Nie no to jest szyt już kretynizmu. Jak ten obiekt nawet nie jest zabytkiem, to ja nie mam pytań! To co chcą zrobić władze miasta to po prostu RABUNEK, ORKADANIE Nas mieszkańców! Zwykła stara hala przemysłowa - tym jest Wasz browar! Czy nie można sprzedać tego, by sobie ktoś postawił NOWĄ halę targową? Czemu tyle sadomasochizmu jest w Radnych miasta? O co chodzi? Zamiast promować nowy biznes w regionie, nowy przemysł, to za ostatnie pieniądze, pod przymusem ściągane z podatników inwestuje się w skandalicznie deficytowe zachcianki! Co z tego że wydamy miliony na odremontowanie tej rudery? Kto na tym skorzysta? Uczelnie? Mało mają budynków w mieście? A co do diaska z Nami? Obywatelami tego miasta, którzy ciężko pracując zapewniają dopływ kasy z podatków? I na co ta kasa idzie? Na straż wiejską by wystawiała mandaty za nieprawidłowe parkowanie, bo NIE MA czasem gdzie zaparkować? Chyba tylko po to! Nikt nie liczy się z szarym obywatelem, któremu potrzebne są CHODNIKI, ULICE i PARKINGI, tak by chaotycznie stawiane auta nie przeszkadzały innym! Ja wiem, że socjaliści to ludzie z natury ułomni, żyjący w utopijnym świecie majak Marksa i Engelsa, ale na Boga, ślepiec tylko nie widzi, czego temu miastu potrzeba! A potrzeba przede wszystkim INWESTYCJI, BIZNESU, MIEJSC PRACY, ale tego NIE BĘDZIE, bez INFRASTRUKTURY. Przeliteruję to dla was drodzy Radni, bo te często podstawowe i średnie wykształcenie jakie macie, może nie pozwala ogarnąć tak skomplikowanego wyrazu: I N F RA S T R U K T U R A!!! Bez dróg, NIE BĘDZIE biznesu. Widać po przykładzie Ikeii, która jasno mówi, że jej potrzeba fabryki przede wszystkim tam, gdzie ma dobrą sieć dróg, by TIRy mogły swobodnie się przemieszczać. Dlatego priorytetem powinny być DROGI, prywatyzacja niewykorzystywanych gruntów miejskich, by ktoś coś na nich stawiał, a nie by popadały w ruinę jak tytułowa fabryka, oraz obniżanie podatków, przez maksymalne chociażby rozszerzenie strefy ekonomicznej! W tej strefie powinny być biurowce by małe firmy mogły mieć w nich swoje siedziby, a nie tylko fabryki. Na zachodzi powszechne są podmiejskie (by nie stwarzać korków w mieście) Biznes Parki! Czemu nikt nie wydaje publicznych pieniędzy rozsądnie, tylko wywala na stadiony, stare ruiny i potem rozkłada ręce mówiąc, że na drogi brakuje i narzekając na małą aktywność inwestycyjną w regionie dalej oczywiście wywalając pieniądze w błoto na jakieś billboardy zapraszające do miasta. Po raz kolejny pytam: Jakim trzeba być kretynem, by myśleć, że ktokolwiek zainwestuje pieniądze patrząc na ładny obrazek reklamowy? Czy Wy myślicie w ogóle???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz