Autorku mb-e weź sobie do serca słowa naczelnego, nie ośmieszaj siebie, kolegów jak równieź i Jego oraz nie używaj Lubelszczyny na określenie Lubelskiego. Wczytaj się w słowa znawcy etyki Pana Zakrockiego, zebyś wśrod dziennikarzy nie uchodził za niedouczonego. Wiele razy Waści uwagę na poprawność językową zwracałem, a Waść nie rozumie i wciąż pozostaje dzinnikarskim .......ałem. ad1: witam, dziękuję za zwrócenie uwagi. moi dziennikarze o tym wiedzą (przynajmniej mam taką nadzieję, bo już o tym z nimi nieraz rozmawiałem), ale przyzwyczajenie jest na tyle silne, że - podobnie jak wiele osób z naszego województwa - stosują nazwę Lubelszczyzna w kontekście Lubelskiego. praca, praca i jeszcze raz praca Pozdrawiam Krzysztof Wiejak red. naczelny Dziennika Wschodniego/MM Lublin www.dziennikwschodni.pl ad2: dot.KE/93/2012 Komisja Etyki Warszawa,26.07.2012. Szanowny Panie, uprzejmie wyjaśniamy,że Pana skarga wpłynęła do Komisji Etyki TVP S.A po raz pierwszy.Zgadzamy się z Panem,że zamienne stosowanie określeń woj.lubelskie i Lubelszczyzna jest niepoprawne.W związku z tym Komisja Etyki AVP S.A przekazała redakcjom Pańskie uwagi wraz z komentarzem,w którym zwróciła uwagę na to,aby informacje przeznaczone do emisji na antenie były przygotowywane z należytą staranością i zgodnie z obowiązującymi zasadami języka polskiego. Z poważaniem przewodniczącyKomisji Etyki TVP S.A Maciej Zakrocki.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz