Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Odbudować farę? Zdania są podzielone

Utworzony przez GHKJGH, 20 grudnia 2014 o 10:22 Powrót do artykułu
NA PEWNO, A NAJLEPIEJ Z KASY UE I Z BUDZETÓW:CENTRLANEGO I GMIN!!!ZA MAŁO KU....W KATO POLSCE KOŚCIOŁÓW!!!POLSKA PAŃSTWO KOŚCIELNE!!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Na to spotkanie wydaje się przyszli sami zwolennicy odbudowy, bo normalni ludzie mają w d. ten wydumany problem. Nie ma głosów przeciw.   Ale najważniejsze to, że nie ma w tekście informacji czy po odbudowie fara zostanie przekazana na własność kościoła katolickiego. Jeśli taki jest pomysł to jest to nie tylko głupi pomysł, ale jest to przestępstwo.   STOP ODBUDOWIE FARY!!!  
Zaloguj się, aby oddać głos
0
NO PEWNIE. NIE CHCECIE ODBUDOWAĆ FARY. ALE MECZETY TO BĘDZIECIE BUDOWAĆ JE...NE LEWAKI!!! GÓ..NO MACIE ZAMIAST MÓZGU. FARA MUSI POWSTAĆ!!!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Kosciol z taka historia, a my nie chcemy go odbudowac? Gdzie indziej ludzie bija sie o historie, o korzenie, bo to zawsze jest perelka, wokol ktorej gromadza sie: tlumy odwiedzajacych, turystow, tworzy sie klimat starowki, zyskuja resteuracje, ecc.   Oczywiscie ze odbudowac!!!!!!!!!!    
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Krytykujemy Ukraińców , że na ruinach kościołów urządzaja koncerty nie szanując miejsc dla polaków i katolików świętych . Jeżeli nawet z czymś nie zgadzamy sie , jest jeszce sprawa kultury. Byłem kiedyś na jakimś koncercie na starówce. Scena była w miejscu ołtarza. Wątpiwy koncert w mieszane uczucia. To nie jest miejsce na tego typu imperzy. Chciałbym zobaczyć komentarze gdyby ktoś zrobił koncert na cmentarzu żydowskim lub dawnym budynki synagogi. Ale o tym nawet strach pomyśleć. Żydzi w przeciwieństwie do polaków umieją zadbać o własną historie i nadać jej ponadpaństwowy harakter. Postępowa lewica w histori zasłyneła niszczeniem pałaców, kościołow i innych dóbr. Oni czuja się dobrzee otoczeni prostactwem i nicością - bo nawet sami nie sa zdolni do wielkich rzeczy.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Wychodzi na to, że m.in pożary wywołane przez burze doprowadziły do zniszczenia i konieczności rozebrania budynku, czyli komuś nie podobała się ta budowla skoro piorunami w nią ciskał ! Może to miejsce jest przeklęte ?!  A w Lublinie to nie ma ważniejszych potrzeb od budowy niby zabytku ?! 
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Nie odbudować - tylko wyrazić zgodę na odbudowanie. Jeżeli Kościół Katolicki jako instytucja budowę sfinansuje i przeprowadzi, to można ewentualnie takie rozwiązanie rozważyć. Nie ma moim zdaniem natomiast żadnego powodu, by ten piękny, zabytkowy kościół powstawał za pieniądze samorządowe, czy państwowe, czyli w gruncie rzeczy nasze. Dotacja..może, ale symboliczna, nic więcej. 
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Odbudować i wybudować jeszcze 100 nowych katedr w Lublinie, ponieważ mamy za mało kościołów!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
jedno proste pytanie : za czyją kasę ? a inaczej : jakie będa źródła finansowania ?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Oczywiście za pieniądze mieszkańców Lublina. Dodatkowo opodatkować każdego lublinianina na rzecz budowy kościołów. Kto się sprzeciwi będzie miał konfiskowane mienie i posiadane środki finansowe oraz z urzędu będzie musiał bezpłatnie pracować przy budowie kościołów! Po dwudziestu latach bezpłatnej pracy dla kościoła tacy degeneraci zostaną wypędzeni z miasta!    Czym różni się fanatyzm katolicki od muzułmańskiego?!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Jak będzie zgoda na odbudowanie, to trzeba będzie także finansować. Zobaczcie co się dzieje z budową Świątyni Opatrzności Bożej - co jakiś czas wyciągają na nią grube miliony z budżetu państwa, czyli z kieszeni wszystkich Polaków, również niewierzących i innych wyznań.  
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Po co odbudowywać to co jest w ruinie, wg mnie ten stan rzeczy jest dobry. Jest zarys kościoła i znak tej budowli. To wystarczy, lepiej te pieniądze przeczanczyć na kulturę, na szkoły, czy służbę zdrowia. Młodzież w liceum nie potrafi zachować się w teatrze, a przede wszystkim boi się teatru. Nie zwiedza muzeów, czy innych obiektów zabytkowych. Części nie stać na to, a część woli wydać pieniądze wzięte od rodziców na kino. Teatr czy bilety do muzeów powinny być sfinansowane dla młodzieży, jeden wyjazd w semestrze za darmo i obowiązkowy. Kultura nam upada, młodzież głupieje, świat szaleje. Pieniądze lepiej wydać na coś lepszego niż kościół, których jest zatrzęsienie. O tempora o mores
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Jak chcą odbudować to niech znajdą na to fundusze,ale nie z kieszeni podatników.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Przede wszystkim, nie odbudować, a wybudować na nowo. Dla mnie jest to duża różnica. O odbudowie moznaby mowić w przypadku, kiedy dysponowalibyśmy jakimś większym zasobem wiedzy dotyczącej kościoła farnego, np. rysunkami pomiarowymi, czy informacjami o wnetrzu. Czy my cos wiemy wiecej na temat tej budowli, po za tym że była? Znamy wygląd jej bryły. Reszta to gdybanie. Dlatego trudno mowić o odbudowie. To bylby zupełnie nowy kosciół, wzniesiony na miejscu starego.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Swojak: "– Zachowały się plany XIII-wiecznej budowli. Na ich podstawie można odtworzyć farę – podkreśla historyczka. " - skoro zachowały się plany, to nie byłaby zupełnie inna budowla.   Jestem za.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Odbudowa według mnie mija się z celem, zwłaszcza że obiekt nie uległ zniszczeniu tylko został świadomie rozebrany.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Odbudowa według mnie mija się z celem, zwłaszcza że obiekt nie uległ zniszczeniu tylko został świadomie rozebrany.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Tak jak w dawnych czasach go budowano,z pieniędzy rajców misjskich
Zaloguj się, aby oddać głos
0
To będzie na tej samej zasadzie co Kościół Opatrzności Bożej w Warszawie, gdzie zaplanowano nieduże muzeum i mają dostęp do kasy z budżetu na budowę. A po zakończeniu za wstęp do muzeum będzie pobierana kasa przez księży
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Nie jeste zwolennikiem KK. Jestem z urodzenia lublinianinem. Uważam, że należy odbudować kościół na Starym Mieście . Brakuje go w tym miejscu i to coraz bardziej.
Zaloguj się, aby oddać głos
0

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: