mami własną nieomylnośią, wspieraną totalną nonszalancją. Soldnego managera od ochrony lotniska PL Lublin mógł mieć od poczatku. Warunek był jeden i zdecydowany, że ochroną PL Lublin nie będzie ,,dowodził'' millicjanto / policjant. Za tym Kieliszkiem, teraz kolej na pańską dymisję panie Marianie. Właściwie to kolejność powinna być odwrotna, bo na quasi programach pańskiego autorstwa miała pracować ochrona portu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Hanka napisał:
No i co Panie Marianie S.? Takie pan miałeś instrukcje, programy ochrony portu lotniczego z hologramami, nie pomijając pewności siebie, a tymczasem d....a panie. Niestety, tak to bywa, jak się ktoś ma zerto praktyki, a mami własną nieomylnośią, wspieraną totalną nonszalancją. Soldnego managera od ochrony lotniska PL Lublin mógł mieć od poczatku. Warunek był jeden i zdecydowany, że ochroną PL Lublin nie będzie ,,dowodził'' millicjanto / policjant. Za tym Kieliszkiem, teraz kolej na pańską dymisję panie Marianie. Właściwie to kolejność powinna być odwrotna, bo na quasi programach pańskiego autorstwa miała pracować ochrona portu.
mi sie zdaje, ze te instrukcje akurat pisali bezpośrednio zainteresowani, Pan S. był chyba odpowiedzialny oprócz pisania większości własnych za zebranie tego do kupy i odpowiednie przygotowanie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...