Witam. Mieszkam na Czechowie od wielu, wielu lat. U zbiegu osiedli Szymanowskiego, Paderewskiego, oraz Chopina usytuowany jest stadion na którym w okresie letnim organizowane są rozgrywki piłki nożnej. Wszystko fajnie. Pomijam niecenzuralne słowa i picie alkoholu od wczesnych godzin rannych, lecz razi mnie (imam nadzieję że nie tylko mnie) porządek a racze jego brak w miejscu po skończonych rozgrywkach. Brak jakiejkolwiek kultury uczestników czyli zawodników i kibiców, powoduje że cały stadion pozostaje zaśmiecony do następnego razu. Ostatnio po mojej interwencji w Radiu Lublin, pojawiła się ekipa z ,,Hortusa" i teren uprzątnęła. Szkoda że tylko raz. Jest przecież jakiś organizator rozgrywek którego można pociągnąć do odpowiedzialności. Teren jest miejski bo próbowałem interweniować w Administracji mojego osiedla. Obiecano mi pomóc poprzez interwencję w Straży Miejskiej, ale jak znam życie to w/w Straż zadziałałaby szybko gdyby było to w okolicach Krakowskiego Przedmieścia. Uważam też że w gestii organizatora jest wynajęcie i ustawienie przenośnej toalety. Jak na razie wszyscy skupieni wokół boiska załatwiają się wokół lub przy pobliskich ścianach i żywopłotach. Wyrażam nadzieję że Wasz Dziennik będzie mógł pomóc okolicznym mieszkańcom za co z góry dziękujemy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz