Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Protest w Protektorze: Jedna osoba w szpitalu (zdjęcia)

Utworzony przez Wieszcz, 5 stycznia 2012 r. o 22:22 Powrót do artykułu
tomasz napisał:
Mam proste pytanie do wszystkich ludzi ktorzy twierdza ze powinni dostac tak absurdalnie wielkie odprawy. Czy sadza ze firma ktora nie ma pieniedzy na zatrudnianie pracownikow ma pieniadze na takie odprawy? a jesli nie ma to czy wlasciciel w takim razie ma sie wziac kredyt na cale zycie zeby zadowolic pracownikow?
Chrzanisz. Ta sytuacja jaka jest, to modelowy przykład funkcjonowania sprywatyzowanego zakładu, czyli w końcu likwidacja. Nie pytasz i zapytasz dlaczego opłaca sie przenieść produkcję na Słowację czy do Czech, a nie odwrotnie. Dlaczego nie pozostawić jej w Polsce, w Lublinie. To jest pytanie wymagające zastanowienia się, analizy w jaki sposób funkcjonuje kapitalizm tam i u nas. Pytasz, co powinien zrobić właściciel (w jaki sposób się nim stał to też ciekawe pytanie), by zadowolić pracowników. Trzeba sięgnąc do zapisów, ustaleń do jakich zobowiązał się właściciel przejmując zakład. Ale moja refleksja jest inna. W taki sposób w jaki właściciele w Polsce traktują pracowników nie ma w żadnym kraju w starej UE. Przecież, gdyby np w Realu we Francji zabroniono utworzenia zz, tak jak u nas - to taka by draka była... U nas pracodawca robi co chce.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Napisac mozna wszystko. Jesli to prawda to faktycznie brzydko. Ale w takim razie skoro pracownicy sa tacy sprawiedliwi to dlaczego nie domagaja sie odzyskania swojej wlasnosci?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tomasz napisał:
Napisac mozna wszystko. Jesli to prawda to faktycznie brzydko. Ale w takim razie skoro pracownicy sa tacy sprawiedliwi to dlaczego nie domagaja sie odzyskania swojej wlasnosci?
Oczywiście, że napisać można wszystko co widać po twoim pisaniu. Na zasadzie dobrej rady, której udzieliłeś strajkującym, to ja dam ci własną. LZNS była firma państwową, która została sprywatyzowana z widocznym skutkiem. Zatem w jaki sposób pracownicy mogą domagac się "odzyskania swojej własności"? Proponuję byś w ramach odzyskania swojej własności domagał się zwrotu budynku kina Kosmos. Bo przecież tam chodziłeś; zatem jest i twoje.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wszystko dobrze. ale skoro oczekuja tak absurdalnie duzych odpraw to nie zdziwilbym gdyby oczekiwali nawet odzyskania np.kina kosmos. Moja rada dla Ciebie jest taka zeby bez wiedzy na poruszany temat nie udawac ze taka sie posiada. ja tutaj zadaje proste pytania. Skad maja sie wziac te pieniadze? i z jakiej racji mieliby Ci ludzie je otrzymac.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
JADĄC UL.KUNICKIEGO PRZY PROTEKTORZE KIEROWCO WŁĄCZ KLAKSON. Prośba jednego z lokalnych rozgłośni radiowych.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
wszystko dobrze. ale skoro oczekuja tak absurdalnie duzych odpraw to nie zdziwilbym gdyby oczekiwali nawet odzyskania np.kina kosmos. Moja rada dla Ciebie jest taka zeby bez wiedzy na poruszany temat nie udawac ze taka sie posiada. ja tutaj zadaje proste pytania. Skad maja sie wziac te pieniadze? i z jakiej racji mieliby Ci ludzie je otrzymac.
Nie wiem czy żądana kwota jest duża, czy mała i dla kogo. Natomiast ważne są warunki przejęcia państwowego zakładu przez prywatnego przedsiębiorcę. Powinny być określone gwarancje dla pracowników w przypadku likwidacji zakładu. Jeżeli tego nie ma - co jest możliwe - to warunki przejęcia zostały tak zapisane jak wszędzie, bo zaniżono wartość firmy, bo ktoś wziął w łapę itd. Zauważ, że firma nie zbankrutowała, tylko przenosi produkcję do innego kraju. Zatem nie mędrkuj i nie udawaj, że masz wiedzę nt. dyskutowanego problemu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...